تعمیر و بازسازی ساختمان

تعمیرات و بازسازی ساختمان، امری ضروریو بسیار لازم می باشد. برای برطرف نمودن مشکلات ساختمان و نوسازی آن باید مراحل گوناگونی را پیمود. به همین سبب، بایستی به تعمیرات و بازسازی ساختمان همچون یک پروژه نگاه داشته باشیم. تعمیرات در این شرایط و اندازه، جایی برای اشتباه و بی دقتی نخواهد داشت. جهت بازسازی ساختمان باید فردی را انتخاب کنیم که از تجربه و مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشد.

چنین شخصی قادر خواهد بود مناسبترین راه حل‌ها را جهت خدمات تعمیرات خانه و بازسازی ساختمان پیش روی افراد قرار دهد، و از با کیفیت ترین مصالح استفاده نماید. از این رو، مخارج بازسازی ساختمان از میزان بودجه برآوردشده شما نیز بالاتر نمی رود.

بازسازی ساختمان

منظور از بازسازی ساختمان

توصیه میکنیم قبل از هر چیزی تفاوت میان بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان را بدانید. بازسازی ساختمان از تعمیرات آن بسیار گسترده‌تر می باشد، و تنها محدود به به مرمت دیوار و تعویض کاشی نخواهد شد. پس از گزینش گروه مهندس مناسب برای تعمیرات و  بازسازی ساختمان، امکان دارد کار تعمیر و بازسازی ساختمان از قسمتهای اساسی و زیربنای آن آغاز شود، و تا زمانی که طراحی و دکوراسیون داخلی ادامه پیدا نماید؛ و عملا ساختمان شما از ابتدا نو ساخته می شود.

تعمیرات و بازسازی ساختمان به دلیل حجم زیاد تردد در آنها امری مهم می باشد. صاحبان ساختمان های مسکونی، بیشتر تمایل دارند که کار در تعمیرات و بازسازی آپارتمان به صورت کلی صورت میگیرد. به علاوه، آنها درخواست دارند که دکوراسیون داخلی دارای تغییراتی باشد، و فضا برای بهره گیری بهتر از آپارتمان‌های کوچک سازمان یابد.

با این وجود، تعمیرات و بازسازی آپارتمان فقط شالمل این موارد نمی شود و بسیار گسترده‌تر می باشد.   کلیه تحولاتی که جهت بهبود استحکام، مقاومت و موارد مربوط به ظاهر ساختمان صورت می‌گیرد،  بازسازی و نوسازی را شامل می شود.

 

علت بازسازی ساختمان‌

عمده ترین دلیل بازسازی به نگاهی که افراد نسبت به ساختمان خود پیدا میکنند، برمی گردد.  چنانچه می خواهید خانه خود را دارای تغییر و تحول کنید.  یا دکوراسیون داخلی آن را تغییر نمایید، در واقع باید خانۀ خود را بازسازی نمایید، مگر این که ساختمان به قدر کافی مستحکم نباشد و به ناچار مجبور به تخریب آن و ساخت و ساز مجدد آن باشید. در حالتی که ساختمان از استحکام کافی برخوردار بوده و ساختار آن مشکلی نداشته باشد، ولی شما از چینش داخلی اتاق ها، موقعیت آشپزخانه یا راهروهای باریک خانه مطابق سلیقه تان نباشد، در چنین شرایطی هم باید به تخریب و ساخت مجدد ساختمان اقدام نمایید؛ مگر این که بودجۀ شما برای این امر کافی نباشد.

البته باید در نظر داشته باشید که ساختمان تا چه حدی به بازسازی نیاز خواهد داشت یا به غیر از بازسازی، عملیات مرتبط با نوسازی نیاز دارد یا نه، بر مخارج شما بسیار مؤثر خواهد بود. از این رو باید قبل از اجرای عملیات بازسازی ساختمان، با یک کارشناس در زمینه برآورد هزینه‌ها، راهنمایی های لازم را انجام دهید.

امکان دارد ساختمان شما آنقدر از نظر کارشناس به بازسازی عمیق و هزینه‌ نیاز داشته باشد که تخریب و ساخت دوبارۀ آن به مراتب هزینۀ پایین تری داشته باشد.

بازسازی ساختمان

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چگونه انجام می شود

مخارج مربوط به بازسازی باید در آغاز پروژه تعیین شود، و بودجه لازم با در نظر گرفتن نظر شما مشخص گردد. هزینه باز سازی خانه با توجه به تغییرات که قرار است انجام شود؛ تعیین می‌شود. مشخصا هرچه هرچه تغییرات در فرآیند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، هزینه بازسازی ساختمان و آپارتمان افزایش خواهد یافت. در حالت کلی، به دلیل اینکه مراحل باز سازی ساختمان و حجم تعمیرات ساختمان در میزان هزینه بازسازی منزل تاثیر قابل توجهی دارد و برای هر پروژه متفاوت است، نمی‌توان قیمت باز سازی ساختمان را به صورت دقیق مشخص نمود.

هر خرابی ایجاد شده در بدنۀ ساختمان، نشتی‌ها و مشکلات تاسیساتی آن در میزان هزینه تعمیرات ساختمان تأثیر دارند. همانند قبل، هزینه بازسازی خانه و ساختمان های قدیمی نیز طبق اموری که باید مدنظر قرار گیرند، مشخص شود. در حقیقت باز سازی ساختمان یک راهکار اقتصادی در قیاس با تخریب و ساخت یک ساختمان نو می باشد؛ بخصوص اگر فرصت کمی برای اعمال تغییرات داشته باشید.

میزان حقوق مجریان و متخصصان در زمینۀ باز سازی ساختمان نیز به اندازۀ کار و تعداد روزهای اشتغال افراد بستگی خواهد داشت و روزمزد خواهد بود.

 

چه عواملی بر هزینه بازسازی ساختمان تأثیر دارند

پیش از تعمیر و بازسازی ساختمان، ایتدا باید مخارج قبل از شروع پروژه به دقت پیش بینی بشود. باز سازی شامل قسمتهای گوناگونی مثل باز سازی سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا کل ساختمان خواهد شد. عوامل موثر بر هزینه تعمیر و باز سازی ساختمان شامل :

 

متراژ پروژه بازسازی

یکی از موارد مهم هنگام برآورد هزینه بازسازی، متراژ آن می باشد.

 

هزینه بیمه بازسازی ساختمان

برخی از پیمانکاران در پروژه های باز سازی ساختمان، آن ساختمان را بیمه می‌نمایند. انجام این امور مخارجی را علاوه بر مخارج مربوط به تعمیرات و بازسازی آپارتمان شامل می شود.

 

هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

در پروژه‌های گوناگون، امکان دارد بازسازی سرویس بهداشتی بعنوان یک پروژه جدا محسوب شود. بنابراین چنانچه می خواهید تنها بازسازی سرویس بهداشتی را انجام دهید، لازم به ذکر است که مخارج بازسازی توالت و سرویس بهداشتی با توجه به متراژ و نوع مصالحی که مورد استفاده قرار میگیرد، معین میشود.

 

هزینه بازسازی آشپزخانه

باز سازی آشپزخانه نیز از مراحل باز سازی و تعمیرات ساختمان بشمار می رود. اگر فقط قصد باز سازی آشپزخانه را دارید؛ هزینه بازسازی آشپزخانه شامل مواردی مانند متراژ کابینت مورد نیاز، دکوراسیون طراحی‌، هزینۀ کاشی کاری آشپزخانه و …  مشخص می گردد.

 

خدمات بازسازی ساختمان آمیتیس نگار

خدمات باز سازی ساختمانهای قدیمی، باز سازی نمای داخلی ساختمان، باز سازی نمای بیرونی، باز سازی خانه‌های کلنگی، تعمیرات و باز سازی آپارتمان، ویلا، باغ و … ممکن است چندین سرویس ساختمانی مطلوب شما را داشته باشد. این سرویس‌ها شامل موارد زیر است که به صورت یک پروژه ساختمانی و یا تک سرویس می‌تواند ارائه شود.

 

خدماتی باز سازی ساختمان و آپارتمان که توسط آمیتیس نگار ارائه می‌شود:

تخریب و خاکبرداری ساختمان
آجرکشی، دیوارکشی، ساخت دیوار پیش ساخته
کچکاری، سیمان کاری، سفید کاری دیوار
کاشی کاری، سرامیک کاری کف و دیوار
سنگ کاری راه پله، سنگ کاری نمای بیرونی ساختمان
ارائه خدمات دکوراسیون بعد از بازسازی ساختمان اعم از نقاشی، نصب سقف کاذب و …

بازسازی ساختمان

 

 

نکاتی بسیار مهم جهت تعمیر آپارتمان پیش از بازسازی

بازسازی یک کار ضروری است

هر سازه ای پس از مدتی و استفاده نمودن ساکنان به تعمیرات و بازسازی احتیاج خواهد داشت. باز سازی فقط شامل تغییر در دکوراسیون و نمای ساختمان نمی شود. گاهی لازم است تا زیربنای ساختمان تا حدی معین تغییر یابد. برخی مواقع نیز فقط تغییری جزئی در تعمیرات ساختمان لازم است. در این مواقع است که برای حفظ ایمنی هم که شده، باز سازی ساختمان، امری ضروری و لازم بشمار آید.

بازسازی آپارتمان قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی

خانه‌های قدیمی برای ساکنان آنها خاطرانگیز می باشد. با توجه به همین ارزش معنوی، بسیاری از این افراد مایل به نقل مکان و اسباب کشی نیستند. ولی بسیاری از این ساختمان ها به باز سازی و خدمات تعمیرات احتیاج دارند، و باز سازی آنها راه حل مناسبی برای این افراد می باشد. در حقیقت باز سازی داخلی و اساسی و زیر ساختی باید صورت گیرد تا هم از نظر ایمنی ساختمان حفظ شود، و هم ساختمان شما ظاهر بهتری داشته باشد.

سایر مطالب آمیتیس را بخوانید.

به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *