طراحی داخلی

طراحی داخلی دانشی می‌باشد که برای ایده‌آل شدن آن باید روانشناسی محیط را بخوبی بشناسیم و همچنین فنون طراحی بر ارگونومی، نورپردازی مناسب و رنگ شناسی و مصالح شناسی هم تسلط داشته باشند. چرا که تمامی مواردی که اشاره کردیم از ابزار اصلی طراحی بشمار می‌روند. چیزی که طراحی داخلی را از معماری داخلی جدا می‌سازد، در واقع عمر آن است (تغییر طرح داخلی متناسب با روحیه ساکنان و یا بوجود آوردن تنوع در زندگی روزمره و … جزو این موارد بشمار می‌روند)

آمیتیس نگار در این قسمت قصد دارد شما را با مفهوم طراحی داخلی آشنا ساخته و همچنین کاربردهای آن شامل چه مواردی می شود.  طراحی داخلی یا interior design هنر یا شغلی می باشد که از طریق تلفیقی از علم و هنر به بهینه سازی محیط داخلی ساختمان به جهت استفاده بهتر ساکنین خواهد پرداخت. بخش بزرگی از زندگی ما در محیط های داخلی می‌باشد. بنابراین نحوه طراحی و چیدمان این فضا تاثیر زیادی بر احساسات و رفتار ما می‌گذارد؛ زیرا چیزی که به یک فضا زندگی می‌دهد فضای داخلی آن می باشد. در ادامه با ما همراه باشید. طراحی خانه

اکثر افراد بر این عقیده اند که طراحی داخلی برای اقشار مرفه‌تر جامعه می باشد. اما در حقیقت اینطور نیست؛ یک طراحی معماری بدون استفاده از طراحی مناسب، محیطی بلا استفاده می باشد و اگر هم قابل استفاده باشد، بازدهی موردانتظار را نخواهد داشت. از این رو طراحی یک موضوع بسیار اساسی و مهم در بهبود سطح و کیفیت می باشد.

طراحی داخلی فرایندی جهت شکل بخشیدن به فضای داخلی از طریق طراحی کف – سقف و دیوارها است. در واقع طراحی داخلی به فعالیت انسان ها بسیار وابسته است و می‌توانیم آن را به صورت هنر و دانش درک رفتار انسان ها تعریف کنیم.

طراحی داخلی، در حقیقت پرکاربردترین هنر و صنعتی می‌باشد که امروزه وجود داشته چرا که برعکس یک نقاش هدف آن خلق آثار هنری نمی‌باشد که فقط زیبیی داشته باشد یا مثل یک صنعتگر هدف آن محصولی دارا کاربرد باشد بلکه ظریف‌تر خواهد بود؛ روندی که از معماری آغاز و به دکوراسیون داخلی اتمام می‌یابد.

طراحی داخلی در صورتی که بشکل پیشرفته انجام شود چند وجه دارد که شامل مواردی مانند بسط و وسعت ذهنی، طرح ریزی، ابداع، بررسی، نگرش عمومی و ارتباط با دارنده و مالک پروژه می‌شود.

طراحی داخلی خانه و ساختمان

طراحی داخلی

طراحی داخلی از شاخه‌های رشته معماری می باشد. این رشته در حقیقت تلفیقی از هنر و دانش درک رفتار و نیاز استفاده کنندگان آن محیط می‌باشد. طراحی داخلی به استفاده مفید ازمحیط توجه دارد و طراحی کاربردی فضاهای داخلی را مورد ارزیابی قرار می دهد. ساماندهی نقشه داخلی ساختمان و یا توجه به موضوعاتی مثل مشخص کردن موقعیت در، پنجره و نورپردازی از موضوعاتی می باشند که مربوط به فعالیت طراحان داخلی می شود.

 

هدف از طراحی داخلی خانه فقط چیدمان مبل و یا به کارگیری کف پوش‌های گوناگون نمی باشد. بلکه  با بهره گیری از اصول طراحی، بدون استفاده از وسایل و فقط با به کارگیری اصول مهندسی، کاربری فضا را معین کنیم. در حقیقت یک طراح مانند یک مهندس معمار همۀ قسمتهای درون یک ساختمان (شامل تاسیسات، رنگ، مصالح و دکوراسیون و…) را مورد بررسی قرار می دهد.

 

محاسبۀ شکل و اندازه‌ پنجره، تعیین نوع مبلمان ، رنگ‌های استفاده شده، مصالح مورد استفاده، ارتفاع قسمتهای گوناگون بنا، میزان نورگیری و…  همگی از مواردی می باشند که طراحان داخلی آنها را معین می کنند و در نهایت توجه به تمامی این موارد سبب می گردد تا یک اتاق خواب کاربرد متفاوتی با یک دفتر کار دارا باشد و احساس گوناگونی را حتی بدون چیدن وسایل منتقل کند. 

طراحی داخلی

اصول طراحی داخلی

با در نظر گرفتن این که طراحی داخلی  یکی از زیر شاخه های معماری می بلشد پس می توان نتیجه گرفت که اصول وقوانیین  آن مبنایش معاری است .

از نظر کیفیت بنا  و وجهه بصری بنا باید هیچ گونه نا کار آمدی و نا هماهنگی در بین عناصر سازه آن نباشد .

با استفاده از کمک طراحان داخلی آمتییس نگار به راحتی میتوانید گرافیک طراحی فضایتان را به راحتی ببینید .چون می توانید به راحتی فضا و درخواست هایتان را ببینید .

به دلیل اینکه در دنیای امروز همه ی رشته ها به صورت تخصصی شده است در کار دکوراسیون داخلی هم باید این امر به صورت تخصصی در لاین های متفاوت انجام می شود .

ارتباط بالا و تخصصی که مهندسان وطراحان شرکت آمتیس نگار باهم دارند باعث بالابردن کیفت کار مشتریان است .معماران روی ساخت و طراحی بنا تمرکز میکنند اما طراحان داخلی فضا را ازنظر کاربردی وزیبا شناسی مورد تحلیل قرار می دهند .

طراحی دکوراسیون داخلی را می توان به دو دسته د مسکونی و غیر مسکونی تقسیم بندی کرد.

متخصصان طراحی داخلی در چه حوزه هایی می باشد؟

امروزه شاهد بالا رفتن قابل توجه تعداد طراحان در زمینۀ طراحی ساختمان ها هستم. اما همانطور که پیشتر گفتیم، تعداد زیادی از افراد بهره گیری از طراح داخلی را با هدف  طراحی فضای خانه را امری لازم نمی‌دانند. بنابراین میزان فعالیت متخصصین در این حرفه در بحث طراحی مراکز تجاری و اداری بیشترمی باشد.

#طراحی داخلی

معمولا مؤسسات بزرگ معماری ،لااقل یک شخص را بعنوان متخصص خود بکارگیری می کنند. طراحان داخلی با طراحان صنعتی و تولید کنندگان ارتباط نزدیکی داشته و نظرات خود را با آنها در میان خواهند گذاشت. این تولیدات قادرند فقط به لحاظ زیبایی مؤثر در طراحی داخلی ایجاد گردند و یا اینکه برای اموری منحصر و کاربردی‌تر از سایر محصولات موجود در بازار به شمار آیند.

به علاوه طراحان داخلی بایستی ارتباطی نزدیک با دیگر متخصصان مانند نقاشان، لوله کش‌ها، متخصصان ساخت درب و پنجره، سازندگان کف پوش و… دارا باشند و به عملکرد آنها توجه داشته باشند. از این رو لازم است تا اطلاعاتی از چگونگی انجام فعالیت هر یک از حرفه ها را بدست آورند.

هنر طراحی داخلی

می توانیم از یک کار طراحی چون بر اساس یک فضا خاص وبا ساختار خاص یک بار انجام می شود و بار دگر طراحان وارد فضای جدید شده و اینبار فضارا با شرایط و ساختار خودش تغغیر میدهد را یک اثر هنری شاخص و خاص نامید .

روز گاری هنر یک رشته یخاص محسوب می شود .بعد از گذشت زمان نقاشی وارد فضای کلیساها و اماکن مقدس شد .ونجاری و آهنگری و نقاشی وارد کاخ های سلطنتی شد . فضای کاخ هارا با توجه به نیاز های هر سرزمین و شرایط آب وهوایی آن طراحی کرد .

به مرور زمان طراحی وارد خانه ی مردم ودر نهایت وارد مشاغل شده  است .

امروزه هیچ مرزی برای طراحان داخلی وجود ندارد و برای ابراز هنر وخلاقیت همه جا را زیر پا می گذارند . امروزه طراحی داخی تمام عناصر ولوازم یک خانه را پوشش میدهد مثلا آیینه باطراحی خاصی را طراح داخلی در نظر دارد اما این مدل آینه در بازار وجود ندارد و تولید کننده باید براساس طرح طراح داخلی به تولید آن بپردازد . و اگر طرح جالب باشد تولید کننده به تولید انبوه میپردازد.

طراحان داخلی آمیتیس نگار وارد عرصه یهنر شده و برای لین های مختلف لوازم خانه دست به طراحی و تولید کالا متناسب با خواست ونیاز شما پرداخته است.

قوانین طراحی داخلی

همانطور که می‌دانید طراحی داخلی از شاخه‌های معماری بشمار می‌رود، باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که هر شاخه تخصصی در هر رشته لزوماً در محدوده همان مجموعه معنا خواهد داشت.

بهترین ساختمان ها و محیط‌های داخلی، محیط‌هایی می‌باشند که میان عناصری که کلیات را نمایش می‌دهند دارای همخوانی باشد.

در میان این المان‌ها، جنبه های سازه‌ای یک ساختمان، برنامه ریزی مکان، محوطه سازی، مبلمان و گرافیک معماری، و بعلاوه جزئیات داخلی می‌باشد که در نمونه های بسیاری از ساختمان های برجسته و داخلی ایجاد گردیده است و بشکل یکنواخت عمل می‌کند.

به علت پیچیدگی که در فناوری و تکنولوژی وجود دارد، برنامه ریزی و ساخت امروزه ممکن نمی‌باشد. معمار یا طراح در کلیۀ جنبه های ساختمانی که در جهان امروزی طراحی می‌شود تخصص و دانش کافی را داشته باشد. طراحی داخلی

بنا بر این لازم است که متخصصان بشکل تیمی و در ارتباط با هم با دانش کافی برای رسیدن به هدف مشترک همکاری می‌نمایند، این در حالیست که معمار بر روی طراحی کلی بنا توجه داشته باشد، طراح داخلی با جنبۀ دقیق مقیاس طراحی، زیباشناسی خاص و کاربردی و پرسش های روانشناختی و شخصیت و ویژگی فضا درگیر می‌باشد.

تفاوت رشته طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی

یکی از متداول‌ترین ابهاماتی که بیشتر افراد با آن روبرو می‌شوند این مسئل می‌باشد که آیا طراحی داخلی همان طراحی دکوراسیون داخلی است ؟ چه تفاوت و ارتباطی در این دو زمینه وجود خواهد داشت ؟ جواب به این سوال چندان سخت نیست و بطور کلی، به افرادی که علم و هنر چینش و هماهنگی وسایل و عناصر موجود در یک فضا را با تحصیلات آکادمیک و تخصصی دریافت نموده اند، طراح داخلی گفته می‌گوییم.

در مقابل، دکوراسیون داخلی یا افرادی که به عنوان دکوراسیون فعال هستند، امکان دارد این هنر را با تحصیلات در دانشگاه ها حاصل نکنند. این دسته از افراد اغلب به صورت تجربی و مطابق با ذوق و سلیقه بالایی که دارند می توانند در این هنر و حرفه به جایی برسند.

تعریف دیگر از تفاوت طراحی و دکوراسیون

طراحی داخلی را کسانی انجام می‌دهند که با بدست آوردن دانش و تخصص در دانشگاه، هماهنگی میان المان‌های داخلی و اثاثیه یک محیط را ایجاد می‌نماید. این گروه از افراد با بهره‌گیری از نرم افزارهای گوناگون دکوراسیون و چینش مورد نظر را طراحی می‌نمایند. یک دکوراتیو نقش اجرای پلان‌های ارائه شده از سوی طراح را بر عهده دارد.

در نهایت می توانیم بگوییم طراحان داخلی نقش مدیر پروژه را دارد و دکوراتیو نقش اجرایی آن را بر عهده دارد. موفقیت در انجام یک پروژه طراحی داخلی و دکوراسیون، هماهنگی و همراهی همه گروه‌ها در تمامی مراحل کار را می‌طلبد.

از دیگر پیچیدگی‌هایی که در این زمینه وجود خواهد داشت این است که معماری یا طراحی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. علم معماری ارتباطی مستقیم با کار کردن با مصالح ساختمانی و ساخت و ساز محیط داخلی بنا به روشی کاملا هنرمندانه و استاندارد است. در حقیقت، یک معمار داخلی باید قادر باشد تا حد بالایی با اصول اولیه زیباشناسی و طراحی داخلی آشنا و آگاه باشد تا در نتیجه بتواند محیط داخلی یک ساختمان را بشکل کاربردی و استاندارد طراحی کند.

اهمیت طراحی داخلی

پس از آشنا شدن با زمینه‌های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، اکنون باید به این موضوع بپردازیم که چرا طراحی خانه و بازسازی ساختمان اهمیت زیادی دارد ؟ چرا هر کسی نمی تواند دکوری مناسب را برای خانه و دفترکار و سایر  فضاهای مورد نظر انجام دهد؟ برای پاسخ‌دهی به این سوال باید بدانید که روش چیدمان منزل و محیط کار تا حدود زیادی بر روحیات افراد تاثیرگذار می‌باشد.

انتخاب رنگ مناسب، مدل چیدمان وسایل، سبک تزئینات کاربردی در دیوار، نظم کلی فضا، تماماً تاثیرات خاصی بر احساسات افراد خواهد داشت. با یک طراحی زیبا و استاندارد می توان راندمان کارمندان در محیط کار را بالا برد. کودکان و دیگر اعضای خانواده را می‌توان شاد و پر انرژی ساخت. همچنین، طراحی داخلی دفتر کار بر افکار مشتریان و ارباب رجوع تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. به هر میزانی که محیط کار زیبا و استاندارد طراحی بشود، نمایانگر اعتبار و حرفه ای بودن آن کسب و کار خواهد بود.

اصول مهم در طراحی داخلی

طراحی داخلی ، اصول و قواعد مهمی دارد که هنگام انجام آن باید این موارد را مدنظر قرار دهیم.

تاکید

تضاد

تکرار

تعادل

مقیاس و تناسب

هماهنگی

۱. تأکید ( طراحی داخلی | طراحی خانه )

تأکید از با اهمیت ترین موضوعات در اصول مهم طراحی داخلی بشمار می رود که قادر است تمام طراحی فضای شما را تحت تأثیر قرار دهد. زیرا با رعایت نمودن استاندارد و ماهرانه  این خصوصیت، به بالارفتن جذابیت بصری فضای خود کمک بسیاری کنید. تأکید در زمینۀ طراحی با نام “نقطه کانونی” نیز معروف می باشد. بعنوان مثال هنگامی که افراد از یک شومینه و آینه در محیط نشیمن خود بهره گیری می نمایند و مبلمان خود را در اطراف آن می گذارند، در این شرایط شومینه و آینه در واقع نقش نقطه کانونی را بر دوش می کشند. طراحی خانه
چنانچه در فضای نشمین،  بجای شومینه و آینه از تلویزیون برای دورهمی استفاده نمایید؛ تلویزیون بعنوان تاکید آن محیط بشمار می رود. به همین روند می توانید از طریق تاکید بر هر یک از عناصر در سایر محیط‌ها، نقطه کانونی شاخص تعیین کنید که تمام فضای مورد نظر برای طراحی داخلی را در معرض تأثیر خود قرار بدهد. 

طراحی داخلی خانه \ تاکید در طراحی داخلی
طراحی داخلی خانه \ تضاد در طراحی داخلی

۲. تضاد در طراحی داخلی

تضاد در طراحی و دکوراسیون در نوع فرم، متریال و مواد مورد استفاده، رنگ، بافت و اندازه اشیاء با هم خلاصه می شود. براحتی می توان با بوجود آوردن تضاد در محیط داخلی، تفاوت های حالبی ایجاد کرد. در حقیقت تضاد سبب می گردد تا از یکنواختی بیش از اندازه کم شود و در مقابل، شادابی و نشاط افزایش می یابد.

طراحی داخلی

هنگامی که شما در قفسۀ کتابخانه  از اشیائ تزیینی گوناگون استفاده می نمایید، و یا از چینش متفاوت کتابها جهت چیدمان کل کتابهای کتابخانه استفاده می کنید و یا با نورپردازی جذاب در اندازۀ شدت نور و یا رنگ و یا زاویه های مختلف نور میان قفسه ها بهره گیری می نمایید، شما تضادی چشم نواز ایجاد کرده اید.

۳-تکرار (  در طراحی داخلی خانه )

تکرار ( ریتم ) از موارد بخصوصی است که احتمالاً درمورد آن زیاد شنیدید. تکرار در زمینۀ طراحی داخلی امکان دارد در هر خصوصیت مانند طرح، رنگ، بافت، متریال، اندازه، شکل، اجسام و هر عنصر معماری در محیط صورت پذیرد. در حقیقت، تکرار در محیط سبب اتصال آن خصوصیات مشابه و متشابه با هم می گردد که در نهایت سبب یکپارچکی و انسجام کلی طراحی خواهد شد. افراد با تکرار چینش چندین تابلوی کوچک و متوسط در کنار همدیگر در فضای نشمین، می توانند حالتی موزون در این محیط ایجاد نمایند.

طراحی داخلی خانه \ تکرار در طراحی داخلی
طراحی داخلی خانه \ تعادل در طراحی داخلی

۴-تعادل در طراحی داخلی


پخش نمودن یکنواخت وزن بصری محیط از اشیاء، اشکال، رنگ ها، بافت ها و متریال می باشد که در آخر سبب بوجود آمدن حسی پایدار و ثبات فضایی می شود. باید توجه داشته باشید تا جایی که ممکن است تعادل یکنواختی را به همراه مبلمان و دیگر المان های موجود در محیط ایجاد کنیم تا بتوانیم از طریق طراحی داخلی محیطی متعادل و همگون را ایجاد نماییم.

به عنوان مثال شما باگذاشتن یک آباژور بر روی میز عسلی در یک طرف کاناپه، می توانید چندین تابلوی کوچک از افراد خانواده خود را روی میز عسلی سوی دیگر کاناپه قرار بدهید تا بدین گونه تعادل بصری میان تابلو و آباژور در این محیط به شکل یکنواخت تقسیم گردد.

۵-مقیاس و تناسب

عامل بسیار مهمی که باید در معماری و به طور کلی طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هر محیطی رعایت گردد، موضوعی با نام مقیاس و تناسب می باشد. در حقیقت مقیاس به معنای تناسب اجسام از نظر اندازه با همدیگر می باشد. تناسب به عبارت دیگر، ارتباط و تناسب کل اجسام با هم در فضا است.

هنگامی که شما از ۲ یا چند گلدان مشابه در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ در کنار هم در قفسۀ کتابخانه خود بهره گیری می نمایید، در حقیقت شما از عاملی مهم و اساسی بنام مقیاس برای طراحی داخلی استفاده کرده اید.

ولی هنگامی که  نگاهی کلی به تمام این قفسه می کنید، بایستی همۀ آبجکت ها و نیز این گلدان ها، در یک نسبت و تناسبی دقیق و مناسب با کتابخانه شما قرار گیرند؛ به طوریکه شاهد ناهمگونی بصری در کل فضا نباشیم.

طراحی داخلی خانه \ تناسب در طراحی داخلی
طراحی داخلی خانه \ هماهنگی در طراحی داخلی

۶-هماهنگی در طراحی داخلی

زمانی که تمام عناصر فضا خصوصاً المان های معماری، مبلمان، اکسسوری، چیدمان، تزیینات و … با هم در هماهنگی کامل هستند. یعنی تمام این موارد دارای اشتراک هایی در طرح و نقش، رنگ، شکل، بافت، متریال، مقیاس و اندازه می باشند. طراحی داخلی

هنگامی که شما بتوانید از تمام فاکتورها و عواملی در فضا بهره گیری نمایید که دارای صورتی زیبا در کنار هم باشند، شما موفق به اجرای فاکتور مهمی در طراحی داخلی یعنی هماهنگی می شوید.

بعنوان مثال اگر در طراحی محیط نشمین خود، از پرده ای دارای طرح زیگزاگ استفاده کرده اید، باید این نقش را به طوری خلاقانه بر نقش پارچه مبلمان و یا کوسن ها و یا فرش و یا کاغذ دیواری فضای نشیمن خود نیز اجرایی کنید تا بتوان در کل به هماهنگی متناسب در فضا برسیم.

طراحی داخلی

طراحی داخلی خانه کوچک

این روزها، بیشتر خانه ها دارای متراژهایی کوچک، ولی دارای دکوراسیون مناسب و زیبا، می تواند زندگی در این خانه ها را لذتبخش تر نمود. بعضی از افراد هستند که طرفدار سبک های مینیمال می باشند. چنانچه لین اتفاق را قبول ندارید، همواره می توانید یک دکوراسیون خوب برای طراحی داخلی خانه کوچک خود داشته باشید.

 
طراحی داخلی خانه کوچک

۱- استفادها از آینه : آینه بهترین پیشنهاد برای دکوراسیون خانه های کوچک می باشد. بهتر است آینه در مقابل پنجره وجود داشته باشد.

۲- نور و رنگ در خانه های کوچک : به هر میزانی رنگ دیوارها تیره تر باشد، محیط کوچک تر به چشم می آید. شاید به همین علت می باشد که رنگ سفید، جزو بهترین گزینه ها برای رنگ دیوار است. از این رو برای این که یک اتاق کوچک، بزرگتر و روشن تر باشد، از رنگ روشن استفاده نمایید و نور بیشتری را برای آن محیط استفاده نمایید. طراحی خانه

۳- v,a چیدمان مبلمان و میز : از مبلمانی که پایه دارند استفاده نمایید، تا کف خانه به چشم بیاید. مورد دیگر این می باشد که نیازی نیست حتماً مبلمان به دیوار بچسبد، اجازه دهید خلأ بین دیوار و مبلمان وجود داشته باشد. میز وسط شیشه ای و میز ناهارخوری تاشو نیز بسیار مؤثر می باشد.

۴- استفاده از گل و گیاهان : افرادی هستند که علاقمند به گل و گیاه می باشند. ولی فضایی برای آن ها وجود ندارد، گیاه آویزی گزینۀ مناسبی است. 

طراحی داخلی خانه ایرانی کوچک

با توجه به این که فرش یکی از لازمه های خانه های ایرانی ( طبق گفتة کارشناسان طراحی داخلی ) بشمار می رود، توصیه می کنیم نکاتی را در این باره مد نظر قرار دهید. اگر چنین نباشد، امکان دارد دیوارها نزدیک به چشم بیایند و خانه کوچکتر بنظر برسد.

طرح فرش برای خانه کوچک : چنانچه فرشی دارای طرح های شلوغ را برای خانه ای کوچک انتخاب می کنید، ذهن فرد بیننده مجبور به انجام فعالیت های بصری خواهد شد. در نتیجه فضا در نظر افراد کوچک تر به چشم می آید. توصیه می شود طراحی فرش بصورت tone-on-tone باشد. در این مدل ها از طراحی داخلی از متد سایه های ظریف استفاده می شود، در نهایت طرح ها شلوغ نبوده و حواس بیننده را از نظر بصری گمراه خواهد کرد.

رنگ فرش برای خانه کوچک : رنگ های روشن و خنثی مناسب ترین پیشنهاد برای فرش در خانۀ کوچک می باشد. در نظر داشته باشید که گزینش رنگ باید متناسب با رنگ و یا کاغذ دیواری صورت گیرد. رنگ های آبی روشن و سبز روشن برای اتاق های کوچک مناسب می باشند. طراحی داخلی خانه

در کل به یاد داشته باشید فرش های ساده برای خانه های کوچک بهتر هستند، چرا که به راحتی با مبلمان و دیوارها آمیخته خواهند شد.

الگوها در طراحی داخلی طراحی خانه

الگو یک طراحی داخلی می باشد که مکرر بوجود می آید. الگوها تاثیر بسیاری روی ظاهر و احساسات محیط دارند. بعنوان مثال الگوی گل ظریف امکان دارد احساس تازگی و باطراوتی را به افراد منتقل کند. این در حالیست که الگوهای گل بزرگ و پیچیده قادرند بطور کامل فضای رسمی را ایجاد کنند.

قانون ۶۰-۳۰-۱۰ برای الگوها نیز بسیار کاربردی می باشد. تعداد زیادی از طراحان داخلی تأکید دارند که نهایتاً از سه الگو برای طراحی داخلی منزل خود بهره بگیرند. بهره گیری بیش از اندازه از الگوها امکان دارد فضای بهم‌ریخته و شلوغی بوجود بیاورد و دکوراسیون داخلی منزل شما را شکلی جذاب نبخشد. توصیه می کنیم برای ۶۰ درصد اتاق از الگوی اولیه، ۳۰ درصد الگوی ثانویه و ۳۰ درصد الگوی سومی بهره بگیرید.
گزینش نوع الگو و طرح آن در طراحی داخلی بطور کامل به نسبت به ابعاد محیط و نوع کاربرد آن وابسته می باشد. الگوهای سنگین در محیطی با اندازۀ کم می‌توانند فضای شما را تنگ تر از چیزی که بنظر می رسد، نشان دهد.

دیزاین داخلی

 
دکوراسیون داخلی منزل طراحی داخلی منزل

الگوی راه راه در طراحی داخلی از بهترین طرح‎ هایی می باشد که بطور معمول در دکوراسیون داخلی منزل زیاد استفاده خواهد شد. الگوهای راه راه پهن بشکل افقی بر روی دیوارها می‎توانند از جنبۀ بصری فضای کوچک را بزرگ‎تر به نمایش بگذارد. همینگونه نوارهای پهن عمودی نیز سبب خواهد شد که سقف کوتاه اتاق بلند به چشم آید. در کل سعی داشته باشید از الگوهای مینیمال با بهره گیری از رنگ‎های خنثی و ملایم در فضاهای کوچک بهره بگیرید. طراحی خانه

بعلاوه راجع به اتاق خواب توصیه می شود ازالگوهای ساده و آرام استفاده کنید و از ایجاد هر آشفتگی در این محیط دوری بجویید. اما اگر تمایل دارید که با استفاده از الگوهای جسورانه رنگ و روحی تازه به اتاق خوابتان ببخشید، توصیه می شود هنگام طراحی داخلی آن را برای دیوار پشت تخت خود استفاده کنید تا در  زمان استراحت و خواب آرامش شما مختل نکند.

دربارۀ اتاق ناهارخوری و آشپزخانه منزل راحت‌‎تر قادر هستید الگوهای خود را انتخاب نمایید چرا که شما محدودیتی ندارید. دیوارهای آشپزخانه، وسائل تزئینی، پرده‌ها و لوازم جانبی اتاق ناهارخوری می‌توانند با انواع الگوهای جسورانه مزین بشوند.

طراحی داخلی به سبک فرانسوی

قطعاً زمانی که شما اسمی از فرانسه می‌شنوید،احساساتی عاشقانه درون شما را برمی‌انگیزد و یک محیط لوکس و زیبا را در ذهن تصور خواهید نمود.

یک فضای زیبا به همراه تجملات و وجود زیبایی‌ ها لط ویژگی‌های مشخص در سبک فرانسوی در طراحی داخلی می‌باشد.

بارزترین مشخصات سبک فرانسوی:

  • هزینه بالا و زیاد طراحی داخلی
  • دارای انواع گچ‌بری های زیبا و حاشیه های تزیینی
  • بهره گرفتن از پارچه های ابریشمی و مخملی دارای گل برجسته
  • بهره‌گیری از ظرف‌های چینی و کریستال
  • استفاده از قاب دارای نقش‌های طلا، نقره و یا برنز،آینه و نقاشی
  • بهره‌گیری زیاد از چوب
  • بهره گرفتن از اسباب روشنایی گوناگونی مثل آویزهای کریستالی،آویزهای تولید شده با شمعدان

خدمات طراحی داخلی آمتیس نگار

اگرچه حجم فعالیت های تجاری در زمینه مسکونی در حال افزایش بوده ولی

به نظر می رسد که نیاز کمتری به طراحان حرفه ای در این زمینه وجود داشته و اکثرا به سمت طراحی های غیرمسکونی گرایش داشته اند.

مسکونی:

امروز باتوجه نیاز بشر به زیبایی فضای زندگی وبا توجه مقیاس کوچک خانه ها نسبت به گذشته  توجه به کارایی فضا  بیشتر شده است .

غیر مسکونی:

این رشته بسیار تخصصی ودارای زمینه های متفاوتی است .گه هر زمینه برای خودش نیاز به تخصص و تحلیل دارد.

طراحی دفاتر و شرکت : باید با در نظر گرفتن میزان فضا ، تعداد کارمندان و… انجام گیرد.

طراحی هتل:

باتوجه به شهرواقع شده ،مسافران داخلی یا خارجی و…طراحی می شود.

مغازه و مراکز خرید : طراحی داخلی آن  با وجود حضور مشتریان ونحوه ی ارائه کالا و خدمات انجام میگیرد.

مراکز آموزشی : که باتوجه به میزان دانشجو و نوع آموزشگاه واهمیت خواسته ها  نوع طراحی آن تعیین می شود.

طراحی کلینیک و بیمارستان ها : نوع خدماتی که ارائه میدهند طراحی  داخلی آن بسیار مهم ومتنوع است.

تفاوت اصلی در طراحی داخلی واحد های مسکونی وغیر مسکونی در متراژ فضا  ، تعدادافرادی که از آن فضا استفاده میکنند ، میزان استفاده مفید از فضا کاربردی ، تعریف کارفرما و انتخاب لوازم است.

که تمام این فاکتورها در گروه متخصصین طراحی آمیتیس نگار به راحتی قابل اجرا است.

چکیده طراحی داخلی

امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری، طراحی داخلی و ساخت یک ساختمان ظرافت و پیچیدگی‌های مختص خود را می‌طلبد. انجام تمامی این امور توسط یک نفر ممکن نخواهد بود و پیشنهاد می شود از متخصصان در هر حرفه بهره گرفت. در نهایت با همکاری متخصصان بخش‌های گوناگون ساخت و ساز با یکدیگر می‌توان کیفیت سازه را تا میزان زیادی بالا برد.

بعنوان مثال اگر مهندس معمار تمام توجه خود را به طراحی و مهندسی کلی ساختمان متمرکز کند، طراح داخلی قادر خواهد بود با بهره گیری ازدانش و هنر خود به اصول اساسی طراحی داخلی فضا و موضوعات زیبایی شناسی و کاربردی کردن هرچه بالاتر محیط بپردازد. در این حالت درخواست کارفرما به شکلی دقیق فراهم خواهد شد.

آخرین مقالات

طراحی ویلا رودهن
دسته‌بندی نشده
آمیتیس نگار

طراحی ویلا رودهن

طراحی ویلا رودهن همانطور که می دانید عوامل زیادی مانند رشد جمعیت، صدا و آلودگی ناشی از زندگی در شهرهای بزرگ، ساختمان های بلند مردم

ادامه مطلب »
طراحی ویلا فیروزکوه
خدمات
آمیتیس نگار

طراحی ویلا فیروز کوه

طراحی ویلا فیروزکوه اگر در مورد برخی از سازندگان عمومی حرفه ای و قابل اعتماد در زمینه طراحی و ساخت ویلا صحبت کنیم. ساخت و

ادامه مطلب »
طراحی ویلا دماوند
مطالب
آمیتیس نگار

طراحی ویلا دماوند

طراحی ویلا دماوند اصول طراحی ویلا در دماوند شمال چه مواردی می‌شود؟ ویلاهای مدرن چه ویژگی هایی دارند؟ اگر در این طرح با سوالاتی از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این صفحه امتیاز دهید