بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به چه روش هایی انجام می گیرد؟

در این قسمت قصد داریم درمورد بازسازی ساختمان صحبت کنیم. بازسازی چیزی میان تعمیر و نوسازی ساختمان ها می باشد. در حقیقت بازسازی به صورتی شبیه به نازک کاری، کاشی کاری، نصب درو پنجرهو …) می باشد و سبب در شکل کلی ساختمان نخواهد شد.

بازسازی ساختمان به فعالیت هایی اطلاق می شود که برای زیباسازی فضا و مرمت ونوسازی بنا انجام می گیرد.که منزل ، اداره ، مشاعات ، نما ، سرویس بهداشتی ، استخر و…را نوسازی وزیباسازی می کنند.

ما درشرکت آمیتیس نگار با کاهش هزینه های اضافی و بکار گیری افراد خبره شمارا درزیباسازی محیط اطرافتان کم خواهد کرد.

صفر تا صد بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان جنبه‌ها و دیدگاه‌هایی را شامل می‌شود که سبب افزایش دوام هر چه بیشتر ساختمان‌ها می‌شود. بازسازی شامل نوسازی، تغییرات، تعمیرات یا تلفیقی از تمامی این موارد می‌باشد. به بیانی دیگر به تمامی عملیات‌های ساختمانی یا عمرانی که دارای حداقل میزان تخریب باشد و در راستای بهبود ساختمان از وضعیت کنونی باشد، بازسازی ساختمان می‌گوییم.

مجموعۀ آمیتیس نگار آرسس با دارا بودن تجربۀ کافی و همچنین تیم مجرب و ماهر و به علاوه سواد کافی در حوزه بازسازی و قوانین و ضوابط آن می تواند افراد را در این زمینه به بهترین شکل ممکن راهنمایی نماید. بعلاوه می توانید تمامی امور بازسازی ساختمان را از آغاز تا انتها به مجموعۀ ما واگذاری نمایید.

ما، در آمیتیس نگار ساختمان شما را بطور کامل تغییر خواهیم داد که ظاهر جدیدی به آن خواهیم بخشید، مشخصات عملکرد بهبود یافته، بغیر از تغییر ظاهر خارجی و داخلی تغییراتی را در کارایی مدنظر ایجاد می‌نماییم.

تعمیر و بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان باعث میشود که عمر بنا طولانی شود با انجام دادن تعمیرات بهتر و زندگی در راحتری دارید. ساختمان های مسکونی  همانند یک بچه تازه متولد شده احتیاج به مراقبت و نگهداری دارد . با خرابی و از بین رفتن ساختمان مصالح بکار رفته شده  داخل بنای ساختمانی مشکلات مختلفی  مثل ترک، شکستگی بدن ، تخریب و فرو رفتگی و ریزش، یا بر اثر خورده شدگی جانوران موذی یا حشرات و محیطی زیستی رطوبت و سرما و گرما بیش از اندازه ، یا  مشکلات تاسیساتی داخل ساختمانی و … هنگامی که عمر مفید و بالای ساختمان کم میشود.

نیاز به تعمیرات و نوسازی دارد. عملیاتی که در طول روز انجام میشود طی آن با حفظ سازه های موجود به اطلاح این سازه ها میپردازیم. بازسازی وعملیات خرابی و ساخت دوباره  یک ساختمان  نوسازی گویند. همین اول کاری  باید تفاوت باسازی با تعمیرات را بدونید   نوسازی ساختمان از تعمیر ساختمان بسیار وسیع تر است، یک جور مرمت کردن در و دیوار و تعویض کردن کاشی ها

تفاوت بازسازی و تعمیرات ساختمان

بازسازی ساختمان: نوسازی ساختمان شامل همه یموارد ازتعمیر تا بازسازی و مرمت یک بنا می شود.

تعمیرات بنا: شامل تعمیرومرمت سیستم های گرمایش و سرمایش و… است.

خدمات بازسازی آپارتمان

خدمات بازسازی ساختمان آمیتیس نگار شامل این موارد می‌شود که المان‌های فنی و اقتصادی قسمت بالایی ساختمان‌های تغییر داده سده را ضمانت خواهیم کرد. ما بازسازی ساختمان قدیمی که به مجموعۀ ما خواهید سپرد را بر اساس پروژه گسترش یافته تضمین خواهیم نمود و شما امکان نظارت بر پروژه را در هر زمان خواهید داشت.

 

بازسازی ساختمان

بازسازی فضای داخلی ساختمان به بهترین شکل

هر چه تعداد افراد یک خانواده بیشتر بشود و با تولید نسل و اضافه شدن  به بسیاری از خانواده‌ها باعث میشود تعداد اتاق خواب ها بیشتر شود و خنه بزرگ تر به نظر برسد. گاهی یک اتاق بیشتر نیاز داریم  و گاه یک اتاق بی استفاده است و به جای یک اتاق خالی سالنی بزرگتر خیلی بهتر است و حتی داشتن اشپزخانه بزرگ تر برای راحتی شما داشتن یک اتاق خواب که مخصوص خواب است و داشتن یک پذیرایی بزرگ که محل رفت و آمد است  کدام بهتر است. بازسازی منزل به ما کمک میکند چه مواردی بر اساس نیاز خود انجام بدهیم.

برای تعمیر ساختمان داخلی و بیرونی به دنبال یک شرکت معتبر در زمینه  باسازی دریافت کنید و با مقایسه کردن  متخصصین ما به بهترین شکل ممکن و با اطمینان خاطر تعمیرات و باسازی را انجام دهید.

بهتر است همین ابتدا تفاوت بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان را روشن کنیم. نوسازی ساختمان از تعمیر ساختمان بسیار گسترده تراست، و به مرمت دیوار و تعویض کاشی محدود نمی‌شود.

هزینه مرمت  منازل قدیمی طبق کارهایی که انجام میدهیم بستگی دارد. نوسازی ساختمان خیلی بهترازتخریب است. به خصوص اگر فرصت  کمی دارید متخصصین ما به کمک شما می ایند. نوسازی ساختمان به حجم کار و تعداد روزهای کاری بستگی دارد، به صورت روزمزدی محاسبه می‌شود. برای پروژه بازسازی منزل تعداد کل روزهای پروژه و میزان حجم کار مشخص میشود ، و به مشتری اعلام می‌کنیم.

 

خرابی و شروع عملیات جدید بازسازی

تخریب جز قسمت هایی است که بر اساس طرح پیشنهادی از خانه قدیمی یا آپارتمان شما است، تخریب می‌تواند شامل، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، دیوار پذیرایی و اتاق‌ها باشد. بعد ازعملیات باسازی  خانه قدیمی باید در انتخاب متریال و مواد مصرفی، بر اساس بودجه و نیازتان توجه خاصی داشته باشیم.

بازسازی ساختمان

خدمات تعمیر و نوسازی ساختمان

برای نوسازی ساختمانهای قدیمی، بازسازی نمای داخلی ساختمان و نمای بیرونی، بازسازی خانه‌های کلنگی، تعمیرات و بازسازی آپارتمان، ویلا، باغ و … مهم است و  نیاز به خدمات مختلفی است . با توجه به شرایط نیاز به چندین سرویس ساختمانی است . این سرویس‌ها  های باسازی در شرکت ما موارد زیر شامل میشود::

خرابی و خاکبرداری ساختمانی

آجرکشی، دیوارکشی، ساخت دیوارهای پیش ساخته

گچکار، سیمان کار، سفید کار دیوار

کاشی کار، سرامیک کار کف و دیوار

سنگ کار راه پله، سنگ کار نمای بیرونی ساختمانی

و …

 

هزینه بازسازی یک بنا به مسایلی چون متراژ بنا و مصالح ساخت ربط دارد.برای بلزسازی آشپزخانه وحمام ودستشویی براورد قیمت را به شرکت آمیتیس نگار بسپارید تا با برسی دقیق بتواند هم هزینه تعمیرات وهم هزینه نوسازی را برای شما برآورد کند .

بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان های کهنه جهت استفاده و بهره گیری از زیرساز بنای مفید ساختمان و تهیه‌ی فضای دلپسند زندگی همیشه و در همه کشورها حائز اهمیت بوده است.

بهره گیری از فضای بیشتر و بهبود کیفیت محل با تغییر دکوراسیون محیط و ایجاد تنوع در دیواره ها و سقف و نمای ساختمان و کار نکردن مناسب تاسیسات ساختمان باعث افزایش عمر بنا همچنین برخورداری از امکانات و تجهیزات سرمایشی وگرمایشی جدید از دلیل های پایه نوسازی و بازسازی آپارتمان و خانه های قدیمی است.

ولی در بعضی از آپارتمان های نوساز هم دیده ایم که معماری داخلی خانه بر اساس اصول صحیح مهندسی به صورت درست ساخته نشده است که در مثال ها موارد بازسازی آپارتمان با در نظرگرفتن اصول بازسازی صحیح بهترین گزینه  ممکن است.

بازسازی ساختمان

سلیقه در بازسازی ساختمان

 

 اگر در شرایطی هستید که بابت مالی و هزینه کردن  بنا مشکلی ندارید به سازنده های ساخت ساختمان خود با توجه به سلیقه شخصی خود یک ساختمان با  سلیقه بسازید.البته هر سازنده ای با سلیقه خود یک بنای خوب میسازند. که ممکن است اون طراحی را جای دیگر هم دیده باشید.

با توجه به وضع اقتصادی که به وجود آمده است شرایط بدی در بازار مسکن است. شرایط باعث افزایش قیمت ساخت وسازهم میشود  و باید بهای زیادی برای آن پرداخت کنید. بازسازی آپارتمان ها و خانه های خود مثل سلیقه شما  و سبک دلخواه شما انجام میشود.

 

مراحل بازسازی ساختمان

بعد از تماس با شرکت آمیتیس نگار و دریافت راهنمایی‌ها و توضیحات کامل از سوی کارشناسان ما جهت بازدید از ساختمان و همچنین بعد ازشنیدن خواسته‌ها و نیازهای مشتری از نظر قابلیت اجرایی شدن آن را مورد ارزیابی قرار داده و با پیشنهادات گروه تخصصی آمیتیس نگار مطابق با تجربه بازسازی ساختمان به نتیجه‌ای مطلوب و دلخواه دست خواهیم یافت؛ بعد از آن در این قسمت محاسبۀ اولیه هزینه با بازسازی خانه مطرح خواهد شد که به مشتری اعلام خواهد شد و در صورت امکان توافق قرارداد بازسازی مطابق با مبلغ و زمان اجرا عقد خواهد شد.

شروع بازسازی ساختمان

برای شروع بازسازی گرفتن مشاوره وتعین اولویت ها بسیارمهم است. شرکت طراحی آمیتیس نگار باید با ارئه پلن و اولویت بندی نیازها با اطمینان شروع بازسازی را انجام میدهد.

بازسازی تاسیسات

مهم ترین بخش واصولی ترین بخش یک بازسازی تعمیرات بازسازی ساختمان است.چون باعث می شود که بهترین بازسازی را داشته باشد.

بازسازی کف و سقف

نوع کف پوش باید انتخاب شود و طراحی مناسبی با سبک فضا ودکوراسیون همخوانی داشته باشد و نحوه پوشش سقف هم باید تعریف شده باشد.

روش های بازسازی آپارتمان

پس از آن که فهمیدیم بازسازی چیست، در ادامه قصد داریم انواع روشهای آن را به شما توضیح دهیم. بازسازی ساختمان می تواند به یکی از ۶ روش زیر انجام پذیرد. هر یک از این روش ها با نگرش به نیازی که ساختمان دارد و همچنین تشخیص کارشناسان، مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها شامل موارد زیر می باشد :

بازسازی آرکنولوژیک یا مرمت علمی

باز سازی آرتیستیک یا مرمت هنری

 1. بازسازی حفاظتی خانه
 2. بازسازی ساختمان سبکی
 3. پاکسازی سبکی
 4. بازسازی تکمیلی

با ما همراه باشید و با هریک از این روش ها آشنا شوید.

بازسازی ساختمان

بازسازی آرکنولوژیک یا مرمت علمی

باز سازی آرتیستیک یا مرمت هنری

 1. بازسازی حفاظتی خانه
 2. بازسازی ساختمان سبکی
 3. پاکسازی سبکی
 4. بازسازی تکمیلی

با ما همراه باشید و با هریک از این روش ها آشنا شوید.

بازسازی ساختمان

روش آرکنولوژیک  یکی از مدل های علمی می باشد که تنها متخصصان در این زمینه و حرفه قادر به انجام آن می باشند. ابتدا ساختمان به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد به منظور اینکه کارهای لازم جهت بازسازی و تعمیر بنا صورت پذیرد. در بازسازی آرکنولوژیک در صورتی که نیاز باشد امکان دارد یک یا چند مورد از موارد زیر اجرایی بشود :

 1. حفاری پی ساختمان
 2. بازسازی نمای ساختمان
 3. سفت کاری ( که بطور معمول در اکثر بازسازی‌ها انجام نمی شود )
 4. مقاوم ساختن ساختمان ( بازسازی ساختمان )
 5. سوارکردن مجدد المان های که از یکدیگر جدا شده اند.
بازسازی ساختمان

۲. بازسازی آرتیستیک

بازسازی آرتیستیک نیز از طریق متخصص اجرا می شود. در این روش سلیقه شخصی فرد طراح دخیل می باشد. شخص طاح با نگرش به علم و مهارتی که دارد، انتخاب می کند که چه قسمت هایی را اضافه یا  کم کند و یا به ترمیم کدام قسمت ها بپردازد. اکثر بناهای دوره رنسانس به این شیوه مرمت کاری شده اند.

۲. بازسازی آرتیستیک ( بازسازی ساختمان )​

بازسازی آرتیستیک نیز از طریق متخصص اجرا می شود. در این روش سلیقه شخصی فرد طراح دخیل می باشد. شخص طاح با نگرش به علم و مهارتی که دارد، انتخاب می کند که چه قسمت هایی را اضافه یا  کم کند و یا به ترمیم کدام قسمت ها بپردازد. اکثر بناهای دوره رنسانس به این شیوه مرمت کاری شده اند.

بازسازی ساختمان

۳. بازسازی حفاظتی خانه

وقتی مدت زیادی از سن ساختمان میگذرد، از نظر ساختمانی ضعیف خواهد شد.  این مواقع بهتر است ابتدا سازه تقویت بشود. در حقیقت از روش بازسازی ساختمان حفاظتی بیشتر برای مقاوم سازی ساختمان استفاده می گردد. در این شیوه اکثر دیوارها، تیرها و ستون‌ها تعمیر، مستحکم و بازسازی می شوند. پیشنهاد می شود پیش از بازسازی حفاظتی درمورد مصالح ساختمانی و قسمت های گوناگون ساختمان تحقیق کنید تا مراحل کاری به طور اصولی و با آگاهی لازم انجام پذیرد.

بازسازی ساختمان

۳. بازسازی حفاظتی خانه

وقتی مدت زیادی از سن ساختمان میگذرد، از نظر ساختمانی ضعیف خواهد شد.  این مواقع بهتر است ابتدا سازه تقویت بشود. در حقیقت از روش بازسازی ساختمان حفاظتی بیشتر برای مقاوم سازی ساختمان استفاده می گردد. در این شیوه اکثر دیوارها، تیرها و ستون‌ها تعمیر، مستحکم و بازسازی می شوند. پیشنهاد می شود پیش از بازسازی حفاظتی درمورد مصالح ساختمانی و قسمت های گوناگون ساختمان تحقیق کنید تا مراحل کاری به طور اصولی و با آگاهی لازم انجام پذیرد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۴. بازسازی سبکی

اگر شما از صورت کلی خانه خود و معماری آن رضایت داشته باشید ، میتوانید از این شیوه استفاده کنید. در بازسازی ساختمان هر قسمتی از ساختمان که دارای فرسودگی باشد، به طرزی مشابه جایگزین خواهد شد. از آن جایی که در شیوۀ بازسازی سبکی میان صورت قدیمی و جدید اختلاف زیادی نمی باشد، جهت مرمت بناهای تاریخی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

۴. بازسازی سبکی

اگر شما از صورت کلی خانه خود و معماری آن رضایت داشته باشید ، میتوانید از این شیوه استفاده کنید. در بازسازی ساختمان هر قسمتی از ساختمان که دارای فرسودگی باشد، به طرزی مشابه جایگزین خواهد شد. از آن جایی که در شیوۀ بازسازی سبکی میان صورت قدیمی و جدید اختلاف زیادی نمی باشد، جهت مرمت بناهای تاریخی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بازسازی ساختمان

۵٫ پاکسازی سبکی

همانطور که از نام این پاکسازی سبکی پیداست، نوعی پاکسازی بشمار می رود. در این شیوه، امکان دارد از نظر طراحان، قسمت‌هایی از ساختمان اضافی و ناکارآمد باشد و قصد حذف آن را داشته باشد. در این ترفند بایستی بنا به دقت مورد بررسی قرار گرفته و سپس در صورت نیاز عملیات بازسازی ساختمان آغاز شود تا بنای ساختمان ظاهر بهتری داشته باشد.

بازسازی ساختمان

۵٫ پاکسازی سبکی

همانطور که از نام این پاکسازی سبکی پیداست، نوعی پاکسازی بشمار می رود. در این شیوه، امکان دارد از نظر طراحان، قسمت‌هایی از ساختمان اضافی و ناکارآمد باشد و قصد حذف آن را داشته باشد. در این ترفند بایستی بنا به دقت مورد بررسی قرار گرفته و سپس در صورت نیاز عملیات بازسازی ساختمان آغاز شود تا بنای ساختمان ظاهر بهتری داشته باشد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۶. بازسازی ساختمان تکمیلی

به مرور زمان، قسمت‌هایی از ساختمان دارای فرسودگی خواهد شد. از طریق بازسازی خانه ها، ما قسمت هایی از ساختمان را که کهنه و ضعیف شده اند، مجدداً باز سازی و کامل می کنیم تا طول عمر ساختمان خود را بالاتر ببریم. بازسازی ساختمان بصورت تکمیلی، از روش‌هایی می باشد که جهت احیای خانه‌های قدیمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

۶. بازسازی ساختمان تکمیلی

به مرور زمان، قسمت‌هایی از ساختمان دارای فرسودگی خواهد شد. از طریق بازسازی خانه ها، ما قسمت هایی از ساختمان را که کهنه و ضعیف شده اند، مجدداً باز سازی و کامل می کنیم تا طول عمر ساختمان خود را بالاتر ببریم. بازسازی ساختمان بصورت تکمیلی، از روش‌هایی می باشد که جهت احیای خانه‌های قدیمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بازسازی ساختمان

اکنون که روش‌های مختلف باز سازی بنا را شناختیم، باید از مراحل باز سازی نیز اطلاعاتی داشته باشیم و بدانیم که از کجا باید شروع کنیم.

 

اکنون قصد داریم بطور مختصر مراحل بازسازی را مورد بررسی قرار دهیم :

 1. تعیین بودجه برای بازسازی ساختمان : نخستین گام در باز سازی بنا تعیین  میزان بودجه می باشد. نرخ بودجه در حقیقت مشخص کننده ادامه مراحل و فرآیند باز سازی می باشد. این میزان را می توان  به مرور نیز پرداخت کرد.
 1. مشخص کردن زمان باز سازی: مدت زمانی که میخواهیم باز سازی را انجام دهیم، یکی از موارد معین کننده می باشد که باید از قبل مشخص شود.
 1. محل مورد نظر برای نوسازی ساختمان : توصیه می کنیم برای این قسمت از مشاوران ما کمک بگیرید. مشاوران می توانند شما را در این زمینه ها کمک نماید : چه جاهایی نیاز به باز سازی دارد ــ چه جاهایی نیاز به باز سازی ندارد ــ باز سازی چه قسمت هایی با یکدیگر ارتباط دارد.
 1. تعیین پیمانکار: یک پیمانکار زبده و ماهر قادر است تا خیال شما را از همۀ جنبه ها راحت نماید و با تعهد و مسولیت پذیری، سفارش شما را در در مدت زمانی که مشخص گردیده است تحویل دهد. فراموش نکنید هنگام تعیین پیمانکار، حتما نمونه پروژه ها را مشاهده و مورد بررسی قرار دهید.

تأثیر بازسازی آپارتمان بر روحیه

تعمیرات بازسازی ساختمان به بهبود سلامت روح و روان کمک میکند. بازسازی خانه و ساختمان برای کسانی که قصد تعمیراتی دارند و سرمایه بزرگی هم دارند. یک خانه قدیمی و کهنه و یا قصد فروش خانه و آپارتمان خود دارید. بازسازی خانه تاثیر مستقیم بر روی روح و روان ساکنین و اطرافیان دارد.عوض کردن محل زندگی خودتان وتغییرات داخل خانه و مسکونی چقدر روحیه ما را عوض می‌کند. گاهی اضافه کردن یک قاب عکس. جاشمعی. یک مجسمه لوکس و…، و یا جابه جایی  مبل‌ و تلویزیون یا کاغذ دیواری کردن نمای داخلی ساختمان روحیه تمام ساکنان یک مجتمع مسکونی است.

از بهترین مصالح برای این کار استفاده میکنیم . هزینه بازسازی خانه و ساختمان، از بودجه برآوردشده شما بیشتر نمیشود.

مزیت های بازسازی و تعمیر ساختمان

بازسازی ساختمان هزینه و مخارج کمتری را به خود اختصاص می دهد

کاملاً این موضوع قابل درک است که بازسازی ساختمان شامل هزینه کمتری نسبت به خرید خانه خواهد شد. همچنین شما عزیزان قادر به مدیریت هزینه ها خواهید بود و در مراحل گوناگون، قسمتا های گونگون خانه را بروز نمایید. با انجام این کار هزینه را در مدت زمان بیشتری می توانید مدیریت نمایید تا فشار مالی کمتری را تحمل شوید.

در بازسازی ساختمان می توانید تمامی سلایق و تمایلات شخصی خود را دخیل کنید

در زمان خرید خانه شما بایستی میان چند گزینه، بهترین گزینه را که به هدف شما نزدیکتر خواهد بود را برزگینید. اما هنگام بازسازی ساختمان شما می توانید تمامی علایق و نظرات خود را در این زمینه دخیل کنید و همان چیزی که میخواهید را طراحی کنید.

جابجایی محل زندگی لزومی ندارد

از دیگر مزیت های بسیار مهم بازسازی ساختمان این مورد می باشد که بدون جابجایی و تغییر محل زندگی، می توانید خانه خود را تغییر و تحول بدهید.

نوسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی به چه دلایلی اجرا می‌شود؟

تعمیر و نوسازی ساختمان قدیمی برای استفاده بهینه از فوندانسیون ساختمان و بوجود آوردن فضای دلچسب زندگی در هر زمانی، موضوعی بسیار با اهمیت برای افراد می‌باشد.

دارا بودن فضای بیشتر و افزایش کیفیت محیط خانه با تغییر دکوراسیون و بوجود آوردن تنوع در ظاهر دیوار و سقف و طراحی نما ساختمان و عملکرد نامطلوب تاسیسات ساختمان به دلیل بالا بردن عمر بنا بعلاوه برخورداری از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی نوین از علل اصلی بازسازی ساختمان های قدیمی بشمار می‌رود.

مواقعی وجود دارد که ساختمان‌های نوساز هم مشاهده می‌کنیم که معماری داخلی خانه طبق اصول استاندارد مهندسی بطور صحیح انجام گرفته است که در این مواقع بازسازی آپارتمان با توجه به اصول بازسازی صحیح بهترین پیشنهاد می‌باشد.

بازسازی ساختمان قدیمی با پایین ترین هزینه

برای جلوگیری از هزینه های اضافی توصیه می کنیم درمورد انتخاب پیمانکاری ماهر از شکرت های مختلفی درخواست مشاوره فنی و مالی داشته باشید و بعد از بررسی این مشاوره ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان آمیتیس نگار آرسس برای ساختمان‌های قدیمی

 • آجرکشی ودیوار کشی و…
 • سنگ کار نما وپله
 • بازسازی خانه قدیمی
 • بازسازی هتل
 • گچکاری وسیمان کاری
 • نازک کاری دیوارداخلی وخارجی
 • خاکبرداری و تخریب ساختمان
 • بازسازی محیط درمانی
 • بازسازی ساختمان مسکونی ،اداری وتجاری
 • بازسازی کافی شاپ

عوامل موثر بر نوسازی ساختمان

سوالی که در ذهن افرادی که قصد بازسازی ساختمان در تهران را دارند این است که هزینه نهایی بازسازی چقدر خواهد بود و چه عواملی بر هزینه نهایی تاثیرگذار است؟ همانطور که گفته شد مساحت زمین و محیطی که می خواهید بازسازی یا نوسازی کنید مهمترین عامل در تعیین قیمت است.

 سپس چقدر طول می کشد تا پروژه شما تکمیل شود. این هزینه ها شامل دستمزد کارگران و البته کارشناسان این حوزه می شود. البته هر چه کار دشوارتر باشد و مدت زمان بیشتری طول بکشد، هزینه آن بیشتر می شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله هزینه های نوسازی ساختمان در تهران در سال ۱۴۰۱ مراجعه کنید.

شما باید بدانید که در بازسازی ساختمان به دنبال چه هستید. آیا هدف شما استفاده از سقف کاذب است یا به بازسازی دیوار فکر می کنید؟ به یک اتاق کوچک فکر می کنید؟ همه اینها روی قیمت تأثیر می گذارد و نوع متریالی که انتخاب می کنید نیز مهم است.

برای نمای ساختمان به عنوان مثال انواع سنگ را می توان ارائه داد و هر چه سنگ به کیفیت بالاتری دستور داده شود هزینه تهیه و نصب آن نیز بیشتر می شود. قبل از اقدام، توصیه می کنیم شرایط و بودجه را بررسی کنید و با متخصصان مربوطه برای برآورد هزینه برآورد شده مشورت کنید.

مزایای بازسازی ساختمان قدیمی

سرمایه گذاری : با بازسازی ساختمان های کهنه قیمت هزینه فروش بنا بالاتر میرود . وسود خوبی از فروش ملک بدست می آورید.

ایجاد محیط جدید برای زندگی : تعمیر وبهبود دادن به فضای زندگی باعث ایجادبهبود ودلچسب بودن  شرایط زندگی می شود.

بهره وری در انرژی :یکی از دلایل نوسازی ساختمان تعمیر وبه روز کردن تاسیسات مکانیکی یک ساختمان است . که باعث حفظ وذخیره انرژی می شود.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

بازسازی ساختمان شامل چه مواردی می شود

عقد قرارداد برای بازسازی ساختمان

پیش از رفتن به جلسه عقد قرارداد، ابتدا لیستی از احتیاجات و نکات مدنظر خود را از بازسازی داخلی منزل خود ایجاد کنید و همراه قرارداد خود ضمیمه کنید. همچنین چگونگی پرداخت ها در قرارداد را نیز روشن کنید.

پیش نیاز بازسازی ساختمان، طرح معماری کامل و الیته هماهنگ با نیاز شما باید ایجاد شود. پیشنهاد می شود پیش از آغاز کار، نقشه و طرح خانۀ جدید خود را مشاهده و این نظرات را در آن اعمال کنید تا به نظر اصلی شما نزدیک و نزدیکتر شود.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

شیوۀ اول، بهترین راه برای عقد قرارداد می باشد. شما عزیان بعنوان کارفرما هنگام پروژه و با توجه به پیشرفت کار هزینه ای را بعنوان تنخواه به پیمانکاران می دهید.

در این شرایظ پیمانکار باید این تنخواه را با مدیریت صحیح، تمامی هزینه ها را طبوسیلۀ گزارش دوره ای بهمراه تمامی فاکتورها و صورت حساب های پرداخت شده به ما گزارش نماید.

توصیه می کنیم که اگر میخواهید پروژه بازسازی ساختمان شما به خوبی انجام و تمام شود، قبل واریز مجدد تنخواه، حتما گزارشات لازم را از پیمانکار بخواهید.

برای آغاز طراحی، ابتدا یک قرارداد جداگانه مخصوص انجام طراحی پیش از قرارداد اصلی با شرکت داشته باشید. د این صورت اگر بعد از طراحی از کیفیت کار و با هر موضوع دیگری از شرکت موردنظر راضی نبودید، بتوانید نسبت به قطع همکاریاقدام کنید.

هنگام طراحی، می توانید از پیمانکاران طرح سه بعدی پروژه را درخواست کنید. در این صورت بهتر می توانید راجع به تغییراتی که در ظاهر منزل خود می خواهید ایجاد کنید تصمیم گیری کنید. در آخر هم پیشنهاد می شود که یک نسخه از نقشه ها و طرح های سه بعدی را در کنار قرارداد اصلی بازسازی ساختمان ضمیمه کنید.

 

همچنین چند وقت یکبار بعضی از موارد مربوط به هزینه های مربوط به مصالح را بررسی نمایید.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

روش دوم، واریز هزینه ها بشکل فاکتور فروش می باشد.

در این روش باید شما زمان بیشتری را صرف کنید، طبیعتاً با این کار سرعت کار نیز کمتر خواهد شد.

با استفاده از این شیوه شما در واریز هزینه ها و مخارج با پیمانکار مستقیماً ارتباط برقرار خواهید کرد. به عبارتی دیگر یعنی پیمانکار پیش از پرداخت هر هزینه ای موظف است فاکتور حاوی اطلاعات مربوط به قیمت و توضیحات کالا را تحویل شما داده و شما مستقیماً وجه را به فروشنده پرداخت خواهید کرد. ( بازسازی ساختمان )

اجرای بازسازی و تعمیر ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان همانطور که در قبل گفته شده از تعمیرات گرفته تا نوسازی و زیباسازی را شامل می شود که دارای مراحل مختلفی است و هر مرحله فاز و هزینه مربوط به خود را دارد.

 • مشخص کردن قسمت های نیاز به بازسازی
 • بودجه بندی براساس اولویت ها
 • استخدام گروه و یک شرکت نوسازی ساختمان
 • دریافت مجوز لازم از شهرداری برای بازسازی ساختمان
 • اجرای تعمیرات لوله کشی وتاسیسات
 • اجرای عملیات بازسازی
 • اجرای عملیات ریزه کاری

بخش های از ساختمان باید تعمیر شود باید تخریب شده وباید به نکات ایمنی مثل رعایت کرد ن اینکه ستون ودیوار مشا نباشد باید دقت نمود.

هزینه بازسازی ساختمان

تعیین هزینه بازسازی ساختمان  پس از مشخص کردن سبک معماری و تعیین مواد اولیه با در نظر گرفتن فضای موجود و طول عمر بنا مورد تحلیل قرار می گیرد و قیمت آخر و براورد هزینه بازسازی بر اساس آن معلوم  می شود.

بازسازی بهترین روش برای تغییر یک فضا است .اما هزینه بازسازی هم برای همه مهم است که تا کجا بتوانید به راحتی به منزل خودتان برسید.

تحلیل منابعی که در دسترس می باشند در ساختمان و نیاز به عوض کردن کابینت آشپزخانه و باز سازی سرویس بهداشتی یا تغییر طراحی ساختمان  و نقشه کشی ساختمان و در صورت لزوم جابجایی فضاها و دیوارکشی جهت ساخت اتاق خواب و یا تخریب دیوارها و اینکه آپارتمان شما در طبقه چندم  وجود دارد  و… پارامترهای دیگر مشخص کننده هزینه بازسازی منزل شما است.

برای ایجاد هرنوع تغیری دریک فضا بحث قیمت آن بسیار مهم است . اگرصاحب ملک قصد داشته باشد که زمان زیادی را درآن سکونت داشته باشد باید به جنبه های مختلف فضا بخصوص نیاز های فردی و طول عمر تاسیسات اهمیت زیادی بدهد. ازآنجا که بازسازی وطراحی ساختمان یک علم مهم وپیچیده که دارای تخصص است می باشد باید از شرکت های تخصصی که دراین زمینه فعالیت می کنند کمک بگیریم .

برای مشاوره ودریافت هزینه وطراحی فضا با المان ها ونیازهای فردی گروه طراحی آمیتیس نگار می تواند مشاوره کاملی به شما بدهد .

با برآورده کردن هزینه های مختلف بازسازی ساختمان کمک شایانی در کاهش هزینه ها می کند.

البته درشرکت بازسازی آمیتیس نگار پس از بازدید ابتدایی و دراوردن متراژ و اندازه گیری دقیق ازمحل پروژه و تهیه فهرست بازسازی و مورد هایی که کارفرما به آنها نیاز دارد قیمت بازسازی محاسبه و اعلام می شود.

شرکت طراحی آمیتیس نگار با برسی هزینه های بازسازی این امررابرای شماراحت کرده است .برای شروع اول باید هزینه های بازسازی را با تهیه لیست ازموارد دلخواه و مورد نیازتان شروع کنید تا اینکه بتوانید برآورد هزینه درست داشته باشیم .

هزینه بیمه بازسازی و تعمیر ساختمان

شرکت طراحی آمیتیس نگار قبل از بازسازی بنای شمارا بیمه کرده و بعد وارد فاز بازسازی ساختمان می شود.

با وجود بیمه ضمانت برای بهینه سازی واطمینان کاربازسازی شما فراهم می شود.

بازسازی خانه و ساختمان
بازسازی خانه و ساختمان

عامل های مختلف اثر گذار بر قیمت بازسازی ساختمان

جنس کاغذ دیواری مورد بهره برای خانه

 • گچ کاری
 • سرامیک، کاشی، پارکت و کف پوش
 • سقف کناف (Dropped ceiling)
 • متراژ ساختمان

متراژ ساختمان

برای بازسازی ساختمان و برای نوسازی ساختمان باید متراژ بنا را درنظر بگیریم  چون استفاده ازمتریال ها باید باتوجه متراژحساب شود مثلا برای کفپوش تفاوت مهمی درمیزان استفاده ازکفپوش وافراد نصاب وجود دارد .

اثر جنس کاغذ دیواری در قیمت نوسازی ساختمان

یکی از عامل های اثر گذار بر قیمت بازسازی ساختمان جنس کاغذ دیواری که قرار است استفاده کنید می باشد؛جنس کاغذ دیواری، کیفیت کاغذ دیواری، قابل شستشو بودن و … جزو مواردی می باشد که در تعیین کاغذ دیواری حائز اهمیت می باشد.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

بازسازی داخلی ساختمان

بازسازی ساختمان به دو دلیل انجام می شود ابتدا بازسازی به منظور نوسازی ساختمان و دوم برای فروش ملک است. که برای هر دو هدف می توانیم از بازسازی ساختمان استفاده کنیم تا محیط مناسبی را دراختیار خودمان و دیگران قرار دهیم .

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

فاکتورهایی چون فرم ،رنگ ، جنس بسیار درزیبا سازی موثر هستند تا یک اثر زیبارا خلق کنند اما نکته مهم رعایت اصول وقواعدی است که مانع از ایجاد آشفتگی بصری و طراحی داخلی باشد .رعایت سبک ها ، خرید لوازم جانبی متناسب با سبک و المان های فرد یو رعایت بافت همگی در زیبایی فضای داخلی تاثیر دارند .

گروه طراحی داخلی آمیتیس نگارباداشتن نیروی برجسته برای بازسازی ساختمان  بازسازی وطراحی کانل وزیباییرا برای فضای شما ایجاد می کند.

عمر مفید یک ساختمان همراه با دکورهای آن در کشورما کمتراز ۵۰ سال است. وباعث می شود که بعد از گذشت چند سال تغیراتی را درنمای داخلی وخارجی ساختمان انجام بدهند. مهم ترین بخش بازسازی بعد از گذشت ۵۰ سال تعمیر ومرمت تاسیسات است که باعث می شود عمر و زیر بنای بهتروسالم تری در زیر ساختمان داشته باشیم.

بازسازی قسمت‌های مختلف ساختمان

بازسازی کف و دیوار‌ها

بطور کلی نخستین مسئله‌ای که از بازسازی ساختمان برای ایجاد می‌شود باز سازی دیوارها و کف ساختمان می‌باشد. محکم‌بودن دیوارها باید از طریق مهندس ناظر مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت احتیاج به بازسازی حفاظتی، این امر صورت گیرد. ولی اگر احتیاجی به بازسازی حفاظتی نباشد تغییر دیوارها به نیت زیبایی و کمتر به قصد تغییر ساختار خانه و اتاق‌ها انجام خواهد گرفت.

جهت بازسازی دیوار مساحت زیادی از اقدامات، از رنگ آمیزی و کاغذ دیواری تا پنل‌های دکوراتیو ۳D، پوستر ۳D، دیوار پوش، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و … می‌توان بهره گرفت. جهت بازسازی کف نیز پارکت، لمینیت، سنگ، سرامیک، کف پوش ۳D و … را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب بخشی می‌باشد که باید تماماً سلیقۀ خود را برای آن قسمت هزینه نمایید. چون این محل مکانی آرامش‌بخش برای شما محسوب می‌شود. شما باید سقف، دیوار، کمد و لوستر اتاق را مورد توجه بسیاری قرار دهید. جهت جایگزین نمودن کمدهای قدیمی امروزه پیشهادهای بسیاری مطرح شده است. سقف و دیوار خانه را می‌توانید کناف کاری نمایید یا از دیوارپوش‌ای دیگرد بهره بگیرید.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه نقش زیادی در زیبایی منزل شما دارذ. امروزه اجرای آشپزخانه جزیره‌ای در بازسازی ساختمان مورد توجه بسیاری از ساکنان قرار گرفته است. شما می‌توانید آشپرخانه خانه خود را اپن یا جزیره ای طراحی نمایید. کابینت‌ها را تعویض نمایید تا بتوانید از وسایل بیشتری در آشپزخانه استفاده نمایید، کاشی آشپزخانه و پرده را نیز می‌توانید تغییر دهید تا زیبایی بیشتری به فضای آشپزخانه ببخشید.

بازسازی سرویس بهداشتی ( بازسازی ساختمان )

تغییر جای شیرآلات و توالت، کاری زمانبر و هزینه‌بر می‌باشد و ما این کار را به شما پیشنهاد نمیکنیم. ولی می‌توانید فقط خود شیرآلات را تعویض نمایید تا صورتی شکیل و زیبا به سرویس بهداشتی خود ببخشید. تعویض توالت فرنگی، وان و روشویی هم در این بخش مورد توجه قرار خواهد گرفت. ولی باید یک متخصص تاسیسات لوله کشی و نصب شیرآلات را مورد بررسی قرار دهید تا از صحیح بودن و نشتی نداشتن آن اطمینان حاصل کنید. (بازسازی ساختمان)

بازسازی حمام

همه این را می‌دانیم که یک حمام مطلوب می‌تواند تمام خستگی بدن را از بین ببرد. بنابراین بازسازی حمام نیز از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار دهیم. یکی از مشکلات معمول گرفتگی چاه حمام می‌باشد که معمولا آب در کف حمام جمع می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم با مقداری هزینه بیشتر لوله‌ای پهن‌تر برای خروجی حمام ایجاد کنید.

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان در تهران حوزه های زیادی از جمله بازسازی ساختمان اداری را پوشش می دهد. یک دفتر محلی برای مردم و کارمندانش مهم است. حفظ آبروی شرکت در حضور سایر افراد برای کارمندان بسیار مهم است. در این نوع بازسازی دو نوع جزئی و کلی وجود دارد. بسته به نیاز شما در یک نوع و حتی در هر دو بازسازی می شوند. ممکن است بخواهید یک دیوار را کاملاً خراب کنید یا اتاقی را به دفتر خود اضافه کنید. همچنین تغییر رنگ دیوارها یا تغییر کاغذ دیواری نیز از دیگر نکات مهم است.

آیا برای بازسازی ساختمان باید مجوز داشته باشیم ؟

 

در بازسازی ساختمان اگر مواردی مانند تغییر نقشه و جابجا نمودن دیوارها و یا تغییر محل راه پله و مسائلی که ضوابط شهرداری را تحت تاثیر قرار می دهد بایستی با مدارک مالکیت و واریز عوارض سالیانه شهرداری و مفاصاحساب آن به قسمت مرتبط در محل زندگی خود مراجعه نموده و مجوزهای لازم را بگیرید.

چه سبکی برای بازسازی ساختمان بهتر است ؟

 

برگزیدن سبک معماری و دیزان داخلی غالباً مطابق با بودجه و سلیقه مشتریان و توجه به ملاک‌های اصول معماری داخلی ساختمان تشخیص خواهد شد که میتوان با توجه به مساحت بنا میزان نور ساختمان و ارتفاع سقف و… اشاره داشته باشیم اما اکثر مردم سبک‌هی جدید را نسبت به سبک کلاسیک ترجیح می دهند که علت اصلی آن را میتوان مساحت بنا برشمرد. برخی از دیگر سبک های معماری مثل سبک نیوکلاسیک و یا تلفیقی وجود دارند.

نحوه ثبت سفارش از متخصصین ما 

متخصصین ماهر آمیتیس نگار در باسازی و تعممیر ساختمان در هنگام درخواست باسازی ساختمان است. شما می توانید برای باسازی ساختمان خود و برای مرمت کردن آن با دسترسی به بهترین شکل ممکن در تهران و حومه  های تهران برای دریافت مناسب ترین هزینه باسازی از طریق سایت ما به سفارش و ثبت آن سفارش دهید.

کارشناسان ما با توجه به شرایط کنونی ساختمان یا خانۀ شما بهترین پیشنهاد را به شما عزیزان خواهند داد. همچنین می‌توانید با تماس با کارشناسان ما راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

بازسازی و تعمیر ساختمان در تهران

ابتدا لازم است بدانید که خدمات بازسازی ساختمان در تهران دو مبحث کاملا مجزا هستند که نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. هنگام بازسازی ساختمان در تهران، کار بازسازی و تعمیر برای افزایش طول عمر کلی ساختمان انجام می شود و در این صورت همیشه تغییرات کوچکی در ظاهر ساختمان ایجاد می شود. در مقایسه با نوسازی (نوسازی)، بازسازی در تهران شامل تغییرات کلی در نمای بیرونی و داخلی ساختمان است.

 در واقع هدف از بازسازی، افزایش عمر ساختمان است، اما هدف از بازسازی، تبدیل کامل یک ساختمان قدیمی به یک ساختمان جدید است.

برای خدمات بازسازی ساختمان در تهران با توجه به اجرای پروژه نیازی به اخذ مجوز نمی باشد. برخی از فعالیت هایی که نیاز به مجوز ندارند عبارتند از کف سازی، سیمان کاری، رنگ آمیزی ساختمان، بازسازی سرویس بهداشتی، لوله کشی داخل ساختمان، تخلیه چاه، تعمیر و تعویض پنجره یا درب و… اما برای تخریب باید از شهرداری مجوز گرفته شود. 

دیوارهای ساختمانی، ستون ها، پله های متحرک و … به همین منظور در زیر نمونه هایی از کارهای مرمت و بازسازی در قیطریه، تهران، ونک و … را بررسی می کنیم تا در صورت نیاز تصمیم نهایی را برای بازسازی و یا نوسازی بگیرید. طراحی دکوراسیون داخلی در تهران.

آخرین مقالات

طراحی ویلا رودهن
دسته‌بندی نشده
آمیتیس نگار

طراحی ویلا رودهن

طراحی ویلا رودهن همانطور که می دانید عوامل زیادی مانند رشد جمعیت، صدا و آلودگی ناشی از زندگی در شهرهای بزرگ، ساختمان های بلند مردم

ادامه مطلب »
طراحی ویلا فیروزکوه
خدمات
آمیتیس نگار

طراحی ویلا فیروز کوه

طراحی ویلا فیروزکوه اگر در مورد برخی از سازندگان عمومی حرفه ای و قابل اعتماد در زمینه طراحی و ساخت ویلا صحبت کنیم. ساخت و

ادامه مطلب »
طراحی ویلا دماوند
مطالب
آمیتیس نگار

طراحی ویلا دماوند

طراحی ویلا دماوند اصول طراحی ویلا در دماوند شمال چه مواردی می‌شود؟ ویلاهای مدرن چه ویژگی هایی دارند؟ اگر در این طرح با سوالاتی از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (7 امتیاز)