در این قسمت به عوامل مهمی که در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تأثیر دارند، خواهیم پرداخت. اجرای این موارد به افراد کمک خواهد کرد که در طراحی های خود تأثیر بسیاری بگذارید. تمام عوامل ذکر شده با توجه به دستاوردهای سایت های بین المللی صورت گرفته در دکوراسیون داخلی جمع آوری شده است.

عوامل مؤثر در دکوراسیون داخلی

عوامل مؤثر در دکوراسیون داخلی

۱٫ تأثیر بانوان در دکوراسیون داخلی

با توجه به این که مدیریت کامل خانه اغلب بر عهدۀ بانوان می باشد. خانمها با درنظر گرفتن این که زمان بیشتری  را در خانه هستند، سلیقه و نظرات خوبی را که در دکوراسیون داخلی خانه مؤثر می باشد، می توانند بذهنذ. بطور معمول خانم ها می خواهند خانه تمیز باشد و با دکوراسیون جذابی به محیط بدهند. بوجود آوردن محیطی جذاب یکی از خصوصیات بارز بانوان می باشد و در نتیجه این خصوصیات سبب گردیده است که اهمیت خانم ها در دکوراسیون داخلی تأثیر بسیاری داشته باشد.

عوامل مؤثر در دکوراسیون داخلی

۲٫ احساس زیبایی در بانوان

بانوان اغلب  حس زیبایی در وجود خود دارند ، به همین دلیل خانه را میتوانند به زیبایی تزئین کنند. حس زیبایی ، قدرت آنها را در انتخاب چینش مبلمان خانه ، تلفیق رنگها ، مدلهای گل آرایی و دیگر خصوصیات هنری مورد نیاز برای دکوراسیون داخلی چند برابر می کند. سلیقۀ دکوراسیون داخلی بطور کلی به عهدۀ بانوان می باشد. توانایی آنها هنگام انجام کار بر دکوراسیون خانه بسیار مؤثر است ، زیرا آنها باید علاوه بر سایر فعالیت های خود، وقت و انرژی بیشتری را در خانه صرف کنند.

۳٫ محیط اطراف خانه در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی علاوه بر محیط خانه، به محیط  اطراف خانه نیز ابسته است. طراحی و ایجاد طراحی دکوراسیون با نگرش به استاندارد زندگی و موقعیت افراد تفاوت دارد. در روستاها مبلمان ساده و زیبا لازم می باشد، اما در شهرهای بزرگ از مبلمان های مدرن استفاده می نمایند. خانواده هایی با استاندارد بالا ،مبلمان ارزشمند را تزئین می نمایند در حالی که سایر خانه ها دکوراسیون داخلی را با درنظر گرفتن استاندارد زندگی خود مزین می سازند.

به همین دلیل، اکثر افراد  دکوراسیون داخلی خود را با درنظرگیری محیطی که در آن زندگی می کنند تزیین می نمایند. در حالی که این موضوع کاملاً  اشتباه میباشد. کارشناسان آمیتیس نگار قادرند تا یک واحد آپارتمانی را با طراحی و اجرای مناسب دکوراسیون تبدیل به یک آپارتمان مدرن کنند.

عوامل مؤثر در دکوراسیون داخلی

عوامل مؤثر در دکوراسیون داخلی

شاید شما کمی بیشتر برای مدل طراحی و اجرا هزینه کنید. اما اختلاف خانۀ شما با دیگر واحدها بسیار متفاوت خواهد شد. کافیست یک مرتبه این موضوع را امتحان کنید. سری به آپارتمان های شهر زده و تمایز واحدهای بازسازی و زیبا را با سایر واحدهای بی کیفیت مقایسه نمایید.

خانه هایی که دارای دکوراسیون داخلی خوبی هستند، چند برابر بیشتر و حتی زودتر به فروش خواهند رسید، ولی واحدهایی که طراحی و اجرای مناسبی را دارا نیستند، چندین سال بوده که بفروش نمی رسند. این موضوع به هیچ وجه ربطی به محیط و موقعیت مکانی نخواهد داشت اما متأسفانه خیلی از افراد در موقعیت های سطح متوسط و پایینتر، افکار بلندمدتی ندارند و اکثراً خانه های خود را به سبک های نامناسب طاراحی می کنند.

شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی آمیتیس نگار قادر است که با طراحی و ایجاد دکوراسیون داخلی بسیار مناسب با توجه به موقعیت خانۀ شما ، خانه ای بسیار زیبا را برای شما طراحی نمایند. با این وجود که موقعیت عامل بسیار مهمی می باشد اما در موقعیت های پایین نباید هزینه طراحی و اجرا را کاهش داد. بلکه با گزینش متریالی ارزان تر برای آنها می توانیم هزینۀ کمتری را برای آنها ایجاد کنیم.

تمایز انتخاب میان کاهش هزینه در طراحی و تیم اجرایی نامناسب با بهره گیری از موادی ارزان تر چندین برابر خواهد بود. ما با برگزیدن متریالی ارزان تر اما طراحی زیبا، منزل شما را به سبکی مدرنیته ولی ارزان طراحی و اجرا خواهیم کرد.

۴٫ موقعیت اقتصادی خانواده در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی مناسب به شرایط اقتصادی خانواده نیز وابسته می باشد. خریدن مبلمان و سایر لوازم جانبی ، هزینه های بسیاری را شامل می شود. دکوراسیون داخلی یک خانواده پولدار با یک خانوادۀ گروه متوسط و کم درآمد بسیار متفاوت است. مبلمان لوکس و پر هزینه امکان دارد از طرف خانواده ای تزئین گردد که شرایط اقتصادی مطلوبی دارند.

۵٫ اهمیت سلیقه و فرهنگ اعضای خانواده در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به سلیقه و فرهنگ بانوان منازل و دیگر اعضای خانواده بستگی خواهد داشت. دکوراسیون خانه، نشان دهندۀ شخصیت ، سلیقه ، حس زیبایی شناسی و فرهنگ یک فرد است. افراد قبل از این که با شخصیت و روحیۀ شما مواجه بشوند با محیطی که شما در آن زندگی می کنید، بیشتر مورد قضاوت قرار می گیرید. اکثراً علاقه دارند مطابق رضایت خود خانه را تزیین نمایند. بهره گیری از ترکیب رنگ ، چیدمان مبلمان ، گل آرایی ، تزئینات لوازم جانبی به سلیقۀ اعضای خانواده وابسته می باشد. ولی در گزینش رنگ و چیدمان درست حتماً از مشاور طراح و اجرا کننده کمک بگیرید تا دست به انخاب های اشتباه نزنید.

 انتخاب های نادرست در دکوراسیون و متریال جبران نخواهد شد ، در انتخاب رنگ حتماً از مشاور و مهندس طراح کمک بگیرید.

تزیینات عتیقه ، تصاویر کهن ، مبلمان تراشیده و مزین ، برگرفته از فرهنگ و سنت یک خانواده خاص می باشد. یک منزل با سلیقۀ خوب ، مطبوع ، جالب و رضایت بخش می باشد، در گزینش وسایل خانه، تزیین آن با گل یا بهره گیری از ترکیب رنگ خوب، در دکوراسیون داخلی خانه و محیط ، اهمیت دارد.

بهره گیری از باکس گل و مبلمان در دکوراسیون داخلی را حتماً مورد توجه قرار دهید. حتماً در انتخاب مبلمان با مشاوران طراح پروژه راهنمایی بگیرید.

مطالعه سایر مطالب

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *