ساخت خانه با کمترین هزینه

ساخت خانه ( بازسازی خانه ) با مشخصات خوب و با کمترین هزینه ممکن اصلی ترین دغدغه افراد است.  به جرات می توان گفت بیشتر صرفه جویی در هزینه شما در مرحله طراحی و برنامه ریزی پروژه انجام می شود. یک طراحی کاملاً  سنجیده شده می تواند هزینه های شما را به طور چشمگیر کاهش دهد. پس ارزش این را دارد که برای یافتن یک معمار خوب وقت بگذارید و این کار را درست انجام دهید. کارمزد یک معمار خوب  درصد کمی از هزینه ساخت است، اما طراحی مناسب می تواند در نهایت باعث صرفه جویی بیشتری در پول شما شود (و همچنین می توانید به خانه ای که دوستش دارید برسید!) بنابراین، پشت هر پروژه بزرگ یک معمار بزرگ است . در اینجا می خواهیم نکاتی  در مورد ارزان ترین راه برای ساختن خانه را با شما به اشتراک بگذاریم:

بازسازی خانه

۱- استفاده از هندسه ساده در کانسپت

استفاده از طرح های پیچیده و پر از منحنی ، یک راه مطمئن برای اضافه کردن هزینه‌های اضافی به ساخت است . برای هر جزئیات یا اتصال، معمار شما باید فکر کند: ساختن آن چقدر پیچیده (و پرهزینه) است؟

۲- روش ساخت و مصالح خود را با دقت در نظر بگیرید

می توان گفت دوام، طول عمر و نگهداری روی مجموع هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ساختمان طی مدت‌زمان مشخص تأثیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد. تصور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید قرار است ۲۵، ۵۰ یا ۱۰۰ سال دیگر در این خانه بمانید؟ اگر امروز از مصالح ارزان‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر استفاده کنید، به‌مرورزمان هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی کل ساختمان ارزان‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درنمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید.

. به عنوان مثال، آیا ارزشش را دارد که برای تهیه عایق بسیار با کیفیت در دیوارها کمی بیشتر هزینه کنید تا بتوانید هزینه های گرمایشی خود را برای سال های آینده پایین نگه دارید!

۳- برنامه ریزی فضایی

زندگی کردن در خانه هایی با طرح باز در خانه های مدرن محبوبیت بیشتری پیدا می کند و دلیل خوبی هم دارد. نور طبیعی بیشتری وارد می کند و محیط زندگی اجتماعی تری را فراهم می کند. با این حال، فضاهای بزرگ بدون مانع ممکن است به دلیل ساختار اضافی (معمولاً فولاد در سقف) بسیار پرهزینه باشد. راه هایی برای حل این مشکل وجود دارد، مانند اضافه کردن ستون ها برای کاهش دهانه های فولادی. این ستون‌ها یا دیوارهای سازه‌ای باید به دقت قرار داده شوند تا اطمینان حاصل شود که تأثیر کمتری بر جریان فضاها/نماها و غیره دارند.

۴- بهره‌گیری از نیروی کار ارزان

هزینه مربوط به نیروی کار پس از هزینه زمین و هزینه مواد و مصالح ساختمانی، سومین فاکتور مهم بودجه بندی هزینه ساخت و ساز شماست. استفاده از نیروی کار ارزان مانند به کارگیری کارگران مهاجر می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را جبران کند

۵- پیدا کردن معمار/طراح حرفه ای

معمار مناسب، می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین راه های برنامه ریزی و صرفه جویی را پیدا کنید، با این حال، اگر همچنان به کاهش هزینه های ساخت خود با صرفه جویی در هزینه های حرفه ای فکر می کنید، ممکن است معمار خود را برای مراحل اولیه طراحی پروژه بکارگیرید.

می توانید با همکاران ما در تماس باشید و از قیمت ها و مشاوره های لازم آگاه شوید.

مطالعه سایر مطالب

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *