طراحی فضای سبز

با درک اصول طراحی فضای سبز می توان به ارزش و اهمیت زیاد در این زمینه پی برد و با کاشت تعداد زیادی درخت، گل و قرار دادن سنگ های زیاد بین آنها می توان زمین های زیادی را هنگام طراحی ویلا پوشاند. ، مساحت ساخت و ساز، مساحت جنگل و غیره و ترتیب دهید، اما به این ترتیب کیفیت و زیبایی وجود ندارد. اگر به دنبال طراحی منحصر به فرد فضای سبز هستید، باید با اصول آن آشنایی کمی داشته باشید که در زیر به ارزشمندترین و مهم ترین این اصول اشاره می شود.

طراحی فضای سبز

در طراحی فضای سبز یکپارچگی را رعایت کنید

اولین اصل مهم طراحی فضای سبز، اصل یکپارچگی است. چشم انداز و جلوه فضای سبز شما باید نمایانگر سبک و معماری باشد که قبلاً در نظر گرفته اید، به خصوص اگر این فضای سبز مربوط به یک ویلا یا ساختمان باشد. در چنین مکان هایی ادغام فضاهای سبز و ساختمان ها را خواهیم داشت. وحدت در فضای سبز نشانه تکرار و پایداری طرح است. تکرار عناصری مانند گیاهان و مواد تزئینی در فضای سبز باعث ایجاد وحدت در طراحی شما می شود، در حالی که قرار دادن عناصر مختلف در کنار یکدیگر در فضای سبز یک واحد یا موضوع مشترک را ایجاد می کند.

رعایت تعادل

تعادل دقیقاً همان حس برابری در طراحی هر فضای سبز است. به طور کلی دو نوع تعادل در طراحی منظر خانه تک خانواده متقارن و نامتقارن وجود دارد. در تعادل متقارن، دو طرف منظر فضای سبز یکسان است، اما در تعادل نامتقارن، ترکیب منظر فضای سبز با استفاده از عناصر و اشیاء مختلف متعادل می شود. تعادل و تقارن چیزی است که شاید در طراحی مدرن فضاهای سبز چندان مورد توجه قرار نگیرد و با رفع تعادل، نوعی نوسازی در نظر گرفته شود.

اما حقیقت این است که تعادل در طراحی فضای سبز به اثرات ماندگار و مهمی منجر می شود. این تعادل با در نظر گرفتن جنبه های مختلف قابل بررسی است و می تواند چند بعدی یا دایره ای باشد.

کنتراست و هارمونی در طراحی فضای سبز

کنتراست چیدمان فضاهای سبز در ویلاها، میدان ها و غیره به برجسته کردن عناصر خاصی در طراحی شما کمک می کند. این در حالیست که اصل هارمونی به عناصر در منظر فضای سبز در ویلاها یا انواع دیگر طراحی فضای سبز کمک خواهد کرد. در برخی محیط‌ ها عناصر متضاد وقتی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، توجه بیننده را به طور موثرتری جلب می‌کنند.

در واقع هارمونی در طراحی فشای سبز کشف چیزی خاص در فضای سبز است، بدون اینکه بدانید دقیقاً به دنبال چه هستید. هارمونی چیزی است که می تواند تماشاگر را در حین تماشای فضای سبز آرام کند و او را در همان چارچوب ذهنی قرار دهد که به ذات انسان علاقه دارد. در نهایت همه ما از فضای سبز حس خوب و حال خوب می خواهیم و ایجاد کنتراست و هارمونی در فضای سبز دقیقا همین احساسات را منتقل می کند.

انتخاب رنگ در طراحی فضای سبز

افراد کمی در مورد این موضوع فکر می کنند. همه ما معتقدیم که در فضای سبز فقط با سطح سبز سروکار داریم. شاید قبلاً به آن توجه نکرده باشید، اما رنگ در طراحی فضای سبز بسیار مهم است. استفاده از رنگ می تواند بعد واقعی به فضای سبز شما که به خوبی برنامه ریزی شده است ببخشد. با توجه به اصل طراحی محوطه سبز در مکان های مختلف، باید بدانید که رنگ های گرم به سمت شما حرکت می کنند و رنگ های سردی مانند آبی و سبز به نظر از شما دور می شوند.
با این حال، در برخی موارد، این رنگ به چه معناست. مشتریان می توانند با توجه به سلیقه خود از رنگ های زیبا برای تکمیل طراحی فضای سبز استفاده کنند.

اضافه کردن گذر

این یکی از مواردی است که باید از آن آگاه باشید. نکته ای که در اکثر طراحی های فضای سبز قابل چشم پوشی است، استفاده از مسیرهای درونی فضای سبز است. مراجع از اصول مهم در طراحی فضاهای سبز در زمینه های مختلف تلقی می شوند. انتقال واقعاً تدریجی است. تغییر در طرح درختان سبز با تغییر تدریجی اندازه گیاه یا شدت رنگ مشخص می شود. علاوه بر این، تبدیل به بافت، آن را می توان با اشکال برگ و اندازه های مختلف عناصر اجرا شد.

به این صفحه امتیاز دهید