دکوراسیون داخلی

در پاسخ به این سؤال که دکوراسیون داخلی چیست، می توان از دو جنبۀ گوناگون مدنظر قرار داد. ابتدا از دیدگاهی عامیانه که در محیط کاری جا افتاده است. جنبۀ دیگر از دید متخصصان و با تقسیم بندی تخصصی و علمی دکوراسیون داخلی. امروز توجه بسیار زیادی به دکوراسیون داخلی  منزل میشود . با وجود شبکه های اجتماعی و ورود این عرصه در قالب های گوناگون بخصوص به صورت تصویر تا ثیر زیادی به اهمیت دکوراسیون داخلی  در اذهان عمومی ایجاد شده و بسیار علاقه مند به چیدمان ودکور در فضای  منزلشان شده است .و طراحان دکورسیون داخلی  هم فضای کاری بیشتریرا پیدا کرده اند . هنگامی که این مسئله را برای افراد مختلف مطرح می کنیم، باید بدانیم که منظور دیگران از دکوراسیون داخلی چه می باشد. و از این مهمتر، طرف مقابل از تعریف ما برای دکوراسیون چه منظوری دارد. در ادامه، هر دو تعریف عامیانه و تخصصی در بازار و تعریف تخصصی و علمی دکوراسیون داخلی را کاملاً توضیح خواهیم داد.
دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، متعادل سازی وسایل داخلی خانه است که با هدف خوشگل تر شدن و درست کردن یک محیط گرم و دلپسند در محیط منزل می باشد. به خصوص در خانه های نقلی و آپارتمان های کوچک امروزی با بهره مندی از طراحی درست دکوراسیون داخلی خانه می‌توان این فضا را زیباتر کرد و با ایجاد تعادل بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد. جابه‌جایی مکان به خانه های مدرن همیشه برای افراد یک خانه دارای هیجان و شکوه می باشد، اما هر از گاهی روش چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک مشغولیت ذهنی برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید انتخاب کنید که وسایل خانه خود را در محیط جدید و محیطی که میبینید به چه روشی وسایلتان را بچینید تا یک فضای زیبا را فراهم کنید و طوری طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد. علاوه بر آن باید در آن خانه احساس آرامش و شادمانی داشته باشید. برای انجام این کار شما احتیاج دارید که نکته هایی مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل متنوع عبارتند ازمبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی تعیین کنید تا در تعادل با یکدیگر باشند و با یک طرح ازقبل  مشخص شده اجزا را درست در سر جای خود قرار بدهید و مرحله به مرحله مانند یک طراح داخلی حرفه ای، کار طراحی و دیزاین منزل خود را انجام دهید. اروپایی ها اعتقاد دارند که برای رسیدن به خط پایان شما باید اول از همه این را بدانید که به کجا میخواهید بروید. پس با در نظر گرفتن یک محیط کلی در فکر خود از خانه‌ای که در نظر شما است می توانید مراحل مختلف چیدمان دکوراسیون را به پایان برسانید.

دکورسیون داخلی در تهران

وقتی بحث خرید وسایل خانه پیش می آید زن ها تصور می کنند باید اولین جایی که به آنجا مراجعه کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، البته که مناسب تر است برای شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید، زیرا اگر مبلمان به خصوصی در تصور شما می باشد برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید. دکوراسیون داخلی درست است که شما  به مبلمان نیاز دارید، اما اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید، نه تنها پول، بلکه زمان و انرژی را نیز هدر خواهید داد. انتخاب رتبه همیشه حس بدی به شما  می دهد. بنابراین، همانطور که گفته شد، به یک طرح کلی دکوراسیون داخلی فکر کنید و ببینید چه نوع تلویزیون و پایه تلویزیون و همچنین میز، پرده، فرش و سایر وسایل در کنار این مبل باید استفاده شود. با تصور همه آنها، برای خرید همه اقلام با طرز فکر بالا و خط مشی خاص اقدام به تسویه حساب کنید. حتما این اقلام را با توجه به متراژ و ابعاد فضای خود خریداری کنید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای موجود باعث می شود نتوانید یک مبلمان صحیح و اصولی در منزل داشته باشید و این خطا ادامه دارد. تا آخر.اگر  به خاطر سپردن پلان ها برایتان سخت است، قلم و کاغذ  بردارید و پلان خانه خود را  به صورت دو بعدی بکشید و به راحتی می توانید با تعیین مکان عناصر، نقشه ای از فضای زندگی خود ایجاد کنید.

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی

آنچه سبک های دکور راسیون داخلی از هم متفاوت میکند طرز نگرش مختلف طراحان به نور، رنگ، فرم، نوع، جنس اشیا و مقدار خلوت بودن یا شلوغ بودن یک فضا از نظر طراح داخلی است. این شناخت ونگرش در طول سالهای مختلف به دست آمده است. یک سبک به راحتی، انسجام و زیبایی بیشتر یک فضا کمک میکند. سبک زندگی، عواطف و احساسات و شیوه زندگی بر طراحی داخلی بسیار تاثیر گذار است. این تاثیر هم در محیط باز وهم در محیط بسته با اضافه کردن چاشنی خلاقیت بسیار چشم گیراست .  

سبک های مختلفی طراحی دکوراسیون داخلی:

 • ایرانیستی
 • مینیمالیستی
 • کلاسیک
 • روستیک
 • مراکشی
 • ژاپنی
 • مدیترانه ی

انواع سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک 

این سبک تقریبا در تمام فرهنگ های دنیا موجود است که به راحتی می توان آن را در دید مثلا در فرهنگ یونان از آثار بجا مانده کاملا این سبک به چشم می آید. در این سبک نکته طلایی آن نقطه کانونی است که در اطاف آن باید یک تعادل بصری ایجاد بشود. مثلا یک شومینه که در دو سمت آن منبع نور قرار دارد. پالت رنگی آن را زرد، قهوه ای، آبی، سبز، خاکستری تشکیل میدهند. اینها رنگ های مو جود در طبیعت هستند. رنگ سفید را برای سبک کلاسیک به تنهایی استاده نکنید و مقداری رنگ شیری را به آن اضافه کنید. پارچه هایی که در این سبک طراحی دگوراسیون داخلی استفاده می شوند از الیاف طبیعی مثل کتان، مخمل، کرباس است که در است که برای فرش و پردها استفاده مکرر می شود. کفپوش ا هم برگرفته از طبیعت مثل چوب و سنگ مرمر استفاده می شود. خطوط بکار گرفته شده دراین سبک راه راه درشت  است که از معماری یونانیان وارد این سبک شده است مثل استفاده از سر ستون های رومی. ایجاد تقارون حول یک نقطه کانونی و در دوسمت راست وچپ یک فضای است یعنی هر عنصری را که در سمت چپ داریم در سمت راست هم بکار ببریم این نقطه کانونی میتواند یکراه پله مجلل، یا ییک پنجره یا آینه بزگ وشومینه باشد. مشاوران ما در گروه آمتیس نگار متناسب با درخواست شما برای فضای داخلی یا خارجی طرح مناسبی را برای شما طراحی واجرا می کند.  

سبک ایرانسنتی

این سبک علاوه بر زیبای و شکوه و راز گونه بودن پر است از رعایت مسائل علمی و فنی بسیار زیاد که توسط ستون ها ، ایوان ها ، معماری بنا متناسب با هر منطقه آب و هوایی که دارای تزئینات گوناگون و بسیار علمی ومهندسی ساخت هستند. اکثر ایرانیان به طراحی داخلی به این سبک بسیار علاقه دارند. فرش از المان های مهم این سبک است و براساس این انتخاب سایر اجزا برای تزیین داخلی خانه مهیا می شود. این سبک طراحی داخلی در عین زیبایی بسیار ساده و پر شکوه است. داراس ستونهای کار شده و بلند، و فرش های دست باف با رنگهای طبیعی مثل حنا و روناس و … ، پشتی های زر دوزی، شعمدان و فانوس های بزرگ سرسرا، طاقچه که فضایی را برای چیدمان ایجاد کند، گچ بری، آینه کاری، کاشی کاری، شیشه های رنگ مجلل، کوسن هایی از جنس مخمل و ابریشم و دیوارها رنگ سفید دارند. فرش به عنوان عنصر مهم در این فضا به عنوان عنصری که سبک و بافت فضا را در بر دارد مهم است گاهی به عنوان کف پوش اصلی انتخاب می شود. فرش نماد فرهنگ ، سنت و باور نقاشان ایرانی است که در درون خود باور های ایرانیان را به دنبال دارد ودر اصل نشان دهنده تفکر وتصویر ذهنی از بهشت عدن است. که ایرانیان روی بهشت در درون خانه های خود زندگی می کنند. فرش بجز هنر صعت ایرانیان نیز هست و نشان دهنده طبقه اجتماعی ایرانیان محسوب می شده. اما در دکوراسیون داخلی فرش نقطه کانونی محسوب می شود. برای داشتن یک دکوراسیون داخلی باسبک ایرانستی میتوانید از فرش و قالیچه هایی بارنگ تند استفاده کنید. حتما نیازی نیست که کل فضارا بااین سبک بپوشانید میتوتنید با استفاده از طراحی دقیق گروه طراحان آمتیس نگار فضا یخاصی رابه سبک ایرانسنتی اختصاص دهید. و یک فضای زیبای ایرانی را به هویت خانه ی خود ببخشید.

سبک مینی مالیستی

این سبک بسیار ساده و بی آلایش است درآن از لوازم اضافی ومجلل و رنگهای تند خبری نیست و سالهامورد استفاده برای تمام اقشار جامعه قرار گرفته است. دارای نهایت دقت وسلامت برای انتخاب لوازم و چدمان است و هیچ لوازم اضافی در آن بکار نرفته است. تنالیته رنگی آن بسیار تیره ویا بسیار روشن است که درآن از رنگ های دیگر لکه گذاری می شود. اشکال هندسی آن مسستطیل، دایره و مربع است اما ظواهر ساده است. در گروه طراحی آمتیس نگار با انتخاب مناسب لوازم مورد نیاز شما باید بهترین چیدمان را براساس خواسته های شما دارد.

سبک روستیک

منظور از استفاده این سبک آوردن فضای خارجی وطبیعت به داخل خانه می باشد. این سبک بیار فضای نپخته وخامی دارد که دارای اجزای ناصاف و کج است، خیلی به ظرافت و برش های زیبا سازانه امیتی نمی دهد. مثلا در این فضا میز ناهار خوری یک برش ساده از درخت است که هیچ پرداختی برآن نشده است. بیشتر در خانه های روستایی و ویلایی استفاده شده است. پالت رنگی آن رنگهای موجود در طبیعت چو رنگ درختان، رنگ خاک و سنگ است واز رنگ های لیمویی، ارغوای و آبی برای لکه گذاری استفاده می شود. پوشش کف این خانه ها از چوب وسنگ است. پالت رنگی فقط به رنگ های تیره محدود نمی شود و قرمز، زرد فیروزه ی، طلایی هم بسیار در این طراحی داخلی استفاده می شود. یعنی می‌توان گفت در این سبک از رنگ های تیره به عنوان رنگ اصلی و از رنگ های روشن به عنوان جان بخشیدن و بعد دادن به فضا استفاده می کنند.

هدف استفاده از دکوراسیون داخلی

با توجه به نکات می‌توان بگوییم که طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک دانش به حساب می آید و با بهره گیری از آن در محیط های مختلف می توان اهداف بسیار مهمی را دنبال کرد. عبارتند از طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ها و فروشگاه ها می تواند موجب جلب و جذب بیشتر مشتری شود. این چنین طراحی دکوراسیون مکان های اداری موجب ایجاد یک فضای امن برای کارمندان می‌شود و با حس راحتی که در آنها ثبت می‌کند کیفیت کار را بالا میبرد . طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان ها موجب با کیفیت تر شدن فضا، ایجاد یک محیط آرام برای کادر درمانی و بیماران می‌شود و در منزل های مسکونی یک محیط راحت، گرم و پر از آرامش و صمیمیت را تهیه می‌کند. همچنین در بخش های عمومی مثل مترو و اتوبوس و غیره می‌توان باعث رفع نیاز افراد استفاده‌کننده شد.

تعیین رنگ ها در دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین عوامل مؤثر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب رنگ های مناسب متناسب میباشد، که اثرات روحی و روانی بسیاری بوجود خواهد آورد. گزینش رنگ با ابعاد و اندازۀ فضا، مقدار نور طبیعی فضا و کاربری آن ارتباط مستقیمی خواهد داشت.

رنگ ها بشکل کلی دارای دو گروه رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد می باشند. رنگ‌های گرم سبب بالا رفتن آدرنالین در خون می شود و در نهایت منجر به  افزایش فشار خون خواهند شد، به علاوه بهره گیری از رنگ های گرم سبب افزایش درجۀ حرارت و بوجود آمدن حس گرما می شوند. قرمز، زرد و نارنجی جزو رنگ‌ های گرم می باشند. بهره گیری از رنگ های سرد منجر سبب پایین آمدن ضربان قلب شده، ماهیچه ها را آرام کرده و  دمای بدن را کاهش می دهد و حس سرما را به انسان انتقال می یابد. سبز و آبی جزو رنگهای سرد می باشند.

اهمیت چیدمان اسباب و اثاث در دکوراسیون داخلی

از دیگر عوامل اساسی و با اهمیت در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل، چینش و چیدمان اثاث می باشد. در چیدمان محیط هم بایستی موارد زیادی را مورد توجه قرار داد. چینش آخرین گام در اجرای دکوراسیون داخلی منزل یک فضا بشمار می رود و به همین سبب از اهمیت چند برابر برخوردار می باشد. چرا که طراحان متخصص و زبده می توانند با بهره گیری از چیدمان تخصصی و حرفه ای نقص های موجود در مراحل قبل را نیز برطرف کنند. در چینش فضاها یکی از مهمترین عوامل که باید مورد توجه قرار گیرند کاربری فضا است.

دکوراسیون داخلی

منظور از دکوراسیون داخلی از دید متخصصین معماری داخلی

همانطور که در بخش قبلی بیان شد، برداشتی که از یک پروژه در اصطلاح دکوراسیون داخلی در بازار این حوزه بصورت عامیانه وجود دارد. اجرای پروژه از ۰ تا ۱۰۰ و از مرحله تخریب تا چیدمان نهایی اسباب و اثاثیه فضای مورد نظر را شامل می شود. اما از نگاهی تخصصی تعاریف بسیاری برای موضوع دکوراسیون هستند. یکی از بهترین تعاریف برای پروژه دکوراسیون داخلی به این شکل می باشد: دکوراسیون داخلی کامل موارد تخریب، دیوارچینی، تیغه کشی، اجرای تأسیسات، نازک کاری، نصب تجهیزات و خرید و چیدمان لوازم و اسباب و اثاثیه را شامل خواهد شد. به سه بخش متفاوت تقسیم بندی می شود که فقط قسمت آخر در اصطلاح تخصصی، طراحی یا اجرای دکوراسیون داخلی خواهد بود. به شکلی ساده، مطابق با این تعریف، منظور از دکوراسیون داخلی از نگاخ متخصصان، فقط بخش سوم یک پروژه داخلی کامل می باشد.

۱٫ بخش اول معماری داخلی :

معماری داخلی نخستین قسمت از یک پروژه داخلی کامل می باشد. در این قسمت، هنگام طراحی، پلان معماری در اصطلاح فاز یک پروژه معین می گردد. یعنی جای فضاهای مختلف، اتاقها، کاربری هر یک، ابعاد و اندازه هر کدام از این محیط ها، محل ورودی ها، راهروها و سایر دسترسی ها و در آخر محل پنجره ها و حتی داکت در این قسمت از طراحی معماری داخلی تعیین خواهند شد. در مراحل اجرا، نخستین گام از مراحل اجرایی که مواردی مانند تخریب دیوارها و تقسیم بندی فضاها با استفاده از دیوارچینی بنایی یا درای والها را شامل می شود. بصورت کلی اجرای پلان معماری فاز یک محیط است، به عنوان قسمت اجرایی معماری داخلی در یک پروژه کامل محسوب می شود. از این رو بنا به این مفهوم، هدف از دکوراسیون داخلی، بخش تخریب، بنایی و در اصطلاح سفت کاری یک پروژه داخلی نمی باشد.

۲٫ بخش دوم طراحی داخلی : ( دکوراسیون داخلی )

پش از اجرای معماری داخلی یک پروژه کامل، باید  طراحی داخلی آن را انجام دهیم. در قسمت پیشین، تقسیم بندی محیط ها یا پلان معماری فضای پروژه معین گردید. در این قسمت، جنس، شکل، ابعاد و بطور کلی همۀ ویژگی های مربوط به پوشش دائمی دیوارها، کف، سقف و … معین خواهد شد. پوششهای دائمی مواردی چون شکل، جنس و طرح سقفهای کاذب همچنین جنس، شکل و ابعاد سنگ، سرامیک، پارکت یا هر پوشش دیگری در کفهای محل پروژه و همچنین انتخاب سنگ، گچ، آجر، سرامیک، کاشی یا هر متریال دائمی دیگر برای دیوار ها را شامل می شود. در قسمت اجرایی پروژه نیز، طراحی های صورت گرفته برای قسمت طراحی داخلی پروژه در گام دوم اجرای پروژه، کامل خواهد شد. این بخش هم مطابق با تعریف تخصصی که برای پروژه های داخلی انجام می گیرد،اما منظور از دکوراسیون داخلی را دقیقاً مشخص نخواهد کرد. به علاوه براساس این تعریف تخصصی، اصطلاح طراحی داخلی ساختمان که باز هم بشکلی عامیانه و در بازار پروژه های دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. قثط به یک بخش از طراحی یک پروژه مربوط خواهد شد.

۳٫ بخش سوم دکوراسیون داخلی :

با نگرش به تعریف تخصصی که در این قسمت ارائه خواهد شد، هدف از دکوراسیون داخلی در یک پروژه، بخش سوم و نهایی پروژه می باشد. یعنی قسمتی که مشخص کنندۀ شکل، طرح و مشخصات پوشش نهایی پروژه شامل رنگ دیوارها، سقف، کاغذ دیواری، مبلمان، اسباب و اثاثیه، لوازم نصبی، کابینتهای آشپزخانه، تجهیزات سرویسهای بهداشتی و آشپزخانه، لوازم و المانهای دکوراتیو مثل چراغها، آویزها، دیوارکوبها، تابلوها، مجسمه ها، شکل و پوشش ظاهری پله ها، شکل و ظاهر دربها و … است.
 

دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب ( دکوراسیون اتاق خواب )

در طراحی کوراسیون داخلی اتاق خواب نکات مهمی باتوجه به نیاز های افراد به فضایی بای کار واستراحت و نگهداری لوازم خصوصی خود استفاده میکنند نیاز دارد که بتواند نکات مهمی را برای تمام این مسائل بخصوص نکات زیبایی مهم است. به جزء زیبایی استفاده از عناصر موجود در چیدمان درست مهم است .استفاده ازرنگ با توجه به نوع استفاده از اتاق است که درنهایت ایجاد آرامش می کند. گروه طراحی آمیتیس نگاربا داشتن تخصص درزمینه طراحی داخلی اتاق خواب کمک شایانی را در این زمینه برای شما انجام ی دهد. در این قسمت نمونه‌هایی از مدرن ترین دکوراسیون داخلی را در اتاق‌خواب‌ را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مهم‌ترین نکاتی که در دکوراسیون مدرنیته  استفاده‌ می شود عبارت‌اند از : بهره گرفتن از تختخواب‌های مدرن نخستین ابزاری که در دکوراسیون اتاق‌ خواب به چشم می‌آید سرویس خواب است. در دکوراسیون منزل در سال ۲۰۲۰ طراحان به سراغ تخت خواب‌های مدرن رفته‌اند. این تختخواب‌ها طراحی‌های ساده ولی کاربردی دارند. در این نوع سرویس‌های خواب نکته‌ اضافه‌ای مشاهده نمی‌شود و شیفته سادگی آن خواهید شد.  

نکات طلایی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب مورد توجه قرارگیرد

نور پردازی اتاق خواب: استفاده بهینه از نور طبیعی و یا قرار دادن پرده برای استراحت  و استفاده از نورهای توکار با رنگ های گرم وساده احساس آرمش را ایجاد می کند .وباید این رنگها با رنگ لوازم موجود در اتاق هماهنگی داشته باشد. تخت مناسب: استفاده ازیک تخت خواب مناسب که دارای رنگمناسب و هماهنگ با سایر اجزا اتاق باشد و در ساختار کلی فضا وبهینه سازی فضا موثر باشد البته استفاده از وانتخاب تخت کاملا سلیقه ی است. داشتن تاج و حاشیه زیبا بر روی دیوار بالای تخت جلوه خاصی به این فضا می بخشد.   اصول طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب متناسب با سلیقه افراد: در طراحی دکوراسیون سلیقه افراد و نوع کاربرد افراد از اتاق خواب بسیار مهم است.  

استفاده از پرده مناسب در دکوراسیون داخلی

داشتن سبک های مختلف ورنگ بندی متفاوت در اتاق خواب درانتخاب پرده بسیار مهم است . مثلا اگر از نمای روستیک برای اتاق خواب استفاده کردیم حتما از پرده هایی بارنگ های طبیعی وجنس طبیعی استفاده کنیم
 • داشتن پرده هایی از جنس حریر که رنگ گرم دارد
 • استفاده از پرده هایی متناسب با فرهنگ هر منطقه
 • عدم استفاده از پردهای ضخیم با طرح شلوغ
طراحی داخلی اتاق خواب برای انواع اتاق خواب دخترانه ، پسرانه ، نوزاد ، مستر ، ومهمان بسیار متفاوت است گروه طراحی آمیتیس نگار در نظر دارد برای هریک از طراحی های داخلی متناسب با کارایی آن وبکارگیری سلیقه مشتریان عزیز رضایت را برای شما به ارمغان بیاورد.  

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ایرانی

درطراحی داخلی دکوراسیون داخلی اتاق خواب در اتاق خواب ایرانی دونکته مهم است یک ایرانیان بیشتر از اتاق خواب برای استراحت و دوم برای مطالعه استفاده می کنند . گروه طراحان آمیتیس نگار با اطلاع کافی از سلیقه ایرانی طراحی زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد.
 • استفاده ازرنگ های آرامش بخش
 • از رنگ های تند وتیره به هیچ عنوان استفاده نمی کنند
 • رعایت اصول قوانین چیدمان
 • استفاده روی اصول تخت ، پاتختی ، میز و آینه ،منبع نورو…
 • بهره بردن از حداکثر فضا

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه

برای داشتن طراحی درست در اتاق خواب دخترانه باید نکاتی را در نظر گرفت :
 • شناخت صحیح سلیقه و خواست دختر خانم
 • انتخاب سبک مناسب
 • استفاده از عناصر کاربردی در اتاق مثل اتاق لباس
 • سرویس بهداشتی با امکانات مناسب
 • داشتن تخت و میز آرایشی

ویژگی های شخص در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه

امروزه بسیاری ازدختران اکثر زمانرا خود را دراتاق خواب برای استراحت ،مطالعه ودرس خواندن ویا حتی ملاقات با دوستان می گذرانند پس باید تمام خواسته های آنان از اتاق خواب مشخص شود تا اتاق خواب کارآمدی داشته باشند.
 • در نظرداشتن سن فرد :طراحی داخلی اتاق خواب جوان با اتاق خواب کودک متفاوت است.
 • درنظر گرفتن توانایی های هر فرد مثلا نقاش ، ورزشکار ، هنرمند و..است وباید اتاق را بر اساس آن طراحی کرد.
 • مدت زمانی را که در اتاق خواب هستند .
 • تفریحات فردی مثل گوش کردن به موسیقی و..برای نوع چیدمان و بهینه سازی فضا

در نظر گرفتن نظرات شخصی افراد در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

استفاده از رنگ های مورد علاقه طرح های مورد قبول وپسند آنها لوازم فردی ودکوراتیو آن ها مثل قاب عکس ،عروسک و…که نباید از اتاق خواب حذف شوند. نحوه چیدمان اتاق خواب ودسترسی مطلوب به بخش ای مختلف آن اختصاص فضای درست به هر بخش گروه طرا حی آمیتیس نگار باداشتن تجربه وآگاهی کافی در هریک از این زمینه ها  شمارا در داشتن اتاق خوابی مناسب راهنمایی می‌کند.

رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه

چون در گروه سسنی افراد دارای خوصیات مختلف روحی واحساسی می شوند پس باید بادر نظر گرفتن اینکه فرد چه رنگ هایی را در دوره ی استفاده ازاتاق دارد را در نظر گرفت و مثلااگر قرار است از اتاق بای دوره بعد از نوجوانی استفاده کند به او مشاوره دست بدهیم. گروه طراحی آمیتیس نگار با داشتن مشاوران وطراحان  در زمینه طراحی داخلی همیشه پیشرو بوده و زمینه های جدید وپر ازخلاقیتی را ایجاد کرده است . استفاده از رنگ های مناسب برای اتاق خواب دخترانه درنظرگرفتن رنگ مورد علاقه فرد به عنوان لکه گذاری در انتخاب رو تختی ، کوسن و… نشان دادن ومشاوره رنگ های مناسب برای داشتن اتاق خوابی دلپذیر انتخاب مناسب رنگ باتوجه به سبک انتخابی استفاده از رنگ بعنوان عنصر اصلی در دکوراسیون داخلی اتاق‌ خواب رنگ‌ها همواره بر ماهیت هر فضایی مؤثر خواهند بود. طراحان سعی دارند با گزینش رنگی مناسب برای اتاق‌ خواب احساس آرامش را به آن منتقل کنند و در کنار این آرامش محیطی مدرن را طراحی نمایند. در این سبک از دکوراسیون داخلی رنگ‌های پُررنگ وجود ندارند و اکثراً از رنگ‌هایی چون خاکستری، سفید، مشکی و سایر رنگ‌های ملایم و روشن مانند صورتی، آبی و نسکافه‌ای مورد استفاده قرار داده شده است.

دکوراسیون اتاق خواب

نورپردازی مدرن در اتاق‌ خواب ( دکوراسیون داخلی )

اسفاده از نور طبیعی در اتاق ‌خواب در گروه مهم‌ترین ویژگی های دکوراسیون مدرن اتاق‌خواب قرار خواهند گرفت. در دکوراسیون مدرن از پنجره‌های بزرگ قدی یا در‌ب های شیشه‌ای برای تأمین نور کافی در اتاق بهره گیری شده است. اتاق هایی که به اندازۀ کافی نور طبیعی نباشد هم طراحان سعی دارند تا با استفاده از رنگ‌هایی روشن و آینه‌های دیواری مدرن اتاق را روشن‌تر نمایند. همچنین در مواردی طراحان از آباژورها و لوسترهای سقفی نیز بهره گرفتند.  

محل قرارگیری درب دکوراسیون داخلی

در‌ها همیشه یکی از عناصر مهم در دکوراسیون خانه می باشند. در‌بهای اتاق‌ خواب به این دلیل اهمیت زیادی در طراحی دکوراسیون دارند که هم بر جلوه اتاق مؤثر خواهند بود و هم بر دکور فضای بیرون آن. طراحان سعی کرده‌اند تا از در‌های کلاسیک و مدرن استفاده نمایند.  

بهره گیری از به‌روزترین مدل‌های پرده برای دکوراسیون داخلی

پرده‌ اتاق ‌خواب‌ بایستی کاربردی و شیک باشد. طراحان تلاش می کنند تا با انتخاب پرده‌هایی تمیز بر سادگی  فضای اتاق‌ خواب تمرکز کنند. به همین دلیل بیشتر سعی دارند تا از پرده‌های زبرا و حصیری بهره بگیرند.  

بهره گیری از فرش‌های مدرن مطابق با دکوراسیون داخلی اتاق ‌خواب

نوع و سبک پوشش کف اتاق ‌خواب مسئله ای بسیار بسیار مهم در دکوراسیون داخلی خانه می باشد. طراحان سعی کرده اند تا حدی که ممکن است از فرش‌های مدرن استفاده نمایند.  

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

طراحان دکوراسیون داخلی تلاش می کنند تا فضای حمام و سرویس بهداشتی آرامش‌بخش و بسیار شیک و زیبا بشود. رنگ خاکستری، بعنوان رنگی خنثی در میان رنگ‌ها، بیشتر در دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته است و امسال هم طراحان بیشتر تلاشش کرده اند تا در حمام و سرویس‌های بهداشتی از این رنگ ها بهره بگیرند. در بیشتر جدیدترین طرح‌های دکوراسیون داخلی، از رنگ خاکستری بعنوان پس‌زمینه بهره گیری شده است. خاکستری این امکان را دارد تا دکوراسیون را چشم نوازتر نشان بدهد. همچنین بهره گیری از این رنگ به مدرن‌تر شدن فضای حمام و سرویس بهداشتی نیز کمک بسیاری خواهد کرد.   دکوراسیون اتاق خواب غیر از استفاده از رنگ خاکستری در اکثر طرح‌های جدید، از ابزاری با رنگ طلایی نیز بهره گرفته شده است. در بسیاری از دکوراسیون‌های لوکس و مدرن این وسایل از جنس طلا می باشد و در برخی دیگر از فلزاتی با رنگ طلا. این طراحی احساس تجملاتی و مدرن بودن را بخوبی به دکوراسیون داخلی القا خواهد کرد. در برخی مواقع سعی بر این می باشد تا از نور طبیعی در حمام بهره بگیرند تا حس فضایی شاد و پرانرژی را به این قسمت از منزل انتقال کند. در دکوراسیون‌های دیگر که به نور طبیعی دسترسی نبوده است، طراحان سعی داشته‌اند تا با استفاده از لامپ‌هایی در سقف و انتقال رنگ سفید به فضای حمام و سرویس بهداشتی فضایی مدرن را ایجاد کنند.  

نکات مهم و قابل اجرا در دکوراسیون داخلی

۱ – نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی

باید یک نقطه کانونی را برای دکوراسیون خود در فضا در نظر بگرید  ،که این یک فضای شاخص  برای تمرکز چیدمان در دکوراسیون شماست .نقطه تمرکز یاکانونی همان ضایی است که به محض ورود به خانه ، اتاق ویا محیط کار به چشم می خورد و جلب توجه میکند . که نقطه ای شاخص در دکوراسیون داخلی به صورت طبیعی  ،مثل :پنجره بزرگ وآفتاب گیر که نور زیادی را وارد فضا میکند .یا یک شومینه بخصوص با دیزاین و طراحی خاص  و… باشد ، یا به صورت غیر طبیعی مثل :کاغذ دیواری متفاوت ،رنگ مکمل یا متضاد ،فرش با رنگ یا طرح خاص  و… باعث جلب توجه  افراد شود .

۲ – رعایت خطوط فضا درر دکوراسیون داخلی

خطوط های بسیار متفاوتی برای طراحی  دکوراسیون داخلی وجود دارد . این خطوط  را باید در فضا ایجاد کنیم .مثل : نحوه ی چیدمان مبل ها ، قرار دادن فرش ها ، کفسازی ،سقف منزل ،دیوارها و… میباشد .درکل میتوان گفت که به خطوطی که برای کاربرد و معنا دادن به بخش های مختلف  داده میشود تا کاربرد فضا را معنی کند را خطوط فضا میگویند .   خطوط افقی :از نظر بصری فضا را پهن تر و عریضض تر میکند و با ایجاد خطای دید انگار فضا کمی پاین رفته و شیب دار نمایان می شود .و از نظر شناخت روانی فضایی بسیار صمیمی ،راحت و دنج را ایجاد میکند . hخطوط عمودی :از نظر بصری ارتفاع فضای مارا زیاد نشان میدهد و از نظرسبک دکوراسیون داخلی باعث ایجاد دکور کلاسیک وسنتی که رسمی تر است میشود .   خطوط مورب : این خطوط ایجاد فضای پر انرژی را ازنظر بری دارد . خطوط منحنی : از نظر بصری این خطوط باعث جذابیت بصری مکان میشوند .

۳ – نور پردازی دردکوراسیون داخلی

ابتدا باید به نور پردازی سقفی توجه کرد مثلا هر فضا باید نورمناسب به خودش را داشته باشد .وبعد به نورهای تزیینی مناسب ومورد نیاز فضا و البته نور طبیعی را هم باید درنظر بگیریم که جذابیت بالایی را برای ما ایجاد میکند .

 ۴ – ایجاد و استفاده از بافت های متفاوت  دردکوراسیون داخلی

ایجاد بافت های متفاوت که برای هر فضا بافتی متفاوت را درنظر داشته باشیم به طوری هر گاه فضا از فضایی وارد فضای جدید شدیم با بافتی جدید مواجه شویم اما  نکته ی مهم و قابل اشاره آن این است که بافت فضا های مختلف ا به صورت لکه گذاری در فضای دیگر انجام دهیم.

۵ – رنگ در دکواسیون داخلی

برای انخاب رنگ به راحتی میتوانید که از رنگ های  دلخواه تان استفاده کنید اما بهتراست که که از رنگهای خنثی و گرم بنابر دکوراسیون انتخابی  باشد واز رنگ محبوبتان به صورت لگه گذاری بهره ببرید.

۶ – قانون فرد در دکوراسیون داخلی

این قانون در هر علمی که با فضا مرتبط است مثل عکاسی و نقاشی و صنعت سینما مرتبط است .دکوراسیون داخلی هم از این قاعده جدا نیست وباید قانون فرد برای بخش بندی و چیدمان لوازم استفاده نمود .

۷-انتخاب مبلمان مناسب در دکوراسیون داخلی

در انتخاب مبلمان علاوه بر رنگ ،سبک ، بافت و..به کاربردی بودن آن هم بسیار زیاد توجه کرد . چرا تعداد زیاد آن یا مناسب نبودن آن با کارایی لازم که ما میخواهیم فقط اشغال فضا است .

۸ – فضای منفی در دکوراسیون داخلی

تا حالا اسم  وجود فضای منفی در دکوراسیون داخلی به گوش شما هم نخورده ،اگر بخواهیم تعریف درست ودقیقی از این فضا را به شما بدهیم : همانفضاای خالی و تک رنگ بدون دکور است ،بدون هیچ رنگ ، بدون هیچ تزیئن ،بدون هیچ بافت و…که عموما یک دیوار سفید رنگ را در کل فضای دکورسیون ما را تشکیل میدهد .

۹ – داشتن پلن واستراتژی مناسب برای دکوراسیون داخلی

اگر یک پلن مناسب نداشته باشیم  رعایت تمام کارهایی که تا کنون آموختیم به هدر میرود.چرا که نباید هیچکدام از کارهای ما به صورت اتفاقی باشد.

۱۰ – تعادل در دکوراسیون داخلی

ما در تمام این مراحل میکوشیم تا در نهایت امر به تعدل در فضا هم از نظر بری و هم کار بردی برسیم . انواع تعادل تعادل متقارن : اشیا ، ابزار ،خطوط ،و…باید به صورت متقارن در دو طرف چیدمان به یک صورت باشد که تعادل را ایجاد کند .این تعادل در چیدمان از ذات انسان گرفته شده  ودر سبک سنی و کلاسیک بسیار به چشم می خورد. تعادل غیر متقارن : در این نوع چیدمان اشیاء و لوازم که به هم شبیه نیستند به صورت متقارن در فضای دکوراسیون ما چیده میشوند .در این نوع فضا یک تعادل نامتقارن به چشم میخورد. تعدل شعاعی : در این تعادل ما یک مرکز داریم که بقیه ی اجزا حول آن مرکز چیده میشوند .  

دکوراسیون داخلی شیک و مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن و شیک می‌تواند به عوامل زیادی مربوط باشد. از نورپردازی تا رنگ‌آمیزی و نقاشی و پتینه کاری را می‌توان انجام داد. یک دکوراسیون شیک و مدرن را می‌توان از طریق یک طراحی داخلی از قبلتر تعیین نمود. دکوراسیون داخلی مدرون و بروز را غالباً با سبک کلاسیک می‌شناسند چرا که در سبک کلاسیک ابزار بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دکوراسیون شبک مدرن می‌توان از پتینه کاری در طراحی استفاده کزد تا فضایی رسمی‌تر ایجاد نماییم این محیط هر چه زرق و برق بیشترس داته باشد حذابیت بیشتری را منتقل خواهد کرد.  می توانیم در دکوراسیون مدرن دکوری لوکس داتشه باشیم اما هیچوقت کیفیت سبک کلاسیک و نئو کلاسیک را نخواهیم دید.

مشاوران دکوراسیون داخلی آمیتس نگار

اگر در تعیین نوع پروژه مورد نظر خود دچار ابهاماتی شده اید، میتوانید هم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین از راه هایی مانند مشاورۀ تلفنی، آنلاین و حضوری که همکاران ما در شرکت دکوراسیون داخلی آمیتیس نگار برای شما در نظر می گیرند، به سؤوالات خود پاسح دهید. جهت گرفتن مشاورۀ رایگان، می توانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۲۲۰۰۸۷۲۳ و همچنین ۰۹۱۲۰۱۹۴۱۰۰ با همکاران ما تماس گرفته و مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
به این صفحه امتیاز دهید