دکوراسیون رستوران و کافی شاپ

علاوه برا کیفیت و خدمات، طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ از ملاک ها انتخاب افراد برای استفاده از رستوران ها و کافی شاپ ها بشمار می رود. اکثر افراد می خواهند هنگامی که برای خوردن غذا به رستوران می روند دارای دکوراسیون و دیزاین مناسب و مطلوب باشد. مثلاً هنگامی که ما می خواهیم غذای ایرانی سفارش بدهیم، طبیعتاً علاقه داریم در محیط با طراحی دکوراسیون یک مکان سنتی از این محصولات استفاده نماییم. همین امر درمورد طراحی دکوراسیون فست فود ها نیز شامل می شود. معمولاً شاهد هستیم که طراحی دکوراسیون فست فودها شامل رنگ های قرمز و زرد می باشد. مسئلۀ روانشناسی رنگ ها از موضوعات مهم در زمینۀ طراحی دکوراسیون داخلی بشمار می رود. همچنین تعداد زیادی از رستوان ها یا کافه های که سن بالایی دارند نیز به علت استقبال زیاد از روش طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ بروز، در حال انجام تغییرات می باشد. یک طراحی مناسب همراه با درنظر گرفتن اصول و دانش روز بهترین انتخاب رنگ، مواد مصرفی، مدل میز و صندلی، مدل چیدمان و در آخر بهترین.نتیجه جهت طراحی دکور رستوران و کافی شاپ را به ارمغان می آورد.

دکوراسیون رستوران و کافی شاپ

طراحی دکوراسیون رستوران سنتی و مدرن

همانطور که معلوم است اختلافات بسیاری میان مدل طراحی دکوراسیون رستوران مدرن با طراحی دکوراسیون رستوران سنتی موجود می باشند. ولی با این وجود، فضایی آرام و ساکت، بهره گیری از رنگ های آرامش بخش، پرده های چشم نواز و زیبا، میز و مبلمان های باکلاس، بهره گیری از مجسمه و تابلوها زیبا، طراحی دیوارکوب، کف پوش و طراحی سقف، نورپردازی ایده آل، صندوق پذیرش، طراحی صورت خارجی، استفاده از مواد مرغوب و تلفیق آن ها با محیط داخلی رستوران از موضوعاتی می باشد.که باید آنها را مورد توجه و بررسی قرار داد. فقط با نگرش به مشتریان رستواران، منوی غذا و خدماتی که اجرا می شود، تفاوت هایی در انتخاب و مدل چینش وجود دارد. مثلاً بهره گیری از تخت های چوبی و گلیم و همچنین وجود پشتی های سنتی، تندیس های قدیمی، تمثیلهای تاریخی، تابلو فرش، سرو غذای ایرانی، گزینش پرده های سنتی، نورپردازی مطلوب، دیوارهای آجری دیزاین شده.به روشی قدیمی و سنتی، از ویژگی های مشخص طراحی دکوراسیون رستوران سنتی می باشد. بطور کلی طراحی دکوراسیون فست فودها با طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ تفاوت های بیشماری دارد. بهره گیری از رنگ های شاداب مانند زرد و قرمز، استفاده از میز و صندلی های چوبی یا فلزی بروز با مدلهای فانتزی، تهیه کفپوش پارکت، رنگ کردن دیوارها، انتخاب تابلو همراه با غذا، صندوق.پذیرش مدرن و سایر موارد همگی مدل مختص خود را دارند. فقط طراح می باشد که با توجه به فضای موجود و احتیاجات مشتریان قادر است چینش همۀ این موارد را در کنار هم به بهترین صورت انجام بدهد.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ

دیزاین دکوراسیون کافی شاپ به موارد متعددی مانند تم کافی شاپ، فضای موجود و خدماتی که اجرا می شود، بستگی دارد. هر کافی شاپ یک تم مخصوص با توجه به مخاطبانی که دارد را مد نظر قرار می دهد. اکنون این طراح می باشد که باید با نگرش به اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن.یا سنتی و با در نظرگیری احتیاجات مشتریان، چینش مناسب را به نمایش بگذارند. نورپردازی مناسب، بهره گیری از لوسترهای مطلوب، کانتر کافی شاپ مدرن و لوکس، بهره گیری.از وسایل تزئیناتی چوبی، فلزی یا سنگی، انتخاب نوع کفپوش، دیزاین دکوراسیون سقف کافی شاپ، دیوار کوب، انتخاب رنگ دلخواه برای محیط، طراحی مبل و صندلی های بروز با ایده های خلاقانه، تماماً از عواملی می باشند که اهمیت زیادی در طراحی دکور کافی شاپ را دارا هستند.

دکوراسیون رستوران و کافی شاپ

دکوراسیون داخلی کافی شاپ کافی شاپ ها این روزها به جایی معمول و روتین برای بیشتر افراد جهت دور شدن چند ساعته از کار و مشغله مبدل گشته است ; در این میان تعداد زیادی از قرار های کاری نیز در مکان هایی مثل کافی شاپ ها صورت می گیرد. به همین دلیل دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ مسئله ای بسیار تلقی خواهد شد.   بیشتر روش های طراحی داخلی کافی شاپ ها ; مدرن و روستیک هستند که میشود تنوع و ایده پردازی و عملکردهای بسیاری درون فضای کافی شاپ ایجاد نمود.

نکات طلایی هنگام طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ

  • گزینش تم رنگی مناسب در گام اول انتخاب طراحی داخلی کافی شاپ
  • رعایت معمولی فنی در چینش مبلمان و امکانات اصلی کافی شاپ
  • نورپردازی ایده آل که مطابق با تم انتخابی باید انجام شود.
  • بهره گیری از اسپات لایت ها که سبب جذابیت چند برابری محیط می شود
  • در محیط هایی مثل کافی شاپ و رستوران بطور معمول سقف را برای عبور کانال های تاسیساتی از رنگ تیره استفاده می نمایند که در کافی شاپ میتوانیم با آویز ها از هر جنس و نوعی به نتیجه ی مطلوب خود برسیم.
  • دکورها و کتابخانه های منحصر به فرد کمک بسیار زیادی به جذب مشتری در کافی شاپ خواهند بود.
  • منوهای فانتزی و ویژه نیز پای ثابت یکی از قسمت های جذاب داخلی کافی شاپ ها می باشند.
  • بهره گرفتن از همۀ فضاهای داخلی مثل گوشه و کنج ها و نیمکت های زیر پنجره جهت ایجاد یک فضای جذاب

یحت پایانی

همانگونه که اشاره شد، دیزاین دکور رستوران و کافی شاپ به اطلاعات به روز و همخوانی آن با محیط و نیازهای موجود نیاز دارد. در نتیجه کار بایستی به صورتی باشد که مشتری هنگام خروج، غیر از رضایت از خدمات ارائه، تصویر زیبایی از دکوراسیون محیط را در ذهن ایجاد نماید. با همکاران ما در ارتباط باشید و از جدیدترین و بروزترین طراحی ها مطلع شوید.
به این صفحه امتیاز دهید