طراحی ویلا

برای رسیدن به مفهوم عمیق تری از طراحی و ساخت ویلا ، برای شروع نیاز است که تا با معنی واژه ویلا، آشنا بشوید و مفهوم آن را بررسی کنیم. ( طراحی باغ ویلا \ طراحی ویلا )

واژه ویلا که ریشه اش از فرانسوی می آید، از ایام گذشته، به خانه‌ها و اقامتگاه‌هایی که با سطح بالایی از زیبایی ارامش و … برخوردار بود و با طراحی‌های به خصوص و به دور از عادت و حتی کمی‌پیچیده که با موقعیت محیطی مجزا، جدا شده اند و بیشتر در ابعاد زمین و متمایز از اطراف که از هر چهار جهت فضای باز دارد، تاسیس شده است.
بدین صورت که یک ویلا معمولا بوسیله طرح‌های باغ و راه های که از پوشش گیاهی برخوردار می باشد تاسیس می شود.

به همین حالت که چینش هوشمندانه فضاهای داخلی و خارجی این خانه‌ها که ویلا نامیده می‌شوند و انتخاب مواد اولیه مناسب برای آن‌ها، آنجا را به مکان های مسکونی خصوصی منحصر به فرد عوض می‌کند. طراحی ویلا به درستی که  طراحی این چنین اقامتگاهی با خصوصیت های ذکر شده است.

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که ویلا‌ها مرز بین محل سکونت انسان را با طبیعت کم رنگ و کوچک می‌کند و به درستی باعث ارتباط  بین انسان با طبیعت می‌شود. بدین صورت اکثرا ویلا‌ها در طبیعت و به دور از معابر  شهری و در مناطق جوی مناسب ساخته می‌شوند زیرا ویلا ملکی است.برای گذراندن آخر هفته‌هایی شاد و تعطیلاتی آرام برای تفریح در پیش خانواده و عزیزان به دور از شلوغی شهری است.

ویلا های کامل شامل: اتاق نشیمن، اتاق خواب‌، باغ و استخر با محیطی اختصاصی می‌باشد. طراحی و ساخت ویلا با توجه به نیاز کارفرما می تواند شامل انواع مدرن، کلاسیک، یک طبقه ، دوبلکس (دو طبقه) باشد که بستگی به نیاز مشتریان و میزان بودجه ای صرف ساخت می‌شود، دارد.

اصول طراحی و ساخت ویلا (طراحی ویلا)​

نکات مهم درطراحی باغ ویلا کهباید مورد توجه قراربگید شامل موارد زیر است.

 • طراحی و بازسازی راه ارتباطی
 • در نظر گرفتن دقیق ابعاد زمین
 • جهت طلوع وغروب خورشید
 • جانمایی درست آبنما ،استخر
 • طراحی فضای باغ با توجه به تمام پتانسیل ها
 • انتخاب صحیح متریال ها

همانطور که قبلا ذکر شد، طراحی و ساخت ویلا قطعا یک کار ظریف و مهم است و به همین دلیل بهتر است قبل از  طراحی خود با سبک های رایج طراحی آشنا شوید.

این  به شما کمک می کند سبک مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کنید و  به طور کامل با آن آشنا شوید. سلیقه شما نقش بسیار مهمی در ساخت ویلا ایفا می کند، بنابراین بهتر است قبل از شروع به ساخت ویلا، خواسته ها و ظاهر دلخواه خود را به طور کامل و صحیح برای کارشناس توضیح دهید تا شکل نهایی ویلا مطابق میل شما باشد.

در  طراحی اولی دقت کنید که تمامی اجزای نمای بیرونی، داخلی و نما متعادل و متناسب باشند زیرا هیچ چیز نمی تواند ظاهر آن را کاملاً مانند عدم تطابق اجزا خراب کند. نکته دیگر اینکه باید امکانات و شرایط خود را در نظر بگیرید. اگر فکر می کنید طراحی ویلا و باغ می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد، می توانید طرح های نسبتا ارزان تری را برای جلوگیری از مشکلات در نظر بگیرید.

مهم این است که ویلاها  با توجه به شرایط جغرافیایی، آب و هوای محل خود ساخته شوند. به عنوان مثال برای ساخت ویلا در مناطق با آب و هوای مساعد باید  از مصالح مقاوم در برابر رطوبت استفاده کرد.

اصول طراحی ویلا و ساخت باغ ویلا و داشتن یک ویلا یک تعریف کلی از ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که از چهار طرف به بیرون نما گفته میشود. معمولاً در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها ی روستایی خود ما ویلایی هایی میسازیم  در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز فرق دارد که  به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را هم میدهند. خانه‌های مسکونی هم  صورت ویلا ساخته میشود.

هدف ما از طراحی و ساخت ویلا

هدف اصلی ساخت ویلا ایجاد یک فضای شیک با امنیت بالا است که با سلیقه و نیازهای خودتان دیزاین میشود که در محل زندگی خودتان و با ایده های به روز ساخته میشود.با توجه به ساخت یک ویلا مناسب که با راحتی تمام بتوانید در آن جا وقت بگذرانید و حس خوبی به شما بدهد با ما همراه باشید.

در طراحی ساخت باغ و ویلا شما همه مواردی کم و زیادی که در محل زندگی شما وجود دارد و بر اساس نیاز های و خواسته های شما با یک طرح ویلای خود در نظر بگیرید که از طرح اولیه ویلا شما است.

هرویلایی یک سبکی دارد مدرن تا کلاسیک. ایرانی تا یونانی. دوبلکس یا بیشتر تخت یا استخری با توجه به نیازهای شما و با توجه به بودجه های مالی شما طراحی و ساخته میشود. و در نهایت این شما هستید که باید بپسندید یک طرح خوب از ویلای خود داشته باشید قبل از مراجعه به صورت حضوری برای ویلای خود یک لیستی تهیه کنید که چه چیزهای علاقه دارید و در ویلای خود داشته باشید.

استخر، شومینه، روف گاردن، باشگاه خانگی، اتاق لباس، آشپزخانه کثیف، بار، میز بیلیارد، تی وی روم، اتاق خواب مستر و اتاق خواب مهمان که اکثرا در خانه‌های آپارتمانی خود ، با توجه به محدود بودن در ساخت و ساز ها در سطح شهر، بی بهره هستید. طراحی و ساخت‌های جدید تا لاکچری تخصص گروه ما است. شرکت طراحی ویلا یکی از بهترین و تخصصی ‌ترین شرکت‌ها در زمینه طراحی مدرن تا لوکس است  که با رعایت اصول طراحی بهترین کیفیت دارد.

طراحی و بازسازی باغ ویلا

برای داشتن فضایی زیبا ودل انگیز درباغ و ویلای خود ممکن است به تخریب قسمتی از بنا و باز سازی وتازه سازی فضای خارجی دست بزنید تابه بهشت مینیاتوری خود دست پیدا کنید.

برای رسیدن به این منظور از کاشت گل وگیاه در این فضا به منظور سبز سازی وپایداربودن سبزی استفاده می کنند اما این کاربه تنهایی کافی و در نهایت نتیجه کار دلچسب نخواهد بود. شرکت طراحی داخلی آمیتیس نگار با داشتن صدها طراحی متناسب باغ ویلا فضای بهشت شمارا خلق خواهد کرد.

فضای سبز و باغچه در حیاط یک ویلا از عوامل زیبایی و چشم نوازی ویلا است .تناسب در انتخاب رنگ های گل و گیاه و متریال های بکار رفته در این فضا می تواند ویلا رابسیار لوکس کرده و آرامش را به چشمان شما ببخشد.

مثلا اگر متریال استفاده شده برای ساخت باغ ویلا چوبی است کیاهان استفاده شده هم بهتر چوبی باند تا بافت یک دست را به شما بدهد.

اگرفضای ویلا وباغ بتنی است از گیاهانی متناسب با ساختار کلی و رنگ تند استفاده کنیم.

اگر قصد داریم فضای کلاسیک ونوستالوژی داشته باشیم می توانیم از گلهای قدیمی مثل شمع دانی وحوض کوچک استفاده کنیم.

چرا طراحی باغ ویلا

برای دست یافتن به یک طراحی باغ ویلا مطلوب، باید مراحلی را بپیمایید که نخستین مرحله و  اساسی‌ترین آن طراحی ویلا می‌باشد. شاید شما این تصور را داشته باشید که موارد ایه آل خود را به خوبی تشخیص دهید و بدانید که از یک ویلای مطلوب چه چیزهایی می‌خواهید. ولی معمار و طراح ویلای شما هم میتواند ایده آل ها و کیفیت های مدنظر شما را به فضای وبلای شما ببخشد، هم قادر است آن ها با توجه در این رسته دارد توسعه دهد.

افراد در مبحث ساخت ویلا و باغ ویلا، همه آنچه که مدنظر دارد و کلیۀ نقص‌هایی که امکان دارد در محل زندگی شما ایجاد نماید را مورد توجه قرار خواهد داد، و مطابق با این نیاز‌ها و خواسته‌ها که به یک متخصص توضیح می‌دهید، طرح اولیه ای از ویلای معین خواهد شد. 

طراحی و ساخت ویلا با توجه به این که اگر فضای کوچکی داشته باشد، یا بزرگ می تواند تفاوت داشته باشد. برای محیط‌های کوچک می توان از مدل‌هایی که دارای تزئینات کم تری می‌باشند، بهره گرفت و برای فضاهای دارای مساحت بیشتر می توانیم از تزئینات بیشتر رنگ های تیره تر بهره بگیریم. به تاثیرات نورپردازی و تلفیق رنگ ها برای دیزاین و طراحی داخلی ویلا نیز توجه بسیاری داشته باشید.

اگر حوصله یا زمان کافی ندارید طراحی ویلا و باغ خود را به ما بسپارید  اقدام با خرید ویلاهای پیش ساخته و اماده در کنار شما هستیم. ویلا پیش ساخته شده، البته کیفیت مطلوبی ندارد و نماهای بیرونی و داخلی با سلیقه اکثرا جور نیست. تیم های بسیارحرفه ای و کار بلد اقدام  به ساخت و طراحی ویلای مدرن و لاکچری  لوکس، یا ویلای کلاسیک مطابق با سلیقه شما انجام میدهیم.

طراحی ویلاها به چند سبک ساخته میشود

سبک ویلای کلاسیک

سبک ویلای مدرن

سبک ویلای تلفیقی

سبک ویلا مدرن

طراحی و ساخت ویلا مدرن، ازعلاقه های  خاصی بین مشتریان است . علاوه بر فراهم آوردن فضاهای ساختمانی زیبا، لوکس و چشم انداز برایساکنین آن است  راحتی بالایی دارد . ساخت ویلا به شیوه کلاسیک طرفداران خاص خود را دارد.

در طراحی‌های مدرن از اصول مختلفی  استفاده می شود که ممکن است از یک طرح به طرح دیگر فرق داشته باشد تقریبا از اصول یکسانیبرخوردار است طراحی ویلا تلفیقی اکثر درطراحی  های ویلا  مدرن از شیوه مینیمالیستی استفاده میگردد.طرح ها ساده و زیبا و در عین حال کاربردی است .

سازه ها از اشکال و طرحهای ساده ای چون مربع، مکعب و مستطیل استفاده می شود; تا چشم ذهن دچاراظطراب نشود، و حس آرامش و راحتی را به مردم  بدهد

طراحی ویلای مدرن، هیچ عضوی بدون استفاده نیست و عملکرد خاصی را دارد. طراحی ویلاهای مدرن و لاکچری دور ریزی ندارد. در این نوع از طراحی ها از آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی استفاده میشود  تا رضایت خاطر مشتری به بهترین نحوانجام شود.پنجره های کوچک در ویلا های مدرن  وجود ندارد از پنجره ها در طراحی های کلاسیک و در عوض از پنجره های بزرگ سرتاسری که نور را به داخل می آورد .

این طراحی ها امروزه در کشورهایی از جمله کانادا و آمریکا، به تعداد زیاد یافت میشود و معمولا پنجره ها یک طرفه هستند.

سبک کلاسیک

طراحی ویلا از محبوبیت بالایی برخوردار است; این سبک علاوه بر شیک بودن، فضایی گرم و جذابیت بالایی دارد. کلاسیک، کاملا نظم دارد واز  شلوغ کاری و بی نظمی خبری نیست. مبلمان تمیز، رنگ های با وقار، تقارن در طراحی،  از جذابیت بالایی برخوردار است.

در طراحی ویلای کلاسیک، با توجه  به تناسبات صحیح، هندسه و همچنین سه اصل ایستایی زیبایی باید توجه کرد. استفاده از فرم‌های خالص و حجم های ساده است. در واقع برای طراحی ویلای کلاسیک باید از طراحی و ساخت احجام پیچیده دوری کرد.

 

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس از انواع طراحی معماری است که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است سقف های بلندتری دارند. فضای خصوصی از عمومی به طور کامل جدا است ; درعین لوکس بودن آرامش بالاتری دارد. نصیب ساکنان طبیعی این نوع از ویلا ها و مناسب کسانی است  که تمایل به داشتن یک ویلای اقتصادی و مقرون به صرفه هستند.

طراحی فضاهای سبز و نزدیک به طبیعت در یک باغ در تلفیق با بنای ویلایی با انواع سبک های  طرح ویلایی دارد. اجرای باغ ویلا در ویلا های قدیمی یا تازه ساز و بزرگ در حومه شهرها، روستاها و حتی گاهی درون شهرها نیز انجام می شود.

ساخت ویلا در محیط باغ، آرامش با زیبای باغ به همراه جریان هوای تازه ای دارد .فرم‌ها و حجم‌های ساده و قابل طراحی  باغ ویلا بر مبنای هندسه به صورت متقارن ونا متقارن به سبک طراحی ویلا انجام میشود. تجمل گرایی در فضا و ایجاد محیطی زیبا  و در عین حال لوکس به واسطه نقش مایه ها و اکسسوری های تزئینی در ترکیب با فضای سبزاست . طراحی زیبا و شیک در طراحی باغ ویلا و ساخت این عناصر در تناسب با نمای ویلا، موجب ایجاد تعادل و همگون سازی بنا و به طور کلی مجموعه باغ ویلا با محوطه باغ می شود.

نکاتی که در طراحی ویلا دوبلکس باید توجه شود

در واقع طراحی ویلا دوبلکس با در نظر گرفتن شرایطی که برای طراحان ویلا و همچنین ساکنین ایجاد می‌نماید، نکاتی را باید مدنظر قرار داد. اولین موضوعی که در موضوع ساخت ویلا دوبلکس باید توجه داشته باشیم، همانگونه که گفتیم روش قرار گرفتن عناصر در داخل و ارتباط هر یک با فضای سبز ویلا است. برای این موضوع باید به ستون‌گذاری‌ها به روش درست توجه داشته باشیم تا فضای ویلا دارای پرتی نباشد.

از دیگر موضوعات بسیار مهم هنگام طراحی ویلا دوبلکس محل نصب تراس‌ها و بالکن‌ها می‌باشد. این فضا‌ها یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین محیط‌ها خواهد بود. بنابراین باید محل قرارگیری این محیط‌ها طوری باشد که دارای دید و نورگیری مناسبی باشد. بعلاوه دسترسی داشتن بالکن و تراس ویلا به بخش‌های مهم ویلا (مانند آشپزخانه و …) در کیفیت ساخت ویلا تاثیرگذار خواهد بود. 

طراحی ویلا دوبلکس علاوه بر تاثیری که بر قسمت‌های داخلی ویلا دارد، بر طراحی نمای ویلا نیز تاثیرگذار خواهد بود. ساخت ویلا دوبلکس در مقایسه با طراحی یک ویلای یک طبقه حجم بیشتری دارد و طراح باید قادر ایجاد حجم و فرمی چشم‌نواز برای ویلا باشد. 

یکی از دیگر از مسائل قابل توجه در طراحی ویلا دوبلکس استفاده از داکت‌های تاسیسلاتی می‌باشد. این ابزار باید بصورت نصب و جایگذاری شوند که مزاحمتی برای طبقات پایین بوجود نیاورند. 

از نکات مهم دیگر در ساخت ویلای دوبلکس داکت های تاسیساتی میباشد. داکت ها در ویلای دوبلکس باید به صورتی قرار گیرند که مزاحمتی در فضا های طبقه پایین ایجاد نکنند.ساخت

طراحی فضای بیرونی ویلا

برای ایجاد یک فضای مناسب زیبایی در محوطه بیرونی، و بازی کودکان، با طراح های  آبنما کم عمق و طراحی محوطه را خاص میکند. فضاهایی استخر، سونا، جکوزی، محوطه سازی. امروزه توجه بسیاری به ویلا سازی در حومه شهرها میشود و استقبال فراوانی می شود تا مکانی از سکوت و زیبایی را برای کسب آرامش و استراحت خود به وجود بیاورند.

دکوراسیون داخلی ویلا نیاز به ذوق و سلیقه دارد. در طراحی ویلا باید تناسب های  بین فضاهای خارجی و دکوراسیون داخلی ویلا انجام شود. رنگ ها در طراحی یک تصویر به هم پیوسته را نمایش میدهد.

طراحی ویلا کوهستانی  معمولا فرآیند مناطق طولانی تر و دارای پیچیدگی ها و به طور کلی تحت تاثیر عوارض طبیعی  است. شیب تند امکان خاکبرداری و خاکریزی در سطوح وسیع وجود ندارد.

فضاهای مناسب برای طراحی ویلا

هر ویلا بسته به نیاز ساکنین می تواند از فضاهای بسیار گوناگونی تشکیل بشود. در طراحی ویلا مدرن با توجه به کاربری ویلا می توان محیط‌های مورد نیاز را به سه دسته تقسیم نمود.

 • فضا های اصلی
 • فضا های تفریحی
 • فضا های خدماتی

فضای اولیه فضایی است که نیازهای اساسی ما را برآورده می کند. به عنوان مثال: آشپزخانه، اتاق غذاخوری، سرویس، اتاق خواب و غیره.
تفرجگاه در ویلا نیز فضایی مشاع است که از آپارتمان محروم است و این موقعیت مکانی را می توان دلیلی برای افزایش علاقه به داشتن ویلا دانست. اگر بخواهیم به برخی از این مکان ها اشاره کنیم، می توان به استخر اختصاصی، سالن بدنسازی، سونا و جکوزی، فضای سبز و باغ، تئاتر، تئاتر خانکی و غیره اشاره کرد.

بخش خدماتی: هر ساختمان و آپارتمان دارای چندین نقطه خدماتی به منظور پاسخگویی به نیاز ساکنین می باشد. ایده فضاهای خدماتی در طراحی ویلا ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد، اما کیفیت استفاده ما از خانه، به خصوص در دراز مدت، بسیار سودمند است. به عنوان مثال، فضاهایی مانند خشکشویی، انبار و امکانات داخلی و خارجی و سایر موارد از جمله مناطق خدماتی هستند که می توانند به ما در ایجاد طراحی بهتر و بهتر خانه کمک کنند.

اما خلأهای موجود در طراحی ویلا آن را به یک ویلای خوب و منحصر به فرد تبدیل نمی کند. به همین دلیل ما در دفتر معماری بیلد ضمن در نظر گرفتن نیازهای شما، فضاهای نزدیک به سلیقه شما را در طراحی مدرن ویلا پیشنهاد می کنیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا برای هر فضا بهترین فضا را ایجاد کنیم.

طراحی فضای سبز ویلا

برای داشتن یک فضای سبز مناسب باید حتما یکسبک وفضا را انتخاب کرد ویک پلن مناسب رابرای چیدمان وکاشت گیاهان وسایر عناصر موجود در فضا کشید وبر اساس پلن اولیه متریال وگیاهان انتخاب وکاشته شوند.اما نکته مهم انتخاب درست گیاهان باتوجه به شرایط آب وهوایی فضا است.

از گذشته ساخت فضای زیبا درخانه ی ایرانی ها بسیاراهمیت داشته است. بودن حوض وتختی درکنار حوض وباغچه کوچکی برای کاشت درخت و گیاهان  ودرختان و گلدان های شمع دانی که عصر توسط مادر خانه آبیاری می شودند وعطر دل انگیز خاک همراه با انعکاس نورخورسید دم غروب درشیشه های رنگی پنجره های تخیل هر ایرانی را باحس نوستالوژی همراه میکند.

امروزه خیلی از افراد علاقه دارند کی این حس نوستالوژی را به محیط استراحت وتفریحشان دعوت کنند بنابراین بسیار از المان های سنتی ایرانی با استفاده ازمتریالهای سنگ وچوب و رنگ های تند گیاه ان وحوض فیروزه ای رنگ درکنارسایر المان های ایرانی در فضای باغ ویلا طراحی می شود. 

گروه طراحی آمیتیس نگار با درنظر گرفتن طرح های نتی جذاب روزهای خوب کودکی رابه شما هدیه می دهد.

المان فضای کلاسیک باغ ویلا

 • مصالح چوب وسنگ
 • رنگ های گرم
 • آبنما یا حوض
 • دیوارسفالی
 • گل کاری باغچه
 • استفاده از نیمکت ولوازم چوبی

قیمت طراحی ویلا و باغ ویلا

قیمت طراحی ویلا از ساخت ویلا کمتر است، در طراحی شما تعیین کننده چگونگی ساختن و اجرای ویلا هستید.که شامل  بخش ها و فاکتور های مختلفی است که با شناخت هرکدام  و تشخیص ضرورت آنها با حذف شدن برخی ازالمان ها هزینه های طراحی را کم میکند.

مراحل طراحی ویلا

برای ساخت و طراحی ویلا شما باید به صورت امن و با جذابیت بالا طراحی و ساخته شود در ابتدا در این باره صحبت میشود.که یک ویلا ساده یا مدرن یا کلاسیک و یا لاکچری کدام یک را میخواهید و فضای مد نظری برای شما کجا است.و چه شرایطی دارد و توسط چه نقشه برداری انجام میگیرد و از طرح زمین خود هم باید یک طرح داشته باشید.

با سفارش های طراحی خود از مواد و مصالح تا نحوه ساخت و منطقه مورد نظر برای ساخت و ساز ویلا خود در کنار ما هستید تا با اطمینان کامل برای ساخت و ساز ویلا خود داشته باشید. با دریافت مجوز های صادره و ساخت ویلا خود با ایده های متفاوت  و متناسب با سلیقه شما و با توجه به دیدگاه خودتان طراحی میشود و ساخته میشود. همچنین مراحل طراحی به یک معمار خوب داده میشود تا طراحی ویلا شما از طراحی فضای داخلی تا بیرونی ساختمانی ویلایی تا ویلا باغ شما انجام میشود.

در مراحل بعد مهندس معمار کار خود را شروع می کند وبا توجه به متراژ مد نظر شما طراحی ساختمان و ویلا شما انجام میشود چیدمان عناصر ویلا شما، با توجه به مواردی که گفته شده طلوع و غروب خورشید، هم در ساخت اهمیت دارد. مواد و مصالح انجام مهم است کار اجرای شاختمانی شما توسط مهندسین ما انجام میشود.

اقداماتی که باید برای یک طراحی ویلا بدانیم

هدف از طراحی و ساخت ویلا

مهمترین اقدام قبل از هر قدمی، تعیین کردن هدف از داشتن ویلا و تاسیس آن می‌باشد. در حال حاضر استفاده از ویلای خصوصی در محیط سرسبز و به دور از شلوغی های شهر ذهنیت هر شخص می‌باشد ولی هستند اشخاصی که از این فضاها بعنوان مکان عکاسی استفاده می‌کنند حتی با دقت به دنبال  ساخت شهرک های ویلایی می باشند.

به همین صورت باید مشخص کنید که به دنبال چه چیزی هستیم. پس در امر ساخت ویلا احتیاج است تا سلیقه، اهداف، اندازه بودجه و محل ساخت را به درستی تحلیل کنیم.

پیدا کردن یک سایت خوب برای طراحی ویلا

معمولا یکی از مشکلات  اصلی در مسیر طراحی و ساخت ویلا می‌باشد ولی به هیچ وجه جای نگرانی نیست. شرکت آمیتیس نگار دارای با تجربه ترین طراحان و مشاوران معماری ویلا آماده مشاوره و همکاری با شما می‌باشد.

مدیریت منابع مالی

طراحی و ساخت ویلا به حالتی شخصی احتیاج دارد به هزینه‌های زیادی احتیاج دارد در صورتی که به افراد باتجربه واگذار کنید این کار را با هرینه های ساخت ویلا را تا ۴۰٪ و وقت ساخت را تا ۶۰٪ کاهش دهد.

یافتن طراح و مشاور متخصص​

طراحی و ساخت ویلا به حالتی شخصی احتیاج دارد به هزینه‌های زیادی احتیاج دارد در صورتی که به افراد باتجربه واگذار کنید این کار را با هرینه های ساخت ویلا را تا ۴۰٪ و وقت ساخت را تا ۶۰٪ کاهش دهد.

در ارتباط بودن با طراح ویلا​

موضوع اصلی ارتباط کارفرما با شرکت طراح ویلا مشاور و سازنده می‌باشد. پیشنهاد ما ثبت کار با آمیتیس نگار از پروژه های مشاوره و طراحی می‌باشد. کسی که کار خود را  ایده‌های خود را طی یک یا دو جلسه با طراحان شرکت در میان می‌گذارد سپس مقاله موردنظر توسط کارشناسان در کوتاه‌ترین وقت ممکن به کارفرما ارائه می‌شود که اگر  نیاز کارفرما اصلاحات خود را به طرح ویلا اعمال می‌کند و طرح ویلا به مرحله بعدی وارد می‌شود.

پیدا کردن مکان مناسب برای ساخت و طراحی ویلا​

تقریبا بیشتر کارفرماها ایده ویلای خود را دارند و ترجیح می‌دهند که تمام پکیج مشاوره، طراحی و ساخت ویلا را به یک شرکت تحویل دهند; تا فکر کمتری زمان ساخت داشته باشند.

همین مسئله موجب سوء استفاده بعضی شرکت‌های نو پا شده و کارهای داده شده با کیفیت پایینی به کارفرما ارائه داده می شود. پیشنهاد ما در این زمینه هم تعامل کارفرما با این شرکت می‌باشد.

اگر کارفرما توان انجام هریک از قسمت های طراحی و اجرا را با هزینه کمتر داشته باشد، این شرکت پذیرش آنرا به کارفرما سپرده و به صورت پکیج، نظاره گری می‌کند به کارفرما خدمات ارائه دهد.

ارائه مجوز ساخت و بستن قرارداد اجرا و طراحی ویلا​

قبل از هرکاری، کارفرما باید تمام مجوزهای مورد نیاز را از ارگانهای ذیربط دریافت نماید.
مرحله بعدی یافتن بهترین پیمانکاران جهت شروع کار می‌باشد; پیمانکارانی که تجربه کار یکسانی و همچنین اجرای کار با ایمنی بالا را داشته باشند.

آماده کردن محیط جهت ساخت و طراحی ویلا

ابتدا اقدامات پیمانکار مطابق با قراردادهای پیمانکاری بسته شده می‌باشد; کلیه کارگران باید ملزم به رعایت اقدامات ایمنی  مطابق با قانون اداره کار و تامین اجتماعی و به همین صورت مبحث ماده ۱۲  مقررات ملی شوند; تا در طول مدت زمان ساخت بدون کوچکترین نگرانی این پروسه انجام شود.
کارفرما حتما باید به بیمه کردن کارگران  و اشخاص ثالث می‌باشد، تا در صورت رخ حادثه زیان مادی کمتری متحمل شود.

شروع عملیات طراحی و ساخت ویلا​

ساخت و طراحی ویلا،  در گذشته با آجر و بلوک یا با بهره گیری از سازه فلزی، بتنی، یا حتی چوبی می تواند صورت بگیرد.
تمام عملیات ساخت ویلا در پنج روش خلاصه می‌شود; و فونداسیون، اجرای اسکلت، سفت کاری، نازک کاری، نماسازی و محوطه سازی نیز قسمت های مهمی از سازه می باشد; که زیبایی خاصی را به کار می‌افزاید.
شرکت آمیتیس نگار با داشتن کارشناسان فضای سبز، زیباترین منظره را برای شما خلق می‌کند.

گام آخر : لذت بردن

با پایان یافتن تمام مراحل ساخت ویلا، زمان بسته شدن قرارداد با نیروهای خدمات نگهداری فضای سبز، آبنما و استخر می‌باشد. شرکت آمیتیس نگار افتخار میکند که تمام خدمات نگهداری و زیباسازی را با کمترین هزینه در اختیار کارفرما می‌گذارد.
از این مرحله به بعد زمان لذب بردن از ویلای ساخته شده خود می باشد.

نکات کلیدی طراحی ویلا و باغ ویلا

چنانچه قصد طراحی و ساخت ویلا را دارا هستید، به نکات کلیدی زیر توجه بسیاری باید داشته باشید

 • تجربۀ افراد یا مجموعه‌ها در ساخت و طراحی ویلا

مثل سایر پروژه‌های عمرانی سابقه و رزومه شرکت را بررسی نمایید.

 • کارنامه شخصی مهندس ساخت ویلا

یک رزومه دقیق و ایده‌آل از مهارت‌های متخصصان بوجود می‌آید، بنابراین ختماً سبقه و رزومه افراد را مورد بررسی قرار دهید.

 • بررسی مجدد نقشه راه طراحی باغ ویلا

از سرپرست پروژه درخواست کنید تا با یکدیگر تمامی جزئیات پروژه را مورد ارزیابی قرار دهند تا از خطاهای احتمالی قیبل از کار پیشگیری نمایید.

توجه به تناسب رنگ گیاهان با مصالح ساختمانی در طراحی باغچه ویلا

داشتن یک فضای سبز با چوبها ورنگهای متنوع گیاهان و دیوارهای سفید به راستی شکوه بسیارزیبایی دارد برخی از ویلاها دارای سقف نمای شینگل هستند.

ایجاد تناسب میان سنگ پشت حیاط ویلا در طراحی ویلا

برای زیبایی بخشیدن به فضای باغ ویلا از سقف با پوشش شینگل استفاده میکنند وباید ازتمام سبک های مرتبط ب باغ لاکچری استفاده کرد .

سقف شینگل مورد بسیار مهم در طراحی ویلا و باغ ویلا

استفاده ازسقف شیبدارچون رنگ های بسیار متفاوتی که دارد بسیار زیبا و حا ئزاهمیت است. اما گاهی لازم است که سقف درابتدا ایزوگام .شود وسپس روی آن شینگل نصب شود. از ویؤگی های مهم این سقف داشتن وایجاد هارمونی در فضای کلی ما است.

پوشش سقفی شیب دار دارای انواع مختلف آسفالت ، چوب وسفالی است آما در ابتدا وبرایزیر ساز از شیگل آسفالت استفاده می کنند وروی آن را با پوشش شیگل از انواع دیگر می پوشانند تا زیبایی بصری بیشتری را درفضا ایجاد کنند.

طراحی ویلا در اطراف تهران

اگر ساکن تهران هستید و می خواهید آخر هفته را به دور از آلودگی هوا و شلوغی شهر سپری کنید، اولین نکته در شهرهای تهران برای طراحی و ساخت روستاها است. به عنوان مثال طراحی ویلا در کردان و طراحی ویلا در کرای از توصیه های ما به ساکنان غرب تهران می باشد.
طراحی و ساخت روستا در کردان می تواند تجربیات و خاطرات شیرینی را به همراه داشته باشد. با طراحی و ساخت ویلا در کردان می توانید از شلوغی تهران فرار کنید و در عرض یک ساعت به آب و هوای مطبوع کردان برسید. تاریخچه ای طولانی در طراحی وجود دارد. ویلا در کردان و به دلیل آب و هوای مطبوع و آرام منطقه ویلاهای زیادی در این منطقه ساخته شده است.

اما همانطور که می دانید مکان های مناسب زیادی برای طراحی و ساخت ویلا در اطراف تهران وجود دارد. با توجه به وجود رشته کوه دماوند اگر بخواهیم به شرق تهران نگاه کنیم، می توان گفت که گزینه هایی مانند طراحی ویلا در فشم، طراحی ویلا در میگون، طراحی ویلا در شمشک، طراحی داریم. ویلا در دماوند، ویلا دیزاین در بومهن و رودهن.
طراحی ویلا در فشم، طراحی ویلا در میگون و طراحی ویلا در شمشک از گزینه های بسیار مناسب برای طراحی و ساخت ویلا لوکس در حوالی تهران می باشد. برای ساخت ویلا در فشم، ویلا در میگون و یا ویلا در شمشک باید به مسائلی مانند آب و هوا اهمیت زیادی داد. زیرا فشم، میگون و شمشک در مناطق سردسیر و کوهستانی قرار دارند. بنابراین طراحی در فشم، شمشک و میگون باید با توجه به نیاز شما در هر فصلی چه سرد و چه گرم توسط افراد حرفه ای انجام شود تا بتوانید از آن لذت ببرید.

طراحی ویلا در کردان ( تهراندشت کرج )

پس از طی مسافتی کوتاه در اتوبان تهران – قزوین در ۱۰ کیلومتری کرج به منطقه تهراندشت در سمت چپ بزرگراه می رسید. تهراندشت در جنوب رشته کوه البرز قرار دارد. آران، سهیلیه، زعفرانیه، عباس آباد، نمکلان و غیره از روستاهای این ناحیه بشمار می‌رود. در سال های اخیر ساخت ویلا و طراحی باغ ویلا در این منطقه بسیار رواج یافته است و با توجه به فراوانی آب های زیرزمینی ساخت و گسترش ساختمان های مسکونی آسان و مقرون به صرفه می باشد. به غیر از طراحی و ساخت باغ ویلا، خانه باغ، باغ، خرید زمین و … نیز در این منطقه تقاضای زیادی دارد و در حال رشد است.

طراحی ویلا در شهرک جهان ویلا تهراندشت

جهان ویلا یکی از گران ترین و معروف ترین مناطق ویلاهای کردان است و در حوالی تهران دشت واقع شده است. جدا از وجود ویلاهای مدرن و مجلل، زمین های مجاز و خدمات و امکانات رفاهی این شهر که از ویژگی های مثبت آن است، قدمت و اصالت این شهر باعث ارزشمندی ملک و زمین آن شده است.

در واقع قدمت ساخت این شهر به دوران قبل از انقلاب و دوران امپراتوری بازمی گردد. این شهر به نام مسعودیه نیز شناخته می شود و دارای کوچه ها و خیابان های معمولی با چنارهای قدیمی است. واحدهای او معمولاً بین ۸۰۰ تا ۱۰۵۶ مترمربع است. با توجه به نکات فوق می توان گفت که جهان ویلا یکی از بهترین شهرک های ویلایی اطراف تهران است.

طراحی ویلا در کردان کرج

کردان در استان البرز معروف ترین شهر آن است و به همین دلیل می توان گفت یکی از گران ترین مناطق ویلایی در غرب استان تهران است. کردان از توابع شهرستان ساوجبلاغ در ۱۵ کیلومتری هشتگرد و حدود ۶۵ کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد.

طراحی ویلا در لواسان شمیرانات

مطراحی ویلا در لواسان یکی از مناطق قدیمی و اصیل شمال شرق تهران است. اگر به شلوغی ترافیک برخورد نکنید، پس از ۱۵ دقیقه رانندگی و طی مسافت ۷ کیلومتری می توانید به این منطقه خوش آب و هوا برسید. منظره این منطقه مرتفع که ارتفاع متوسط آن از سطح دریا حدود ۱۷۰۰ متر است، کوه ها و دشت های سرسبز و در میان این طبیعت بکر ساختمان ها و ویلاهای مجلل و مدرن هستند.

طراحی ویلا در شهرستان دماوند

شهر دماوند یکی از شهرهای استان تهران است که همانند مناطقی مانند لواسانات، فشم و … ویلاسازی های گسترده ای در آن صورت گرفته است. یکی از مزیت های اصلی این منطقه نسبت به لواسان و فشم که مردم برای ساخت و طراحی ویلا در دماوند انتخاب می کنند این است که هزینه زمین، باغ و یا انواع دیگر ملک در شهر دماوند نسبت به منطقه ای مانند لواسانات چندین برابر ارزان تر است. و این باعث محبوبیت بیشتر او شد. این منطقه در کنار مزیت های دیگر از جمله آب و هوا از سایر نقاط شرقی بهتر شده است.

پیشنهادهایی برای طراحی محوطه ویلا

گزینش گیاه‌های مورد استفاده در محوطه ویلا: انتخاب گیاه امکان دارد از نظر خیلی‌ها سلیقه‌ای به نظر برسد. ولی در صورتی که بخواهیم گیاه مورد استفاده با آب و هوای محیط سازگاری داشته باشد و کاملا متناسب با زاویه دید ویلا انتخاب و جایگذاری بشود، توصیه می‌کنیم حتما یا تماس بگیرید و مشورت‌های لازم را دریافت نمایید. چون اشتباه در گزینش گیاه برای طراحی ویلا امکان دارد محیط دلخواهی که مدنظر افراد است وجود نداشته باشد.
تقسیم‌بندی محیطی برای امور مختلف: طراحی فضای سبز ویلا به قدری مهم است که می‌توانیم آن را با طراحی فضای داخلی ویلا برابر بدانیم. چون این کار سبب می‌شود جلوه‌ای جدید به ویلا خود بدهیم. بنابراین باید با توجه به نیازهایمان محوطه حیاط ویلا طراحی و تقسیم‌بندی کنیم و سعی کنیم از فضای مورد استفاده تمام بهره را ببریم. هنگام طراحی ویلا و محوطه باید به تفریحات فصلی هم توجه داشته باشیم.

طراحی مسیر پیاده: مسیر پیاده برای ویلا باید به گونه‌ای طراحی بشود که ساکنین ویلا بتوانند به همه قسمت‌های ویلا دسترسی داشته باشند و عبور و مرور افراد در سنین مختلف امکان‌پذیر باشد. بعلاوه بیشتر وقت‌ها هنگام طراحی مسیرهای ایجادشده با دیگر قسمت‌ها ترکیب خواهد شد.

طراحی مسیر برای و سواره و پارکینگ: هنگام ساخت ویلا این مسیرها باید بگونه‌ای باشند که جدا از برقراری امنیت مزاحمت بصری نیز تولید نکند. هنگام طراحی ویلا باید به نورپردازی این مسیرها توجه داشته باشیم. بعلاوه برگزیدن جنس کف پارکینگ و مسر هنگام طراحی و ساخت ویلا بسیار مهم است. چون این قسمت‌ها باید برای تحمل وزن بالای خودرو باید دارای مقاومت بالایی باشد.

طراحی نور پردازی فضای سبز: فضای سبز یک ویلا هم از موضوعاتی می‌باشد که هنگام ساخت ویلا باید بسیار به آن توجه داشته باشیم. چرا که افراد زمان بسیاری را در فضای باز ویلا سپری می‌کنند. بنابراین باید هنگام طراحی ویلا به این قسمت توجه ویژه‌ای داشته باشیم

طراحی فضا‌های تفریحی و ورزشی

طراحی جداره‌های اطراف

شرکت طراحی ویلا آمیتیس نگار آرسس

 

ویلا مکانی می‌باشد برای آرامش و سپری کردن اوقات فرافت افراد. در صورتی که میخواهید طراحی ویلا انجام دهید، سبک و سلیقه شخصی را می‌توانید در طراحی بکار بگیرید. این خود شما هستید که باید از داشتن محیط ویلای خود لذت ببرید و در آن راحت باشیدو امروزه خانه‌های ویلایی یکی از رایج‌ترین انواع خانه‌ ها محسوب می‌شوند که در مقایسه با سایر انواع خانه، از نظر زیبایی برتری قابل توجهی خواهند داشت.

اگر چه که این روزها ویلاها  بسیار کمیاب تر از سال های قبل هستند، ولی هنوز هم بساری از مردم هستند که زندگی در ویلا را نسبت به زندگی در خانه‌های آپارتمانی در اولویت قرار می‌دهند. شرکت طراحی ویلا آمیتیس نگار با همۀ قوت و دانش روز دنیا در طراحی و ساخت ویلا، این افتخار را دارد تا نزدیک‌ترین طرح ممکن به ایده آل شخصی افراد، را با توجه به توان مالی شما برایتان بوجود بیاورد.

در انتها لازم است بگوییم که مهم ترین نقش، برای گروه متخصصی می‌باشد که مسئولیت اجرا و پیاده سازی طرح ویلا مورد نظر افراد را عهده دار خواهد بود. قطعاً قبل از آغاز کار، از صلاحیت و میزان تجربه طراحان مطمئن شوید.

شرکت آمیتیس نگار آرسس، تیمی متخصص و حرفه ای در حوزۀ معماری و طراحی سازه‌هایی مانند ویلا، مجتمع‌های مسکونی و تجاری می‌باشند که با سالها سابقه ای که در این رشته دارند، می‌توانند در ساخت و طراحی ویلا مورد نظرتان سما را در این زمینه رانمایی نمایند.

آخرین مقالات

طراحی ویلا رودهن
دسته‌بندی نشده
آمیتیس نگار

طراحی ویلا رودهن

طراحی ویلا رودهن همانطور که می دانید عوامل زیادی مانند رشد جمعیت، صدا و آلودگی ناشی از زندگی در شهرهای بزرگ، ساختمان های بلند مردم

ادامه مطلب »
طراحی ویلا فیروزکوه
خدمات
آمیتیس نگار

طراحی ویلا فیروز کوه

طراحی ویلا فیروزکوه اگر در مورد برخی از سازندگان عمومی حرفه ای و قابل اعتماد در زمینه طراحی و ساخت ویلا صحبت کنیم. ساخت و

ادامه مطلب »
طراحی ویلا دماوند
مطالب
آمیتیس نگار

طراحی ویلا دماوند

طراحی ویلا دماوند اصول طراحی ویلا در دماوند شمال چه مواردی می‌شود؟ ویلاهای مدرن چه ویژگی هایی دارند؟ اگر در این طرح با سوالاتی از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)