طراحی باغچه

علاوه بر زیباسازی محیط، گیاهان یکی از مهمترین چیزهای آرامش در زندگی امروزی و ماشینی امروزی هستند، ساخت و طراحی باغ در محله تاثیر مثبتی بر روح و روان انسان دارد. بنابراین ارزش طراحی باغچه کوچک و زیبایی آن یکی از مهمترین اصول طراحی مسکونی است. در طراحی باغچه، تزئین آن و به طور کلی ایجاد و نگهداری حیاط، می توان از سنگ برای تزئین و ایجاد مسیر و ایجاد منطقه ای که سنگ، خاک و گیاهان را ترکیب می کند، استفاده کرد. حیاطی با دیوار چوبی، خانه آجری کرمی، فلاورباکس‌های خاکستری و جدول باغچه چوبی قهوه‌ای با انواع گیاهان زینتی سنگ ریزه یکی از پرکاربردترین مصالح برای دکوراسیون فضای بیرونی منازل است. شن در آلاچیق باغ، برای پر کردن فضاهای خالی و به عنوان یک سیستم زهکشی مفید استفاده می شود. صخره ها در هر اندازه و رنگی به باغی با هر سبک و اندازه ای زیبایی می بخشند. در این مقاله سعی شده است ده روش استفاده از شن برای تبدیل باغ شما به منظره ای زیبا و زیبا توضیح داده شود. به یاد داشته باشید، طراحی حرف اول را می زند و می تواند شما را به مسیرهای بی پایان زیبایی هدایت کند.

ایده‌هایی خلاقانه و مدرن برای طراحی باغچه

تزیین و طراحی باغچه های کوچک حیاط خلوت به تزئین فضای حیاط کمک می کند. با کاشت گیاهان متناسب با آب و هوای شهر خود می توانید باغ خود را به فضایی سبز و متنوع تبدیل کنید. برای ایجاد نظم در باغچه کوچک حیاط خود بهتر است از انواع گیاهان استفاده نکنید. کاشت درختان زیبا و انواع گیاهان و گل های رنگارنگ حس طراوت و تجدید را در باغ ایجاد می کند. بعد از طراحی باغچه حیاط خلوت می توانید آن را به دلخواه تزیین کنید، باغچه ای کوچک را تزئین کنید، می توانید از انواع گل های رنگارنگ، سنگ های تزئینی زیبا، گلدان های کوچک و … استفاده کنید.

اصول طراحی باغچه برای ساختمان

بهتر است در ابتدا بگوییم که روش های مختلفی برای طراحی باغچه در یک ساختمان وجود دارد، بنابراین برای بهترین طراحی ممکن باید محیط ساخت و ایجاد باغچه را مشخص کنید تا بتوانید از فضای موجود در باغ استفاده کنید. به طور کلی در ساختمان های آپارتمانی و ویلاها، هر چقدر هم که حیاط کوچک باشد، طراحی باغچه می تواند فضای کلی اتاق را تغییر دهد. بهتر است فکر نکنید که با توجه به مساحت کوچک حیاط، طراحی آن باید تا حد امکان ساده باشد، اما با رعایت اصول، می توانید یک باغ مدرن و شیک در یک منطقه کوچک ایجاد کنید.

بهترین حالت و شکل باغچه برای ساختمان

قبل از انجام هر کار دیگری، ابتدا باید در مورد شکل باغ تصمیم بگیرید. بسته به جایی که در حیاط است، باغچه می تواند شکل متفاوتی مانند بیضی، دایره، مستطیل یا مربع داشته باشد. حتی گاهی برای طراحی چیدمان باغچه خانه از اشکال چند ضلعی دیگر مانند ذوزنقه مدل می کنند. در واقع به دلیل نامتقارن بودن سازه باغ، نیازی به مقایسه در طراحی داخلی نیست و دست شما برای طراحی بازتر است. بنابراین در اولین مرحله از برنامه ریزی باغ در حیاط ساختمان، انتظار و سلیقه خود را در نظر بگیرید و ساختار باغ را با توجه به ظرفیت فضا تعیین کنید.

زیرسازی فضا جهت طراحی باغچه

پس از انتخاب نوع باغ، نوبت به ساخت پایه قسمت مورد نظر برای طراحی باغچه می رسد. اگر در منطقه مورد نظر خاک مناسبی وجود ندارد، باید خاک را اصلاح کنید تا خاک برای کاشت گل و گیاه آماده شود. اگر به بی کیفیتی خاک باغ توجه نکنید، حتی اگر بهترین گیاهان را بکارید، باز هم به نتیجه مطلوب نخواهید رسید و پس از مدتی با پژمرده شدن گیاهان مواجه خواهید شد. به همین دلیل می توانید از افراد متخصص در زمینه گل و گیاه کمک بگیرید تا این افراد بهترین مشاوره را در زمینه ایجاد تغییرات و انتخاب گل و گیاه مناسب، بررسی نوع زمین و نقاط قوت و ضعف کشور به شما ارائه دهند.

نور پردازی مناسب برای طراحی باغچه خانه

در طراحی های باغچه امروزی استفاده از لامپ و نورپردازی خاص بیشتر به چشم می خورد. به عنوان مثال می توانید در تمام قسمت های باغ از چراغ های خطی استفاده کنید و مسیر نور را در حیاط بسازید. استفاده از چراغ های رنگی نیز در قسمت های مختلف باغ مرسوم است و فضای خوبی را ایجاد می کند. در واقع با چراغ های باغچه فضایی زیبا و چشم نواز خواهید داشت و می توانید از طرح های مختلف استفاده کنید.

استفاده از خاک مناسب

قبل از اینکه بخواهید برنامه ریزی کنید و باغ خود را شروع کنید، بهتر است نگاهی به خاک و کیفیت آن بیندازید. کمپوست و خاک خوب دو مورد از اولین قدم ها برای داشتن یک باغ زیبا هستند، با این حال، بهتر است نوع خاک را بر اساس گیاهانی که قصد دارید در باغ خود داشته باشید، انتخاب کنید. بر اساس اصول اولیه باغبانی، این خاک است که به شما کمک می کند بهترین پوشش گیاهی را دریافت کنید.

کلام آخر ( طراحی باغچه )

در نهایت خوب است بدانید که هنگام طراحی باغچه در حیاط ساختمان باید شرایط اقلیمی را در نظر بگیرید. حتی قبل از اجرای طرح مورد نظر، آن را روی کاغذ بکشید و بدانید که مثلاً دقیقاً کدام گیاهان را باید در کدام سمت باغ قرار دهید. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفید و کاربردی در مورد اصول طراحی باغچه در حیاط ساختمان در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید فضایی زیبا در حیاط ایجاد کنید.
به این صفحه امتیاز دهید