مراحل نوسازی (بازسازی) خانه

روند نوسازی خانه ها بطور کلی دارای ۲ بخش می باشد. اولین آنها بازسازی زیرساختی می باشد که شامل تعویض بخش های مهم خانه یا تعمیر آنها می باشد. این بخش ها امثال لوله کشی و برق می باشند که به زندگی روزانه ما بستگی دارند. بازسازی دکوراسیون نیز مسائلی را در بر می گیرد که به ظاهر و زیبایی درونی قسمت های مختلف خانه مربوط می شوند. (مراحل نوسازی خانه)

مراحلمراحل نوسازی خانه و آپارتمان

مراحل نوسازی خانه شامل چه مواردی می‌شود؟

برای آغاز بازسازی خانه بایستی مراحلی را پیش گیرید تا به هدفی که مدنظر دارید نزدیک شوید. در صورتی که برای آن طرحی داشته باشید، روند بازسازی به سوی اهدافتان نزدیک و نزدیکتر خواهد شد.

تهیه یک فهرست شامل نیازها

در گام نخست باید به این موضوع بپردازید که یک ساختمان به چه مواردی نیاز دارد. آنها را بر اساس نیاز  اولویت بندی نمایید. در برخی مواقع امکان دارد که همۀ بخش های یک ساختمان نیاز به بازسازی داشته باشد. ولی در برخی دیگر فقط نیاز ساختمان تغییر کاربری است و تمامی این موارد مسیر راه را نشان خواهند داد. بنا بر این پیش از شروع کاملاً احتیاجات ساختمان را با دقت تمام معین نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با مشاوران امیتیس نگار در تماس باشید.

شماره تماس >>> 22008723-021

ارزیابی ساختمان

جهت اطلاع از نیازهای ساختمان نیاز می باشد تا ساختمان نیز از نظر ظاهری و همچنین از نظر داخلی مورد بررسی قرار گیرد تا مقدار فرسودگی و نیاز به تخریب معین شود. به علاوه در این بخش بایستی تاسیسات ساختمان و مقدار فرسوده بودن دیوارها و کف ساختمان به طور کامل معین شود.

مقدار سرمایه

پیش از شروع کار تعیین یرمایه ابتدا مراحل نوسازی خانه را تعیین کنید و اطمینان حاصل کنید که این میزان را برای امور بازسازی در نظر گرفته اید.

تعیین برنامه ریزی

فهرستی ساده از قسمت هایی که قصد دارید انجام دهید را تهیه کرده و میزان مخارج هر یک را تخمین بزنید. به زمان‌بندی هر یک نیز توجه داشته باشید. در هر یک از این مراحل لازم می باشد با افراد ماهر در این زمینه مشورت نمایید. برای قسمت هایی از بازسازی که می خواهید به  متخصصان بسپارید، برنامه ریزی داشته باشید و با بهره گیری از نظر متخصصان، مخارج تقریبی هر کاری (نقاشی، پنجره ها و….) را معین کنید و با افراد ماهر در این رشته قرارداد و از مهارت و تجربۀ آنها استفاده نمایید.

داشتن طرح جهت بازسازی خانه

لازم است تا طرحی مشخص از چیزی که از بازسازی خانه مدنظر دارید را مشخص نمایید تا هدف بازسازی به چیزی که میخواهید نزدیک باشد. برای این امر نیز می توانید از متخصصان در این زمینه استفاده نمایید.

مراحل نوسازی ساختمان و خانه

تخریب ساختمان

یکی از اساسی ‌ترین مراحل نوسازی خانه، تخریب آن می باشد. به همین جهت، جهت تأمین امنیت، نیازمند دقت بسیار بالایی می باشد. هر قسمت از مراحل تخریب از دیوارها تا کف‌ ساختمان، نیازمند برنامه های مختص خود می باشد، چرا که تخریب نباید طوری انجام شود که خود سبب تخریب قسمت های دیگر شود. تخریب اگر بر اساس اصول آن انجام نگیرد سبب ایجاد آسیب به لوله کشی و سیم کشی و به خطر افتادن جان افراد می‌شود. در زمان تخریب ضروری است تا قسمتی را به جمع آوری مصالح تخصیص دهید.

ساخت بعد از بازسازی

چنانچه قصد اضافه نمودن ديوار، اتاق، انبار ، ديوار هاي پيش ساخته و يا …. را داشته باشید، در اين قسمت قادر به این کار خواهید بود. به علاوه با نگرش به ديوارهاي از قبل ساخته شده که امروزه در ساخت و ساز فضای داخلی آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، این مرحله زمان و هزينه زيادي را از افراد نمی گیرد و به آسانی مي توانيد نقشه های مطابق با سلیقۀ خود را بکار گیرید.

گچ کاري و سقف کاذب

در صورتی که ديوارها و سقف خانه گچ کاری بخواهد. پس از انجام دو قسمت قبلی، اين کار را می توانید انجام دهید. در اکثر مواقع استفاده از سقف های کاذب به تجمل دکوراسيون و نوسازي ساختمان خانه تأثیر می گذارد.

 

نورپردازي

پس از آن مي توانيد جهت بازسازی ساختمان و خانه خود اقدامات لازم جهت نورپردازي براي قسمت هاي مختلف ساختمان را انجام دهید. در اين قسمت با بهره گیری از نور هاي متناسب و زوایای گوناگون ، شروع به نورپردازي براي بخش هاي گوناگون خانه نماییم و صورتی زيبا براي ساختمان در بخشهای داخلي و خارجي آن بوجود آوریم.

کف سازی

بعد از صورت گرفتن تمامی مراحلی که ذکر کردیم، وارد مرحله کف سازي خواهیم شد. در اين گام، با بهره گیری از کف پوش ها و پارکت هاي گوناگون اقدام به کف سازي خانه نماییم.

رنگ ديوار و سقف

این مرحله که تاثير بسیار بالایی در اعطا کردن صورتی زیبا و جدید به فضای داخلي ساختمان دارد.

کلام آخر

فرآیند بازسازی خانه، زمان زیادی می برد و کاری دشوار محسوب می شود. اما پس از تمام شدن تمامی این مراحل ، خانه بازسازی شده خود را که می بینید، غافلگیر می شوید. اگر انجام تمامی این مراحل را بصورت اصولی انجام دهید، در سریعترین حالت، فرآیند بازسازی تمام خواهد شد.

سایر مطالب

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *