سقف کاذب

سقف کاذب سقفی می باشد که پس از سقف فعلی قرار دارد، سازه ای که در فونداسیون آن اجرا شده و فضای باز بین سقف اصلی و آن را فراهم می کند. نوعی ساخت و ساز خشک محسوب می شود. این نوع سقف اخیراً در ایران بسیار محبوب شده است زیرا دارای قابلیت‌های متفاوتی است. این سقف ها انواع مختلفی دارد از جمله سقف گچی، سقف باریسول، طلق، pvc، تایل نوری، سقف خرگوشی، سقف آسمان مجازی، سقف چوبی. سقف کاذب به عنوان لایه دوم روی سقف اجرا می‌شود که می تواند بسیاری از لوله های تاسیساتی را پوشش دهد. همچنین  انعطاف پذیری دارند که یکی از مزیت های آن محسوب می‌شود.

آیا استفاده از سقف کاذب بهتر است ؟

سقف کاذب مانند سقفی است که درست بعد از اولین سطح سقف بیرون آورده می شود، دلیل استفاده از آنها زیبایی و تنوع رنگ و نور است. به طور کلی سقف کاذب برای پوشش یا زیباسازی قسمت های مختلف خانه استفاده می شود. نصب سقف کاذب

مزیت‌های سقف کاذب

 • زیبایی
 • به صرفه بودن
 • نصب سریع و آسان
 • انعطاف پذیری بالا
 • وزن کم
 • عایقی مناسب
 • امکان نورپردازی 
 

هدف از نصب سقف کاذب

 • زیبایی بخشی به محیط داخلی ساختمان
 • مخفی شدن لوله‌های یاختمان
 • سبک سازی ساختمان
 • قیمت مناسب سقف های کاذب
 • اجرای آسان
 

سقف کاذب، ایده‌ای بصرفه

در رابطه با دکوراسیون سقف، به دلیل اینکه قیمت دکوراسیون سقف بسیار بالا است و در برخی مواقع حتی می تواند به سیستم برق واقع در پشت دیوار آسیب برساند، از این نظر بسیاری از افراد فقط سقف را تزئین می کنند. پایین‌تر نمونه هایی از این تزیینات را در ادامه توضیح خواهیم داد. کاغذ دیواری یکی از چیزهایی که هزینه بسیار کمی دارد، اما تفاوت زیادی در سقف خانه ایجاد می کند، کاغذ دیواری است. استفاده از کاغذ دیواری های ساده که فقط نقش های بسیار ریز دارند در کنار رنگی ساده تغییر بزرگی در سقف ایجاد می کند. برای ایجاد یک خانه و همچنین هزینه بسیار کمتری ایجاد می کند.

اسفاده از آیینه برای سقف کاذب

یکی از گزینه های دیگری که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، آینه‌کاری سقف به سبک مدرن است. امروزه معمولاً از آینه برای تزیین دیوارهای خانه استفاده می شود، اما از این روش می توان در زمینه اجرای سقف کاذب نیز استفاده کرد، به این ترتیب که بخشی از سقف را با استفاده از آینه های برش داده شده وصل کرد و متفاوت ایجاد کرد. شکل ها. برای ایجاد یک شکل خاص، این روش بسیار مفید است وچیزی که ایجاد می کنید بسیار ارزان است.  

سقف کاذب برای پذیرایی خانه

سقف پذیرایی یکی از قسمت هایی از خانه است که بیش از هر قسمت دیگری از خانه مورد توجه قرار می گیرد، زیرا یکی از دلایل اهمیت این قسمت این است که یکی از قسمت هایی است که همه افراد با دیدن آن می بینند. بسیار جذاب با استفاده از لوسترهای شیک و تطبیق سقف خانه با دکور، سقف کاذب خانه از میان جمعیت برجسته می شود و حتی فضای داخلی خانه را به رخ می کشد و تاثیر بیشتری ایجاد می کند. در دکوراسیون سقف پذیرایی زیاد از تجملات استفاده نکنید! استفاده بیش از حد از عناصر مختلف در سقف باعث می شود فضای دکوراسیون داخلی خانه به درستی دیده نشود، از طرفی پس از مدت کوتاهی باعث دلزدگی صاحب خانه می شود. طراحی سقف باید ساده باشد و دارای عناصر بسیار ظریفی باشد تا بتوانید در آن به دقت بپردازید.

انواع سقف کاذب

امروزه سقف های کاذب اهمیت زیادی پیدا کرده اند چرا که مردم بر زیبایی خانه های خود تمرکز می کنند. در واقع هر پروژه محوطه سازی می تواند از سقف- شروع شود تا فضایی راحت برای افراد خانه ایجاد کند. بنابراین امروزه شرکت های مختلف برای ارائه سبک های مختلف با یکدیگر رقابت می کنند. در اینجا ابتدا تمامی جزئیات را در اختیار شما قرار می دهیم و در قسمت آخر لیست قیمت انواع سقف کاذب مربوط به هزینه خدمات روزانه را به شما ارائه می دهیم.

سقف کاذب PVC

یکی از بهترین انواع سقف کاذب، سقف کاذب پی وی سی می باشد. پی وی سی نوعی پلاستیک سخت و فشرده است که ساختار اصلی آن پلی وینیل کلراید است و با فرآیندهای شیمیایی و حرارتی تولید می شود. این ماده یک فرآورده نفتی است و سایر مصالح ساختمانی را محدود نمی کند. هر مدلی را می توان از پی وی سی ساخت که بر روی آن اشکال و الگوهای مختلفی ایجاد کرد. سقف کناف یکی از روش های دیگری که برای طراحی سقف خانه استفاده می شود، دکوراسیون سقف با استفاده از سقف کنافی است. این روکش علاوه بر چندکاره بودن، بسیار سبک بوده و در روکش های فشار قوی کاربرد دارد. روی وزن سقف تاثیری ندارد، مهم ترین نکته در مورد این سقف ها نصب و اجرای سقف های کنافی بسیار سریع و آسان است. این گزینه برای کسانی که به دنبال تغییر کوتاه مدت هستند عالی است.

سقف کاذب گریلیوم

این نوع سقف کاذب معمولاً در مکان هایی مانند بیمارستان ها، رستوران ها و نمایشگاه ها استفاده می شود. طراحی این سقف ها عمدتاً متحرک بوده و سقف های تزئینی محسوب می شوند. دسترسی آسان به سقف اصلی یکی از مهمترین ویژگی های سقف کاذب گریلیوم است. شکل سقف اغلب به صورت مشبک مربع و مستطیل است و قابلیت ترکیب با سایر سقف های کاذب را دارد. نصب آسان، سهولت در شستشو و مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف از ویژگی های بارز این سقف است.

سقف کاذب آلومینیومی

اگر زمان کمی برای نصب سقف کاذب داریم می توانیم از سقف کاذب آلومینیومی استفاده کنیم. زیرا نیازی به گچ کاری و کارهای وقت گیر دیگر ندارد و به سرعت نصب می شود. در عین حال تعمیر این نوع سقف ها آسان بوده و دسترسی به سقف اصلی با آنها آسان است. سه نوع سقف کاذب آلومینیومی وجود دارد:
 • توری فلزی برای سقف کاذب
 • سقف کاذب با کاشی آلومینیومی
 • سقف کاذب با کاشی گلی
هر کدام از این موارد بنا به سلیقه نصب و اجرا می شوند.  

سقف کاذب آکوستیک

آکوستیک یکی از شاخه های آکوستیک و فیزیک محسوب می شود. این مبحث علمی به بررسی امواج مکانیکی در گازها، مایعات و جامدات می پردازد. علم آکوستیک در بسیاری از جنبه های زندگی ما استفاده می شود. یکی از این کاربردها در زمینه سقف و دیوارهای آکوستیک است.
بیشتر کاشی های سفق کاذب از الیاف معدنی ساخته شده اند تا صدای محیط را در همان محیط حفظ کنند. این صفحات در واقع صدا را جذب می کنند. جاهایی هست که نباید هیاهو درست کرد. مکان هایی مانند سینما، تئاتر و سالن ها اغلب از کاشی های بوراکا استفاده می کنند.

سقف کاذب تصویردار

این نوع سقف یکی از جدیدترین مصالح تأسیس شده است که به دو نوع آسمانی در حال گسترش و شفاف تقسیم می شود. تفاوت این دو سقف در طراحی ساختاری آن است. شکل سقف ساده یک تکه و سقف آسمان تکه تکه است. اما به طور کلی یک سقف منعطف بسیار بهتر از یک آسمان قابل مشاهده به نظر می رسد. یکی از ویژگی های این سقف ها دوام آنها در مناطق مرطوب است. اما در هر صورت معایبی هم دارد. از آنجایی که این سقف ها یک تکه هستند، رسیدن به سقف اصلی دشوار است.

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی همانطور که می دانید از چوب ساخته شده و معمولا برای فضاهای هنری استفاده می شود. این مدل سقف مزایای زیادی دارد. مثلا می توان از آنها طرح های بسیار زیبایی تولید کرد. سقف های کاذب چوبی آکوستیک هستند و از انتقال بیش از حد صدا بین طبقات جلوگیری می کنند. آنها همچنین برای نورپردازی هنری و زیبا عالی هستند.

سقف کاذب آی گلس

یکی دیگر از مدل های جدید سقف کاذب سقف کاذب ایگلاس است که از مواد خاصی مانند اکریلیک ساخته شده و به گونه ای تولید می شود که از داخل نورپردازی خاصی دارد.

سقف کاذب ترکیبی

این نوع سقف یک ایده خلاقانه است و همانطور که از نامش پیداست ترکیبی از سقف کاذب است که در قالب یک نقشه واقعی و برنامه ریزی شده ساخته شده است. سقف کاذب مرکب به چندین مرحله نیاز دارد. به همین دلیل زمان نصب آنها بسیار طولانی بوده و هزینه آنها نسبت به سایر سقف های کاذب بیشتر است. به این نوع سقف کاذب سقف کاذب سفارشی می گویند. در ضمن ما تمامی اطلاعات سقف کاذب را در اختیار شما قرار داده ایم. امیدواریم از این مواد به خوبی استفاده کنید.

سخن پایانی

برای خرید انواع سقف کاذب باید لیست قیمت انواع سقف کاذب را بررسی کنید تا در هنگام خرید با مشکل مواجه نشوید. انواع سقف کاذب را می توانید در سایت رویاهاوس با بهترین قیمت خریداری کنید. یکی از بهترین انواع سقف کاذب سقف کاذب پلاستیکی است. سقف کاذب نقش بسیار مهمی در زیبایی منزل و محل کار دارد.
به این صفحه امتیاز دهید