دکوراسیون اتاق کودک

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید به نکات زیادی توجه کرد، از رنگ دیوارها گرفته تا انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن تخت و کمد. البته مهم ترین جنبه طراحی اتاق کودک تمرکز بر شخصیت ها و تم های کارتونی مورد علاقه است. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای انتخاب مبلمان و رنگ، علاوه بر رعایت قوانین دکوراسیون، خواسته ها و خواسته های کودک را بگویید، می توانید محیطی زیبا و تخیلی را برای او ایجاد کنید. طراحی اتاق کودک در تهران

رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین عوامل در طراحی داخلی به خصوص اتاق کودکان است. اگر سیسمونی تهیه می کنید و اتاق کودکتان را تزئین می کنید، می توانید از رنگ آبی برای پسران و صورتی برای دختران استفاده کنید. اما بسیاری از طراحان حرفه ای بر این باورند که باید خود را از محدودیت های این چارچوب رها کنید و با انتخاب رنگ های روشن و ملایم اتاق کودک خود را تزئین کنید. نوزادان همیشه سریع واکنش نشان می دهند و با جیغ زدن رنگ هایی مانند نارنجی، سرخابی، قرمز و غیره هیجان زده می شوند. به همین دلیل، در حالی که بسیاری از والدین این رنگ ها را برای طراحی اتاق خود انتخاب می کنند، استفاده از رنگ های جیغ به تنهایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. باعث عدم تمرکز و افزایش خشونت می شود. از طرفی استفاده از ترکیب مناسب رنگ های شاد و ملایم نه تنها طراحی عالی و زیبایی ایجاد می کند، بلکه در روحیه و انرژی کودک شما نیز تاثیر مثبت دارد. ، اجازه دهید رنگ دکوراسیون اتاق کودک را مطابق سلیقه خودم انتخاب کنم.

سرویس خواب و کمد کودک

نوع تخت کودک و نحوه چیدمان آن یکی از مهم ترین مسائل در طراحی دکوراسیون اتاق کودک به حساب می آید. اولین نکته برای انتخاب تخت مناسب، مساحت و اندازه اتاق مورد نظر شما است. هرگز از تخت های بزرگ در فضاهای کوچک استفاده نکنید، زیرا تمام اتاق را پر کرده و فضای بازی کودک را از بین می برد. بچه ها عاشق بازی در اتاقشان هستند پس نباید با وسایل بزرگ و اضافی این لذت را از آنها دریغ کنیم. خرید کمد لباس جمع و جور یکی از شروط مهم برای نظم دادن آسان به اسباب بازی ها و لباس های کودکان است. برای زیبا شدن تخت می توانید از کوسن های ست شده با پرده اتاق و یا کفپوش استفاده کنید. فراموش نکنید که راحتی تخت امری مهم می باشد، که رابطه مستقیمی با خواب کودک دارد. بنابراین در انتخاب سرویس خواب علاوه بر زیبایی به راحت بودن آن برای کودک دلبندتان توجه کافی را داشته باشید تا خواب آرام و بدون دغدغه ای را برای او فراهم کنید. برای تزیین تخت می توانید از بالش هایی با پرده های اتاق یا زمین استفاده کنید. فراموش نکنید که راحتی تخت مهم است که ارتباط مستقیمی با خواب کودک دارد. بنابراین هنگام انتخاب روتختی علاوه بر زیبایی، به راحتی کودک دلبندتان نیز توجه کافی داشته باشید تا خوابی آرام و بی دغدغه را تضمین کنید.

لوازم آموزش برای دکوراسیون اتاق کودک

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک توجه به مواد و تجهیزات آموزشی را فراموش نکنید. راه اندازی یک میز تحریر کوچک، کتابخانه و بازی های فکری ذهن آنها را در ابتدا به علم و کتاب مشغول می کند و در بزرگسالی بیشتر به این موارد علاقه مند می شوند.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق کودک

نورپردازی مدرن و بدیع از دیگر جنبه های مهم دکوراسیون اتاق کودک است، زیرا نور همیشه شاد و نشاط آور است و فرزندان شما را به انجام کارهای روزمره تشویق می کند. در شب اتاق خواب کودکان نباید خیلی تاریک باشد، بنابراین می توانید از یک چراغ تزئینی رنگی یا طرح دار استفاده کنید.

سقف در دکوراسیون اتاق کودک

تزئین سقف اتاق را فراموش نکنید. انتخاب لوستر مناسب زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی اتاق کودک می بخشد. امروزه ماه و ستاره های تزیینی در بازار وجود دارد که می توانید شب ها آنها را روشن کنید تا کودک از آنها لذت ببرد و با آرامش بخوابد.

انتخاب پرده برای دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب پارچه رنگی شاد و متناسب با اکسسوری های اتاق کودک، به نوعی مکمل دکوراسیون اتاق کودک است. هنگام انتخاب پرده، مهمترین چیز این است که آن را هماهنگ با عناصر اتاق انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق کودک در تهران

طراحی دکوراسیون اتاق کودک باعث افزایش روحیه و امنیت کودک می شود. سادگی و رنگ های روشن بهترین انتخاب برای تزیین اتاق کودک شماست. در این مقاله سعی کرده ایم نکات مهم و کاربردی در مورد طراحی اتاق کودک به شما ارائه دهیم. طراحان داخلی گروه طراحی داخلی آمیتیس نگار آرسس تجربه و مهارت زیادی در زمینه دکوراسیون اتاق کودک دارند. گروه آمیتیس نگار به خوبی نیازها و ترجیحات شما را درک می کند و با تخصص بالا آن را به مرحله اجرا می رساند. در صورت نیاز به طراحی اتاق کودک در تهران آماده هرگونه مشاوره و همکاری می باشد. علاوه بر این، مجموعه ما در کلیه امور ساخت و ساز از جمله مدیریت قرارداد، مشارکت در ساخت، مبلمان اداری، بازسازی خانه، دیوارهای جداکننده، ساخت غرفه و غیره مشارکت دارد.
به این صفحه امتیاز دهید