آبنما

آبنما از یک فواره و آب ایستاده یا متحرک تشکیل شده است که علاوه بر ایجاد جلوه ای زیبا در محیط و ایجاد تعادل در هوا، آرامش وصف ناپذیری را با موسیقی دلنشین آب روان به فضا می بخشد.
در زندگی شهری امروزی و زندگی مدرن جایی که سطوح نرم طبیعی مانند مناطق سبز، آبشارها و غیره جای خود را به سطوح سخت مانند برج های بلند می دهند. در نهایت، می توان عناصر طبیعی مانند فواره ها و مناطق سبز را شبیه سازی کرد.

طراحی و ساخت آبنما 1401 در تهران

طراحی و ساخت آبنما

از قدیم الایام، آبنما ها یکی از زیباترین و مهم ترین عناصر معماری ایرانی بوده اند که اغلب در حیاط خانه ها، باغ ها و پارک ها ساخته می شدند. اما امروزه طراحی و ساخت آبنما در انواع و اندازه های مختلف ساخته می شود و بسته به نوع آبنما می توان از آن در محیط های بیرونی و داخلی مانند منازل، هتل ها و لابی آپارتمان ها، مراکز تفریحی و خرید و … استفاده کرد.
معمولاً در مکان های بزرگ و آرام و ساکت در چشمه ها، رودخانه ها و فواره ها و در مکان های شلوغ آبنماها را به صورت آبشارهای بزرگ می سازند.
البته با توجه به متریال موجود و قابلیت طراحی انواع آبنما در اندازه های مختلف و برای کاربردهای مختلف محدودیتی در انتخاب محل آبنما وجود ندارد و می توانید از انواع آبنما در هر فضای باز و بسته استفاده کنید.

آب به دلیل نقش مهمی که در طبیعت دارد، همواره به عنوان یک عنصر طبیعی مقدس مطرح بوده است. آب همیشه نشان دهنده پاکی و نور بوده است و طبیعت بی آب تأثیر محسوسی نخواهد داشت و چه حرکت کند و چه ساکن، روح انسان را آرام می کند و طبق فطرت انسان، چند دقیقه گوش دادن به موسیقی بی نظیر نهر آب، انسان را از افکار و دغدغه های روزمره رها می کند. از این رو، اهمیت فواره ها را در زندگی سخت امروزی درک می کنیم.

نکات مهم برای طراحی آبنما

به طور کلی در حین ساخت و طراحی آبنما ابتدا طرح ها و مدل هایی به شما نشان داده می شود و بر اساس آن انتخاب می کنید. در این شرایط چندین موضوع مهم وجود دارد که بسته به نوع آبنما باید روی آن ها حساس باشید و در نهایت تمام این ترفندها و احتیاط ها باعث بهتر شدن نتیجه می شود. گاهی اوقات مدیران طراحی داخلی و سازندگان آبنما در این مورد سهل انگاری می کنند.

استفاده از مایع مخصوص در ساخت آبنمای شیشه ای، اتصال نازل آبنما به خوبی و همچنین جلوگیری از پخش شدن آب به بیرون از محفظه آبنما و پرتاب و ایجاد تداخل حائز اهمیت است. علاوه بر این، آبنمای سنگی نیز باید به گونه ای طراحی شود که بتوان از رسوب در آن جلوگیری کرد و حوض مصنوعی نیز درک منحصر به فرد خود را در هنگام طراحی و مونتاژ تجهیزات خواهد داشت. به عنوان مثال باید به گونه ای طراحی شود که از رشد و تجمع مانیتورهای مزاحم و حشرات موذی جلوگیری شود و مسیر گردش آب در فصل بهار به هم نخورد.

مزایا و تاثیر آینما در یک محیط

این سوال مطرح می شود که چرا محیط زیست امروزی نیاز به آبنما دارد. خب دلایل زیادی وجود دارد اما در کل ذکر این موارد را ضروری دانستیم:

قیمت طراحی آبنما

قیمت طراحی و ساخت آبنما به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله سقف، تجهیزات مورد استفاده، تجهیزات مورد استفاده (قیمت با توجه به نوع تجهیزات متفاوت خواهد بود)، قدرت روشنایی تجهیزات ( نورپردازی )، تجهیزات مربوط به سیستم توزیع آب و اندازه آن . عینک که باید توسط تکنسین ماهر استفاده شود.

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۱۹۴۱۰۰

ساخت و طراحی آبنما ۱۴۰۱ توسط شرکت آمیتیس نگار

قبل از سفارش ساخت و طراحی آبنما، باید در مورد مکان، اندازه، مواد، نوع، سیستم گردش آب و روشنایی آبنما تصمیم گیری شود.
اگر در مورد نوع آب نما مطمئن نیستید با کارشناسان ما تما بگیرید تا با توجه به فضا و امکانات موجود شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع برای فضای خود راهنمایی کنند.

 

به این صفحه امتیاز دهید